Search form

06.12.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.213


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
 Alūksnē atvadās no Klusuma pasaules
Vairākās biedrībās jau notikuši pēdējie projekta „Klusuma pasaule” pasākumi. Smiltenes biedrības Alūksnes grupas klientiem tas notika 29. novembrī. Projekta  klienti sapulcējās noslēguma pasākumā un pārrunāja, cik daudz iespēju bija projekta ietvaros, kas visvairāk paticis.
 No kādām aktivitātēm bija vislielākie guvumi? Tie bijuši daudzi un dažādi: pieredzes apmaiņas braucieni, radošās mākslas nodarbības, latviešu tradīciju un tematiskie vakari, interešu klubi. Visi snieguši vērtīgas, praktiski izmantojamas zināšanas un iemaņas. Šo aktivitāšu organizatore  Alūksnē Anita Ceple pateicās klientiem par atsaucīgu dalību visos pasākumos.
 
Rītausmieši uzstāsies labdarības koncertā
 Rītausmas dejotāji piedalīsies sabiedriskās Fonda „Nāc līdzās” Ziemassvētku labdarības koncertā. Mūsu jaunieši ieguva augstāko novērtējumu – laureāta diplomu šī fonda pavasara  skatēs organizācijām un kolektīviem, kuru dalībnieki ir cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tāpēc viņi  iekļauti labdarības koncerta programmā, ko varēs vērot 9. decembrī pl. 19 Rīgā, Lielajā Ģildē. Tajā piedalīsies daudz labu Latvijas mākslinieku. Biļetes cena 5  – 12 Ls, un tās var nopirkt arī internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/event/31658
Sīkāka informācija šeit: http://www.naclidzas.lv/
Vēl tāda ziņa! Jau 3. decembrī Rīgas Nedzirdīgo  skolas bērni izgreznoja īpašo egli, kura sagaidīs šī koncerta apmeklētājus Lielās Ģildes vestibilā. Šo koncertu varēs skatīt arī TVI  29. decembrī pl. 18.15.
 
Mūsu basketbolisti Itālijā
No 28. līdz 30. novembrim Itālijā, pilsētā Pezāro notika 5. Eiropas reģiona Nedzirdīgo basketbola čempionāts (DIBF) vīriešiem un sievietēm.
Piedalījās 12 vīriešu komandas, kuras sadalītas 4 apakšgrupās, un 9 sieviešu komandas. Latvijas vīriešu izlasi pārstāvēja Rīgas sporta klubs (RSK) „Nedzirdīgo sports”.
Pirmajā dienā notika cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Spēlē pret Gestas Vilnius 1. komandu RSK komanda zaudēja 39:71, bet otrā spēlē pārliecinoši ar rezultātu 81:49 pieveica Curlu komandu no Turcijas. Mūsējiem par šo uzvaru bija liels prieks, jo tā bija spēcīga komanda ar 3 divmetrīga auguma spēlētājiem. Uzvara ļāva RSK komandai cīnīties par 1. – 8. vietu.
Otrajā dienā RSK zaudēja ļoti spēcīgai Maskavas komandai Gloria ar 35: 79. Pēc tam ļoti sīvā cīņā pieveica pagājušā gada 2. vietas ieguvējus – komandu Patras no Grieķijas ar 69: 64.
Pēdējā dienā cīņā par 5. – 6. vietu RSK uzvarēja Gestas Vilnius 2. komandu ar 77: 66. 1. vietu ieguva Maskavas komanda Gloria, 2. vietā ASD Sordi (Itālija), 3. vietā Gestas 1(Lietuva),4. – IDSO (Izraēla) un 5. vietā RSK „Nedzirdīgo sports”. Sievietēm uzvarēja IK Hephata (Zviedrija) komanda.
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
 
Kas jāzina par ugunsgrēka signalizāciju
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) paziņojis, ka visu uzņēmumu, iestāžu, organizāciju instrukcijās jānosaka:  ja iedarbojas ugunsgrēka trauksmes signāls,   obligāti vispirms jāevakuē cilvēki un tikai pēc tam var meklēt cēloni, kāpēc iedarbojās trauksmes signāls.
 Kā zināms, 21. novembra traģēdijā Zolitūdes Maximā veikalā notika tieši pretēji – cilvēkus neevakuēja, bet apsardze meklēja trauksmes cēloni. Arī  pircēji  ignorēja trauksmes signālus un turpināja iepirkties. To nedrīkstēja darīt!
Visiem jāiegaumē: ja iedarbojas ugunsgrēka signalizācija, negaidiet nekādus paskaidrojumus, bet ātri ejiet uz izeju un pametiet šo ēku.
 Nedzirdīgo problēma var būt tāda, ka ne visām signalizācijas sistēmām ir vizuālie (redzamie)  trauksmes signāli vai arī tie nav redzamās vietās. Tādā gadījumā ir jāvēro apkārtējo cilvēku rīcība–  noteikti būs daudzi, kas steigšus atstās telpas, tātad jādara tāpat. LNS Rehabilitācijas centros ir sarkanas trauksmes lampas, kas iedarbojas ugunsgrēka trauksmes gadījumos.
 
 
Uzmanīgi ar naudas maiņu!
No 2014. gada Latvijas oficiālā valūta būs eiro, tāpēc jau šobrīd iedzīvotāji dodas mainīt savus iekrātos latus. Kad valstī mainās nauda, vienmēr aktīvāki paliek krāpnieki, tāpēc jāzina, kā no viņiem izvairīties. Mainīt latus uz eiro nedrīkst šaubīgās vietās vai naudu mainīt pie privātpersonām. Naudu vislabāk mainīt bankās vai arī Latvijas Pasta nodaļās.
 Krāpnieki var  piedāvāt eiro mainīt ar daudz izdevīgāku kursu, nekā tas ir noteikts oficiāli. Nepiekrītiet! Kurss Latvijas maiņas punktos ir vienāds un būs  nemainīgs – 1 eiro ir 0,702804 lati.
Nevajag ielaist mājās  svešiniekus, kas piedāvā mainīt eiro, jo tie var jums iemainīt viltotu naudu. Jāatceras:  ne valsts, ne pašvaldības nealgos un nenosūtīs savus darbiniekus pie veciem, vientuļiem cilvēkiem, lai tie palīdzētu veikt naudas maiņu. Pašiem jāprot sevi aizsargāt! Mājās labāk neuzglabāt daudz skaidras naudas, drošāk to noguldīt bankā vai glabāt pastā. Labāk citiem nestāstīt par to, ka plānojat mainīt  naudu. Veicot dažādus darījumus, kur pretējā puse norēķinās ar eiro, esiet uzmanīgi, jo tie var maksāt ar viltotu naudu.
Drošības pasākumi ir jāievēro arī publiskās vietās. Naudu vislabāk ir doties mainīt kopā ar kādu radinieku vai labu draugu. Nevajag visu naudu mainīt vienā reizē.
Naudu 2014. gadā varēs mainīt trīs mēnešus 302 Latvijas Pasta nodaļās, sešus mēnešus visās bankās, bet neierobežotu laiku – Latvijas Bankā. Līdz ar to nav iemesla steigties, galvenais, jāizturas piesardzīgi, lai maksimāli pasargātu sevi no krāpniekiem
 
 
VIDEOLOGS
 
Pirmo reizi nometne nedzirdīgām māmiņām ar bērniem
No 28. novembra līdz 1. decembrim atpūtas kompleksā „Valguma pasaule” tika rīkota nometne nedzirdīgām māmiņām ar bērniem. Tajā piedalījās 10 māmiņas un 16 bērni no Rīgas, Liepājas un Jelgavas.
Nometne notika projekta “Klusuma pasaule” ietvaros un to vadīja Diāna Zālamane – Leite.
Tās mērķis bija sniegt nedzirdīgām māmiņām izpratni par bērnu psiholoģisko, izziņas attīstību un emocionālo audzināšanu. 4 dienu laikā viņas noklausījās vērtīgas lekcijas par dažādām tēmām: par bērna attīstības psiholoģiju un aprūpi, attiecībām ģimenē, par to, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, kā gatavot vai izvēlēties veselīgu un sabalansētu uzturu ģimenei un daudz ko citu. Dalībnieces arī apguva dekupāžas tehniku un pagatavoja sev skaistu kastīti. Arī bērniem tika organizētas dažādas nodarbības. Skatieties video.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas