Search form

20.12.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.215


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Kur varēs saņemt „Kopsolī”?
LNS laikrakstu „Kopsolī” projekta „Klusuma pasaule” klienti varēs saņemt 27. decembrī pl. 10 - 14 Jāņa sētā. No 6. janvāra Informācijas nodaļā Elvīras ielā 19 2. stāvā (vecajā ēkā).
Foto: LNS Informācijas centra arhīva
 
LNS laikraksta redakcija mainīs telpas
LNS laikraksts „Kopsolī” pārceļas uz citām telpām – nākamgad no 6. janvāra  tas strādās Elvīras ielā 19, vecajā ēkā 2. stāvā. Laikraksta izdošanu nākamgad finansēs no abonēšanas maksas un LNS līdzekļiem.
Foto: LNS Informācijas centra arhīva
 
Izmaiņas LNS mājaslapā
No 2014. gada LNS mājaslapas slēgtās sadaļas turpmāk būs pieejamas tikai LNS biedriem, bet projekta „Klusuma pasaule”  klientiem vairs nē, ja viņi nav LNS biedri.
Foto: LNS Informācijas centra arhīva
 
Vai videoziņas turpmāk būs?
Šobrīd jūs skatāties pēdējās videoziņas, kas sagatavotas projekta „Klusuma pasaule” ietvaros. Kā zināms, 4, 5 gadus ilgais projekts šogad beidzas, un daudzi jautā, kas notiks tālāk, vai nākamgad būs videoziņas. LNS prezidents Edgars Vorslovs paskaidroja, ka Labklājības ministrijai (LM) ir iesniegts priekšlikums finansēt informācijas nodrošinājumu zīmju valodā no valsts budžeta. Šobrīd grūti prognozēt, kad LM apstiprinās šo priekšlikumu un iedalīs nepieciešamo finansējumu videoziņu sagatavošanā. Gaidīsim labas ziņas.
Foto: LNS Informācijas centra arhīva
 
Dienvidāfrika oficiāli atvainojas par viltus surdotulku
Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) valdība oficiāli atvainojusies par visām neērtībām un morālajām ciešanām, kas radušās sakarā ar to, ka Nelsona Mandelas piemiņas pasākuma norisi tulkoja slikts surdotulks.
Tomēr valdība  vienlaikus aizstāvēja  surdotulku – viņš  neesot  krāpnieks, bet viņam bijušas problēmas ar angļu valodu, vai arī viņš ir bijis pārstrādājies un noguris.
Saniknotie zīmju valodas eksperti uzskata, ka tulks Tamasanka Džantdži, kas tulkoja ASV prezidenta Baraka Obamas un citu pasaules valstu līderu runas, vienkārši nesakarīgi plivināja rokas.
Pats tulks savu slikto tulkojumu skaidroja ar viņam pēkšņi uznākušo šizofrēnijas lēkmi.
DĀR kultūras ministrs apliecināja, ka jau nākamajā gadā valdība ar likumu noteiks konkrētas prasības cilvēkiem, kas nodarbojas ar surdotulkošanu, lai šādi gadījumi vairāk neatkārtotos.
Foto: www.kasjauns.lv
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Dažas izmaiņas no 1. janvāra
Vispārējais pensionēšanās vecums sociāli apdrošinātiem cilvēkiem pakāpeniski palielināsies par trim mēnešiem ik gadu, līdz būs sasniegts 65 gadu vecums. 2014. gadā tas būs 62 gadi un 3 mēneši.
Priekšlaicīgās pensionēšanās vecums sociāli apdrošinātiem cilvēkiem pakāpeniski palielināsies par trim mēnešiem ik gadu, līdz būs sasniegts 63 gadu vecums. 2014. gadā tas būs 60 gadi un 3 mēneši.
Minimālā mēneša darba alga būs 320 euro (Ls 225).
2014. gada 1. janvārī stāsies spēkā izmaiņas Alkoholisko dzērienu aprites likumā. Turpmāk alkoholiskie dzērieni mazumtirdzniecībā, izņemot alu līdz 5,8 grādiem, jāizvieto nodalītā tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā, vai arī pārdot alkoholu var, tikai individuāli apkalpojot katru pircēju. Jānodrošina videonovērošana, lai varētu kontrolēt, vai alkoholu nepārdod personām, kurām vēl nav 18 gadu. Neaizmirstiet, ka personām no 18 līdz 25 gadiem (ieskaitot) ir pienākums pašām uzrādīt pārdevējam personu apliecinošu dokumentu.
No 2014. gada maksu par lifta uzturēšanu iekļaus mājas apsaimniekošanas izdevumos. Tas nozīmē, ka vairs nebūs iepriekšējā kārtība, kas paredz par lifta uzturēšanu maksāt kā par atsevišķu pakalpojumu.
Foto: www.ekonomika.lv, www.delfi.lv, www.liepajniekiem.lv, www.pillar.lv
 
Svarīgākais par eiro
Kopš eiro ieviešanas pirmās dienas no 2014. gada 1. janvāra būs noteikts divu nedēļu ilgs abu valūtu (eiro un lata) vienlaicīgas apgrozības periods. Tas nozīmē, ka šajā laikā ikviens varēs turpināt norēķinos izmantot latus.
Latus nākamajā pusgadā (sešus mēnešus) varēs apmainīt visās komercbankās, mūžīgi Latvijas Bankā. Trīs mēnešus varēs apmainīt skaidro naudu arī atsevišķās Latvijas Pasta pakalpojumu sniegšanas vietās, kuru teritorijās nav komercbanku filiāļu. Adreses pieejamas šeit: http://eiropasts.lv/kur-samainit
Naudas apmaiņu pēc fiksētā kursa varēs veikt neierobežotā daudzumā.
Lai izvairītos no jebkurām rūpēm, kas saistītas ar naudas maiņu, ieteicams skaidrās naudas uzkrājumus ieskaitīt bankas kontā vai noguldīt bankā. Eiro ieviešanas dienā nauda banku kontos automātiski un bez maksas tiks konvertēta pēc fiksētā kursa.
Tomēr bankas brīdina, ka pašā gadumijā pat vairākas diennaktis var nedarboties internetbankas un telebankas. Gadumijā  apmēram uz stundu bankas slēgs bankomātus, daļa bankomātu varētu nestrādāt līdz pat divām diennaktīm. Aptuveni stundu ap gadumiju varētu nedarboties arī norēķinu kartes.
Arī bankas filiāles brīvdienās nebūs pieejamas. Tāpēc nevajadzētu pilnīgi  visu skaidro naudu iemaksāt bankā un palikt tukšām kabatām tieši svētkos. Atstājiet sev arī skaidro naudu visādiem gadījumiem. Tā nekur nepazudīs, ar latiem vēl varēs maksāt divas  nedēļas!
Visām banknotēm visās eiro zonas valstīs ir vienāds izskats. Monētu viena puse visās valstīs ir noformēta vienādi, bet otra puse katrā valstī izdotajām monētām atšķiras. Kāda izskatās mūsu jaunā nauda, var aplūkot šeit: http://www.jaunas-euro-banknotes.eu/Eiro-banknotes/Eiro-banknotes-7-1/JAUN%C4%80-5%C2%A0EIRO-BANKNOTE
Foto: www.delfi.lv
 
Pārmaiņas TV gadumijā
TV skatītājiem, kas izmanto bezmaksas apraidi, kanāli LNT un TV3 vairs nebūs redzami, sākot no pusnakts gadumijā.
Sākot no pl.6 rītā, iedzīvotājiem, kuri izmanto bezmaksas apraidi, būs jāpārstartē savi dekoderi, lai varētu redzēt trīs jaunus kanālus:  „TV Latvija”, „Ogres TV” un „Vidzemes televīzija”.
Pārstartēt dekoderi nozīmē to atvienot no elektrības un atkal ieslēgt.
Tiem, kuri tomēr vēlas skatīties TV3 un LNT arī nākamajā gadā, jāizvēlas kāds maksas TV pieslēgums.
Foto: www.db.lv
 
Šoreiz neteiksim jums uz tikšanos nākamgad, bet uz tikšanos, cerams, kaut kad 2014. gadā. Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu visiem, kas mūs skatījās!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas