Search form

02.09.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.3

Notikumi pasaulē

 

Pasaules ekonomika sāk atgūties no krīzes

Pasaules ekonomikā ir manāmas pirmās atveseļošanās pazīmes no smagās krīzes. 
Vācijā  pieaudzis pakalpojumu apjoms. Vācijas valdība ekonomikas stimulēšanai ir novirzījusi aptuveni 85 miljardus eiro (60 miljardus latu) un meklē dažādus risinājumus ekonomikas attīstībai, cita starpā paredzot 2500 eiro (1757 latu) maksājumu pircējiem, kas atsakās no vecā automobiļa un pērk jaunu. Tā rezultātā jaunu automobiļu reģistrācija Vācijā šī gada pirmajos piecos mēnešos palielinājusies par 23%.
Amerikas Savienotajās Valstīs cēlušās gan akcijas, gan māju pārdošanas cenas. Tomēr ASV prezidents Obama brīdina, ka ASV ekonomikai vēl jāiegulda liels darbs un līdzekļi, līdz tā pilnīgi atveseļosies. Obama uzsvēra, ka ekonomiku nedrīkst balstīt uz mākslīgi uzpūstas peļņas, kredītiem un parādiem.
 Foto: www.swatiassociates.com
  
Krievija aicina savējos atgriezties
 
Turpinās Krievijas palīdzības programma, kas paredzēta ārzemēs dzīvojošo tautiešu labprātīgai pārbraukšanai uz dzīvi Krievijā.
Latvijā dzīvojošiem Krievijas tautiešiem Krievijas vēstniecības Federālā migrācijas dienesta birojā tiek sniegta bezmaksas informācija par piemērotāko variantu, kā pārcelties uz Krieviju un iekārtoties tur darbā.
Programmas dalībniekiem un viņu ģimenes locekļiem ir tiesības iegūt valsts garantijas un sociālo atbalstu, piemēram, kompensāciju par pārvākšanās izdevumiem un personīgo lietu transportēšanu.
Informācija par pārcelšanās jautājumiem: tel. 67 33 19 65 un mājaslapā www.latvia.mid.ru.
Foto: www.tvnet.lv
  
Lielbritānijā nerūpējas par slimniekiem
 
Lielbritānijā pacientu tiesību aizstāvji veikuši pētījumu valsts veselības sistēmā, kas atklājis šokējošus faktus par slimnieku aprūpi.
Medicīnas māsu paviršības un cietsirdības dēļ daudzi bezpalīdzīgi slimnieki tiek pamesti novārtā, bez iespējām nokārtot savas dabiskās vajadzības.Slimniekiem tiek atņemti signālzvani, lai viņi nevarētu paziņot par savām vajadzībām, viņus atstāj pat bez pārtikas un ūdens.
Slimnieki cieš arī no pārāk vēlu noteiktas diagnozes, atceltām operācijām, neiecietīgiem norādījumiem un aizskarošām piezīmēm.
Foto: i.dailmail.co.uk
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas