Search form

10.09.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.5

Speciāls ziņu izlaidums nedzirdīgiem bezdarbniekiem
Bezdarbnieka statusa iegūšana
 
Vai jūs zināt, kā reģistrēties NVA? Jebkurš bezdarbnieks var reģistrēties jebkurā NVA filiālē neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.
Par bezdarbnieku var kļūt tas, kas:
  • nestrādā;
  • ir sasniedzis 15 gadu vecumu;
  • nav sasniedzis pensijas vecumu;
  • nemācās klātienē vidusskolā un profesionālā skolā;
  • neveic komercdarbību.
Lai reģistrētos par bezdarbnieku vajadzīgi šādi dokumenti:
  • pase
  • algas nodokļu grāmatiņa (ja jums nav, tad to var nokārtot Valsts ieņēmumu dienestā)
  • izglītības dokumenti
  • DEĀK izziņa – „rozā lapa”
NVA filiāļu klientu apkalpošanas centru adreses atrodamas www.nva.lv


Bezdarbnieki var pieteikties uz vienkāršiem darbiem
 
Tagad, septembrī, sākusies nodarbinātības programma, kas piedāvā darba prakses vietas bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Programmu finansē Labklājības ministrija un Eiropas Sociālais fonds.  
NVA sadarbībā ar pašvaldībām bezdarbniekiem piedāvās vienkāršus, mazkvalificētus darbus, kurus veicot, nav vajadzīgas īpašas zināšanas vai prasmes. Darbi varētu būt, piemēram, teritorijas labiekārtošanā, sociālajā aprūpē, sabiedrisko ēku remontā, meža atjaunošanā vai sakopšanā un citos līdzīgos darbos. Par darbu maksās stipendiju 100 latus mēnesī. Bezdarbnieki varēs strādāt sākot no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem gada laikā.
Ja jūs vēlaties strādāt, tad dodaties uz savas pilsētas NVA filiāli un piesakieties darbam pašvaldībā. Tie nedzirdīgie bezdarbnieki, kas dzīvo Rīgā un Rīgas rajonā, var pieteikties Jēzusbaznīcas ielā 11, 119. kabinetā. Vispirms jūs pierakstīs rindā. Kad būs nokomplektēta grupa, NVA nosūtīs jūs pašvaldības darbos. 
 
 
Bezmaksas autoskola nedzirdīgiem bezdarbniekiem
 
NVA sadarbībā ar nedzirdīgo autoskolu SIA „Eņģeļu taures” piedāvā nedzirdīgiem bezdarbniekiem bezmaksas B kategorijas autovadītāju kursus ar surdotulkojumu.  Bezdarbniekiem jābūt reģistrējušiem NVA. Uz auto kursiem var pieteikties pie NVA inspektoriem  vai pie Ivara Kalniņa....
Mācību ilgums 2 mēneši. Apmācības programmā ir iekļauta teorētiskā daļa un mācību braukšana. Mācību laikā bezdarbnieki saņems stipendiju 70 Ls.
Uzmanību! Tie bezdarbnieki, kas jau strādā NVA subsidētajās darba vietās vai apmeklē bezdarbnieku kursus, nevar pieteikties uz bezmaksas auto kursiem.
Nedzirdīgie, kuri nav bezdarbnieki, var apmeklēt auto kursus par maksu.
Aicinām aktīvi izmantot šo iespēju! Kursi sāksies tad, kad būs nokomplektēta 6 – 12 cilvēku grupa. Apmācība notiks Rīgā, Elvīras ielā 19, Valmierā un Ventspilī. Ja nepieciešama sīkāka informācija, sūtiet ziņu autoskolas direktorei Santai Beitānei mob.nr. 29813586.
 
 
Bezdarbniekiem – atlaides, atvieglojumi, iespējas...
 
Lai palīdzētu bezdarbniekiem tikt galā ar bezdarba periodu, organizācija „Nāc un dari” īsteno atbalsta programmu bezdarbniekiem visā Latvijā.
Programma piedāvā bezdarbniekiem „Iespēju karti”, kuru uzrādot, var saņemt atlaides tajos lielveikalos, aptiekās, frizētavās, tūrisma objektos, kino utt., kuri ir pievienojušies šai atbalsta programmai. Piemēram, daudzus muzejus var apmeklēt bez maksas. Iespējams saņemt arī dažādas dāvanu kartes un ielūgumus uz pasākumiem.
„Iespēju karti” var saņemt tikai Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki!
„Iespēju kartei” var pieteikties 3 veidos:
1. Aizpildot pieteikuma anketu interneta portālā www.nacundari.lv.
2. Aizpildot pieteikuma anketu uz vietas Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs visā Latvijā.
3. Aizpildot pieteikuma anketu uz vietas Rīgā, Katoļu ielā 57, 304.kab katru pirmdienu no plkst. 10:00 - 15:00.
Nevajag pieteikties visās trijās vietās, bet tikai vienā no tām – tajā, kur jums ērtāk.
Ja jums ir grūtības ar anketas aizpildīšanu, griezieties savā nedzirdīgo biedrībā pie kluba vadītājas vai sociālā palīdzības organizatora. Viņi jums palīdzēs.
Karti uzreiz neizsniedz. Tā top gatava apmēram 2 nedēļu laikā.
Rīdzinieki karti var saņemt Rīgā, Katoļu ielā 57, 304.kab katru pirmdienu no plkst. 10:00 - 15:00. Pārējiem tā tiek izsūtīta pa pastu. Kartes saņemšana un lietošana ir bez maksas.
„Iespēju karte” ir derīga 9 mēnešus. Ja šajos 9 mēnešos vēl neesat atraduši darbu, tad karte tiks pagarināta.
Kuri uzņēmumi piedāvā atlaides, to var uzzināt interneta portālā: http://www.nacundari.lv/lat/iespeeju_karte_atlaides_piedaavaajumi.php
Uzņēmumu piedāvājumi mainās katru nedēļu, tāpēc pašiem jāseko informācijai šajā interneta portālā.
 
 
Reģistrētiem bezdarbniekiem strādāt ir bīstami
 
Šī gada pirmajos septiņos mēnešos Valsts Darba inspekcija pārbaudīja  2727 uzņēmumus, kuros atklāti 706 nelegāli nodarbināti strādnieki. Par nelegāli nodarbinātiem strādniekiem sauc personas, kas strādā, bet ar kurām darba devējs nav noslēdzis rakstveida darba līgumus.
Valsts Darba inspekcija konstatējusi, ka šogad  6 – 10 % no 706 nelegāli nodarbinātajiem cilvēkiem  ir reģistrēti bezdarbnieki. Tātad saņem gan bezdarbnieka pabalstu, gan darba algu.
Finanšu policija pret šiem bezdarbniekiem, kas vienlaikus nelegāli strādā, uzsākusi 10 kriminālprocesus, 5 personām ir izvirzīta apsūdzība.
 
10.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas