Search form

16.09.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.6


Nedzirdīgo ziņas

No Nedzirdīgo olimpiādes nāk viena priecīga ziņa aiz otras. Māris Grēniņš tāllēkšanā izcīnīja otru zelta medaļu ar rezultātu 7,49 metri. Diemžēl Jānis Smons kvalifikācijas barjeru nespēja pārvarēt un finālā neiekļuva.
12. septembrī  Māris Grēniņš 110m barjerskrējienā ieguva sudraba medaļu. Viņa rezultāts - 14,38 sekundes bija labāks par iepriekšējo Nedzirdīgo olimpisko spēļu rezultātu, tomēr ātrāks bija jaunais nedzirdīgo pasaules rekordists Joshua Howard HEMBROUGH (14,16 sek.)
Trīssoļlēkšanā notika līdzīgi: Māris pārspēja līdzšinējo nedzirdīgo pasaules rekordu, tomēr krievu sportists Alexey SAVOSTIN ar rezultātu 15,51 m viņu pārspēja par 5 cm.
Otrs mūsu trīssoļlēcējs Jānis Smons ar rezultātu 14,45 m palika soli aiz medaļām - 4. vietā. 
Mūsu peldētājam Aleksejam Smirnovam diemžēl Olimpiskās spēles nav bijušas veiksmīgas - visās disciplīnās viņš nav spējis izkļūt no priekšsacīkstēm un neiekļuva nevienā finālā.
Foto: V.Strazdiņš, I.Immure

12. septembrī arī tepat Latvijā notika ievērojams pasākums: 60 gadu jubileju svinīgi atzīmēja Rēzeknes biedrība, kas ir viena no spēcīgākajām un aktīvākajām LNS biedrībām.
Šajā nozīmīgajā dienā biedrību apsveikt ieradās arī Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs un Domes deputāts Jānis Krišāns. Rēzeknieši saņēma apsveikumus arī no LNS vadības, no citām biedrībām, radniecīgām organizācijām. Latvijas nedzirdīgo vēstures zinātājs Ansis Smons klātesošajiem īsumā pastāstīja, kā tapa Rēzeknes biedrība.
Rēzeknes biedrības pirmsākumi meklējami 1949. gada 20. novembrī, kad apvienojās 36 vietējie biedri un par valdes priekšsēdētāju ievēlēja T. Kazuli (Pivinu).
Pašlaik Rēzeknes biedrībā ir 105 biedri un to vada Sandra Gerenovska.
Foto: I.Kopmane

Septembra pēdējā svētdiena ir Pasaules Nedzirdīgo diena. Latvijā to atzīmēs jau šosestdien, 19. septembrī pl. 12, kas notiks Rīgas Latviešu biedrības namā – Rīgā, Merķeļa ielā 13. Visi mīļi gaidīti šajos svētkos!
Šis pasākums tiek realizēts LNS projekta „XXI gadsimts. Nedzirdība. Izaicinājumi un risinājumi” ietvaros ar Norvēģijas valdības finansiālu atbalstu.
Foto: www.lns.lv

Notikumi Latvijā 

Lai mazinātu tautas sašutumu par to, ka Latvijā ir dārgāka elektrība nekā Lietuvā, Igaunijā un daudzās citās ES valstīs, „Latvenergo” dāvinās bezmaksas 500 kilovatstundas 100 tūkstošiem trūcīgo ģimeņu.
Trūcīgajām ģimenēs būs jāvēršas vietējās pašvaldībās un tās izlems, kam piešķirt bezmaksas norēķinu karti par 500 kilovatstundām aptuveni 37 Ls vērtībā. Kartes varēs saņemt ar 1. novembri. Tās būs derīgas 1 gadu un darbosies tik ilgi, kamēr 500 kilovatstundas būs iztērētas.
Protams, no „Latvenergo” puses tas ir bagātā tēvoča labas gribas žests, tomēr neatbildēts paliek jautājums, kāpēc Latvijā elektrība ir 2 reizes dārgāka nekā Igaunijā un kāpēc tarifi netiek pazemināti.
Foto: www.badad.lv

Rīdziniekiem laba ziņa: maksa par siltumu būs par 27 % mazāka nekā vidēji pagājušajā apkures sezonā.
Foto: www.rs.lv

Šodien mums laikam ir labo ziņu diena: pat Veselības ministrija spēja iepriecināt ar paziņojumu, ka tuvākajās nedēļās trūcīgajiem iedzīvotājiem tiks atcelti pacienta līdzmaksājumi. Nebūs jāmaksā arī par ķirurģiskajām operācijām un uzturēšanos slimnīcā.
Jāatgādina, ka trūcīgas personas statusu nosaka vietējās pašvaldības.
Bērniem vairs nebūs vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums pie bērnu ķirurga un pediatra. Pieaugušajiem ģimenes ārsta nosūtījums vairs nebūs vajadzīgos, lai apmeklētu acu ārstu.
Foto: www.ppp.gov.lv

Laba ziņa ir arī visiem Latvijas tēviem: turpmāk septembra otrā svētdiena būs Tēvu diena. Tātad varam aplaudēt, ka beidzot ir novērsta līdzšinējā diskriminācija: sievietēm ir Starptautiskā sieviešu diena, mātēm - Mātes diena, bet vīriešiem nekā.
Tēva dienas svinēšanas tradīcijas sākās ASV pirms 100 gadiem, to svin arī mūsu kaimiņi igauņi un lietuvieši.
Apsveicami, ka vīriešiem būs par vieniem svētkiem vairāk, jo pat starp ilgdzīvotājiem viņiem ir īsāks mūžs nekā sievietēm.
Foto: www.managimene.lv

Notikumi pasaulē

Japānā simt gadus sasniegušo iedzīvotāju skaits pirmo reizi pārsniedzis 40 tūkstošus, tomēr tikai 13 % no viņiem ir vīrieši. Japānā simtgadnieku skaits ir viens no lielākajiem pasaulē un to veicina arī japāņu tradicionālais uzturs: daudz zivju ēdienu, rīsi un dārzeņi.
Foto: www.portnovs.files.wordpress.com

Savukārt Krievija ceļ trauksmi par to, ka tur katastrofāli palielinājies alkoholisms un narkomānija. Krievijas prezidents Medvedevs uzdevis premjerministram Putinam 3 mēnešu laikā ieviest stingrus alkoholisma apkarošanas pasākumus.
Krievijā arī narkomānu skaits pēdējos 10 gados pieaudzis par 60 %, tāpēc prezidents Medvedevs izsludinājis cīņu arī pret narkotiku izplatību.
Varbūt tāpēc, ka Krievijai grūti klājas, tā ir atkal atvērusi robežas Lietuvas piena pārstrādātāju produkcijai. Toties Francijā un Austrijā piensaimnieki izsludinājuši protesta streiku pret zemajām piena iepirkuma cenām.
Foto: www.markliv.files.wordpress.com

Ne vienmēr jādomā par lielām lietām un smagām problēmām. Reizēm iepriecina sīkumi. Lielbritānijas Gaisa spēki paziņojuši par papildu ziedojumu vākšanu, lai nodrošinātu alu karavīriem, kuri atgriežas no Afganistānas. Šī kampaņa saucas „Alus puišiem” , un tā sākās jau pirms diviem gadiem. Tās mērķis ir nodrošināt katram karavīram simbolisku alus bundžu, kuru viņš pēc 6 mēnešu dienesta Afganistānā varētu izdzert pa ceļam uz mājām.
Foto: www.wikipedia.org

Diemžēl uz mājām jau pēc trim nospēlētām spēlēm 36. Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrā bija jādodas arī mūsu basketbola izlasei.
Pirmajā spēlē Latvija zaudēja Krievijai ar rezultātu 68:81, pēc tam arī Francijai ar rezultātu 51:60. Bet izšķirošajā spēlē ar Vāciju par iekļūšanu nākamajā kārtā vajadzēja uzvarēt ar 9 punktu pārsvaru. Diemžēl tas neizdevās, spēle beidzās ar rezultātu 68:62, tātad Latvijai uzvara, bet tikai ar 6 punktu pārsvaru. Līdz ar to turnīru turpināja Vācija, bet latvieši brauca mājās.
Jau pēc šīs spēles beigām labākais mūsu izlases spēlētājs šajā čempionātā Kaspars Kambala ar elkoni iesita vācu basketbolistam Hamanam pa seju. Par to Starptautiskā basketbola federācija piesprieda Kambalam 4 spēļu diskvalifikāciju un naudas sodu 6000 eiro(4216 Ls).
Latvija šajā Eiropas čempionāta ir palikusi 13. vietā. Finālturnīrā pavisam piedalās 16 labākās Eiropas komandas.
Foto: www.sportacentrs.lv

16.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas