Search form

07.10.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.9


Nedzirdīgo ziņas

Pagājušajā nedēļā vairākos pasākumos tika godināti mūsu olimpieši. Vispirms 29. septembrī viņiem par godu Taibejas misija Latvijā rīkoja vakariņas viesnīcā Radisson SAS, bet 2. oktobrī LNSF pārstāvjus un trīs olimpiešus : Māri Grēniņu, Lauru Gaili un Jāni Smonu pieņēma valsts prezidents Valdis Zatlers. Sportistiem tika pasniegtas piemiņas medaļas.
Foto: www.presitend.lv   

Projekta „Klusuma pasaule” sākušies dažādi kursi.
Pagājušajā nedēļā Rīgā notika apmācības nedzirdīgajiem bezdarbniekiem. Pirmā 8 dalībnieku grupa bija bezdarbnieki no dažādiem Latvijas reģioniem – Valmieras, Daugavpils, Ventspils u.c.
Nodarbības vadīja psihologs, konsultants profesionālās karjeras jautājumos, jurists. Semināra dalībnieki iepazina tādus jēdzienus kā pašvērtējums un pašapziņas celšana, profesionālā piemērotība, darba likumdošana, savas rīcības programmas izstrāde darba meklēšanā. Pēcpusdienās semināra dalībniekiem atslābināties palīdzēja dažādas rehabilitācijas procedūras.
Foto: I.Kopmane
Daugavpilī, Ventspilī, Smiltenē un Rīgā sākušies speciāli datorkursi nedzirdīgajiem. Šobrīd datorprasmi pēc speciāli izstrādātas 42 stundu programmas apgūst 20 dalībnieki
Pakāpeniski tiks veidotas arvien jaunas apmācību grupas. 4 gadu laikā datorprasmi apgūs 310 nedzirdīgie no visas Latvijas.
Foto: I.Immure

Valmieras biedrībā 3. oktobrī tika atzīmēts „Miķelītis”. Vispirms 26 dalībnieki kolektīvi apmeklēja Miķeļa gadatirgu Vecpilsētā, pēc tam savā klubā pārrunāja Miķeļa dienas tradīcijas un nolēma, ka nākamajā gadā šo dienu atzīmēs savādāk, - noorganizēs pašu klubā savu tirdziņu, kur varētu arī mainīties ar mantām.
Foto: 2psk.cesis.lv

Latvijas ziņas
 
Atklājās, ka nākamā gada budžets jāsamazina nevis par 250 miljoniem, kā valdība sākumā ziņoja, bet gan par 500 miljoniem latu. To pieprasa ES un Starptautiskais Valūtas fonds, jo, kad aizņēmās naudu, pati Latvijas valdība apsolīja šādu samazinājumu.
Foto: www.tvnet.lv
 
Šajā taupības laikā uztrauc Rīgas saimnieku izšķērdīgie nodomi nākamajā gadā Rīgas reklamēšanai tērēt 5 miljonus latu. Krīzes laikā šādu milzu naudu varētu izlietot daudz lietderīgāk.
Foto: www.tvnet.lv 

Turpinās Parex bankas pārņemšanas skaidrošana. Finanšu ministrs Repše jau agrāk vērsies ar lūgumu prokuratūrā izvērtēt Parex pārņemšanas likumību. Repše atzina, ka pats nevar vērtēt neatkarīgo iestāžu Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas atbildību, tas esot jādara Saeimai. Bet izvērtēt Parex pārņemšanu var tikai pēc tam, kad savu atzinumu sniegušas tiesībsargājošās institūcijas.
Parex jautājumā notika arī valdības vadītāja Dombrovska un Valsts kontroles vadītājas Sudrabas tikšanās, lai pārrunātu Valsts Kontroles pārbaudes rezultātus.
Ģenerālprokurors Maizītis sākumā negribēja uzsākt kriminālprocesu Parex pārņemšanas izmeklēšanai. Tomēr pēc tikšanās ar Dombrovski Maizītis nolēma uzsākt amatpersonu un politiķu iztaujāšanu par Parex pārņemšanu.
Valsts Kontrole norāda, ka nedrīkst slēpt ziņas un Parex pārņemšanas līgumu, taču bankas bijušie īpašnieki Kargins un Krasovickis joprojām uzspiež savus noteikumus un liedz līguma publiskošanu.
Foto: www.parex.lv

Šajā nervozajā politiskajā vidē daudzus pārsteidz un sadusmoja bijušā valdības vadītāja Kalvīša tikšanās ar Krievijas valdības vadītāju Putinu. Ekonomikas ministrs Kampars pieprasīja no Tautas partijas skaidrojumu, kādā statusā un ar kādām tiesībām Kalvītis runāja ar Putinu par Latvijas un Krievijas sadarbību. Taču Tautas partija nekādu skaidrojumu nesniedza.
Foto: www.postfactum.lv  

Izglītības sistēmā gaidāmas pārmaiņas, ja vien tiks pieņemti sagatavotie grozījumi Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā. Valdība šos grozījumus jau ir atbalstījusi, tos vēl jāapstiprina Saeimā. Grozījumi nosaka, ka, sākot ar 2010./2011. mācību gadu, obligātais vecums, lai sāktu iet skolā, būs 6 gadi. Pašlaik tas ir 7 gadi.
Tāpēc būs jāmaina viss izglītības saturs, pagaidām tikai no 1. līdz 6. klasei, jo pilnīgi visu klašu mācību programmu nomaiņa būtu pārāk milzīgs darbs, pašreiz tas nav iespējams.
Varbūt  tiks veiktas izmaiņas arī vājdzirdīgo un nedzirdīgo skolu programmās.
Foto: www.izm.gov.lv

Ārzemju ziņas

Pagājušajā nedēļā visas pasaules uzmanība bija pievērsta Īrijai. Tur notika atkārtota tautas balsošana par atbalstu Lisabonas līgumam. Rezultātā īri atbalstīja līgumu. Īrijas valdības vadītājs Kovens teica: „Šī ir laba diena Īrijai, šī ir laba diena Eiropai”.
Lisabonas līgums nosaka ES valstu savstarpējās attiecības, tajā pirmo reizi skaidri formulēta iespēja dalībvalstij izstāties no ES.
Foto: europe.eu
 
Svarīgu likumu ir pieņēmusi bijusī padomju republika Tadžikistāna. Jaunais likums pārtrauks krievu valodas lietošanu valsts pārvaldē un publiskajā vidē. Saziņas valoda turpmāk būs tikai tadžiku valoda.
Foto: www.catan.org
 
Traģiskas vēstis pienākušas no Indonēzijas. Tur Sumatras salā notika 7,6 balles stipra zemestrīce, kas sagrāva Padangas pilsētu un apkārtējos ciemus. ANO Sarkanais Krusts aprēķinājis, ka zem drupām aprakti apmēram 4000 cilvēku.
Foto: www.diena.lv
 
Eiropā atkal notika lauksaimnieku protesti, šoreiz Francijā. Lauksaimnieki ar saviem traktoriem izbrauca Strasbūras ielās, rībināja piena cisternas, lai viņus sadzirdētu Eiroparlamentā, un izlēja zemē pienu, lai protestētu pret zemajām piena cenām. Līdzīgas demonstrācijas jau notikušas Austrijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Spānijā, Šveicē un Igaunijā.
Foto: www.la.lv
 
Kamēr lielie spēlē politiskās spēles, mazie spēlē tirgus spēles. Lielbritānijā 10 gadus veca meitene ielikusi ziņu interneta izsolē, ka pārdod savu vecmāmiņu, jo tā viņai traucējusi skatīties televīziju. Lai gan sludinājums bija domāts kā joks un drīz tika dzēsts, tomēr jau paspēja pieteikties vairāki cilvēki, kas gribēja nopirkt vecmāmiņu.
Foto: www.kasjauns.lv

07.10.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas