Search form

21.10.2009

Drukāt

Videoziņas Nr. 11


 

Nedzirdīgo ziņas

Latvijas Dabas muzejs, kas atrodas Rīgā, Kr. Barona ielā 4, aicina cilvēkus ar dzirdes traucējumiem apmeklēt muzeju. Nedzirdīgo grupām tiek nodrošināts gids un surdotulks. Invalīdiem, uzrādot invalīda apliecības, kā arī bērniem invalīdiem ieeja bez maksas.
Bērniem no visām speciālajām vājdzirdīgo un nedzirdīgo izglītības iestādēm Latvijā tiek nodrošināts arī bezmaksas transports uz Dabas muzeju.
Iespējams apmeklēt 22 dažādas tematiskas ekskursijas un 15 nodarbības. Nodarbībās var izpildīt dažādus interesantus uzdevumus par dabas tēmu.
Ekskursijas un nodarbības notiek pirmdienās un otrdienās. Apmeklējumus var pieteikt pa tālruni: 67356051 vai 67356024
Foto: no Latvijas Dabas muzeja

Uzmanību tagadējiem un bijušajiem Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas skolēniem! Interneta mājas lapā www.rnbi.lv jūs variet nobalsot par jums patīkamāko RNBIS skolotāju. Lai nobalsotu, uzspiediet mājas lapā uzrakstu „balso par savu skolotāju”, atvērsies skolotāju saraksts. Uzspiežot uz vēlamā skolotāja vārda, atvērsies balsošanas lodziņš. Balsot var līdz 22. novembrim. Balsojiet aktīvi, padariet dzīvi interesantāku!
Foto: www.politika.lv

Svētdien, 18. oktobrī, LNS Rīgas reģionālās biedrība nodibināja jaunu grupu, kurā būs tādi dzirdes invalīdi, kuri dzirdi zaudējuši dzīves laikā un zīmju valodu prot vāji vai neprot nemaz. Tieši šī viņu atšķirība bija galvenā, lai dibinātu savu grupu. Līdz šim laikam šie cilvēki, kuri visi ir LNS biedri, nevarēja pilnvērtīgi piedalīties LNS sapulcēs un citos pasākumos, jo tur viss notiek zīmju valodā, kuru viņi nesaprot vai saprot vāji.
Jaunajā grupā ir 28 cilvēki. Diemžēl dibināšanas sapulcē piedalījās tikai 6 dalībnieki. Jaunās grupas nosaukums ir TILTS, kas simbolizē vidusposmu, pie kura pieder šie cilvēki – starp dzirdīgajiem un nedzirdīgajiem.
Par grupas vadītāju ievēlēja Zigmāru Unguru. 
Foto: Z.Ungurs


Latvijas ziņas

Ir iestājies auksts laiks, cilvēki sāk slimot, tāpēc īstajā laikā nāk iepriecinošā ziņa, ka valdība veselības nozarei papildus piešķīra 25 miljonus latus, kas būs nepieciešami slimnīcu un neatliekamās medicīniskās darbības nodrošināšanai līdz gada beigām.
Par piešķirtajiem līdzekļiem pilnībā varēs nodrošināt neatliekamo palīdzību iedzīvotājiem, un visas slimnīcas varēs turpināt darbu tāpat kā līdz šim.
Foto: www.dzirkstele.lv
Tērvetes dabas parks Briselē saņēmis goda titulu kā izcilākais 2009. gada Eiropas tūrisma galamērķis Latvijā.
Balvas pavisam saņēma 22 Eiropas valstis, katra prezentēja savu tūrisma objektu speciāli sagatavotā izstādē.
Eiropas Komisija Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu konkursam katru gadu izraugās citu tēmu un no katras iesaistītās valsts vienu tūrisma galamērķi.
Iepriekšējo gadu uzvarētāji Latvijā bija Kuldīgas pilsēta ar tās senpilsētu un Rēzekne ar Latgales podniecības tradīcijām.
Foto: www.vietas.lv
 
Ģenerālprokuratūra beidzot sākusi kriminālprocesu par amatpersonu iespējamiem pārkāpumiem Parex bankas pārņemšanā.
Kriminālprocess uzsākts pēc daudzu fizisku un juridisku personu iesniegumos minēto ziņu pārbaudes materiāliem, kā arī ņemot vērā Valsts kontroles atzinumu. Šobrīd ir izveidota izmeklēšanas grupa, kura jau strādā, tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanu, sīkāka informācija netiek sniegta.
Foto: www.leta.lv

"Es esmu gatavs kļūt par Latvijas premjeru," - šie Tautas partijas dibinātāja Andra Šķēles vārdi kļuva par pagājušās nedēļas spilgtāko politisko citātu.
 Tautas partija par Šķēles atgriešanos valdes priekšsēdētāja amatā gan lems tikai 21. novembrī partijas kongresā. Taču Šķēles ietekme ir tik liela, ka lēmums sagaidāms viņam labvēlīgs. Daudzi uzskata, ka Šķēle nekur nebija aizgājis, bet visu laiku aktīvi ietekmēja politiku, pat nebūdams Tautas partijas formālais vadītājs.
Uz jautājumu, vai viņam ir plāns, kā valsts varētu pārvarēt krīzi, Šķēle atbildēja apstiprinoši, taču atteicās paskaidrot, kāds tas ir.
Šķēles atgriešanās bija par iemeslu Tautas partijas biedres Vairas Paegles aiziešanai.
Paegle uzskata, ka ne partijas, ne valdības vadībā nedrīkst atrasties tāds cilvēks kā Šķēle, aiz kura stāv šaubīgas lietas, kas saistītas gan ar politiķu kukuļošanas lietu Jūrmalā, gan digitālās televīzijas lietu un ārzonu firmām.
Foto: www.nra.lv


Ārzemju ziņas

Pagājušajā nedēļā visa Eiropa cieta no vētras un sniegputeņiem. Polija glābšanas darbos iesaistīja armiju, jo bez elektrības bija palikuši 700 000 cilvēku un vētras nogāztie koki paralizējuši transporta kustību uz ceļiem.
Arī Ukraina cieta gan no pēkšņā aukstuma, gan no elektrības trūkuma.
Austrijas Alpos fiksēts augstākais sniega līmenis pēdējo 25 gadu laikā -  75 centimetri.
Latvijā vētra bija mierīgāka, tomēr glābējiem vajadzēja aizvākt nolūzušos kokus un dzēst ugunsgrēkus, bet 30 000 klientu palika bez elektrības.
Foto: www.tvnet.lv
 
Mēs esam pieraduši lamāt savus ierēdņus un politiķus, taču negodīgi politiķi ir visās valstīs. Lielbritānijas valdības vadītājs Brauns paziņoja, ka atmaksās valstij vairāk nekā 12 000 britu mārciņu, ko viņš pagājušajā gadā saņēmis dažādās kompensācijās.
Nauda ir jāatmaksā, jo neatkarīgs auditors šādas kompensācijas uzskatīja par nepamatotām.
Britu žurnālisti ir atklājuši, ka par valsts naudu deputāti un ministri pirkuši suņu barību saviem suņiem, remontējuši savus privātos dzīvokļus, algojuši sev apkopējas un tamlīdzīgi.

Vairāki Brauna valdības ministri ir paši atkāpušies no amata.
Foto: www.apollo.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas