Search form

28.10.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.12


Nedzirdīgo ziņas

Nedzirdīgo un vājdzirdīgo bērnu vecākus un citus ģimenes locekļus aicina pieteikties uz latviešu zīmju valodas bezmaksas kursiem. Kursi sāksies 3. novembrī pl. 17:30, tie notiks Rīgā, Elvīras ielā 19, otrdienās un ceturtdienās, vakaros. Kursu ilgums būs 2 mēneši. Pieteikties pa telefonu 67471575 vai rakstot uz e pasta adresi: [email protected]
Sākusies laikraksta „Kopsolī” abonēšana 2010. gadam. Ja vēlaties avīzi saņemt mājās no janvāra pasūtīšana jāveic līdz 15.decembrim. Maksa: saņemot caur pastu mājās – 9Ls, uz vietas biedrībās, redakcijā, KC „Rītausma” – 5Ls. Projekta „Klusuma pasaule” klientiem – bez maksas savās biedrībās. 
Foto:  www.zimjuvaloda.lv, www.lns.lv
 
Beidzot pārdošanā ir jaunā datoru operētājsistēma Microsoft Windows 7. Daudziem nav skaidrs, ar ko tā labāka vai sliktāka par iepriekšējām.
Datorspeciālisti izpētījuši, ka Windovs 7 ir šādas galvenās priekšrocības:
·        Ātrāka darbība
·        Pārveidota uzdevumjosla (taskbar)
·        Iespējama programmu priekšapskate
·        Iespējams Windovs XP režīms
·        Ērti var mainīt logu izmērus
·        Uzlabota meklēšanas funkcija
Pārdošanā ir 3 jaunās operētājsistēmas versijas. Kuru izvēlēties?
Windows 7 Home Premium paredzēta mājas lietotājiem, tajā ir viss nepieciešamais izklaidei un darbam.
Windows 7 Professional ir paredzēta uzņēmumiem, tā dod iespēju ērtāk strādāt datoru tīklā, ir Windows XP režīms un citas papildu iespējas.
Windows 7 Ultimate ir dārgākā un sarežģītākā versija ar visplašākajām iespējām.
Foto: www.llnwd.net   

Rīgas transporta e-talona lietotājiem, kuriem piešķirtas atlaides, jāseko līdzi savam statusa termiņam.
Ja termiņš ir 1. novembris, tad to vajag pagarināt uz gadu. Jāiet uz Rīgas Satiksmes klientu centriem un līdzi jāpaņem šādi dokumenti:
·        E-talons
·        Invalīda apliecība
·        Pase
·        Jauna izziņa par dzīvesvietu
Ja kaut kas nav skaidrs, var griezties Rīgas biedrībā pie Jautrītes Gromas, viņa, kā vienmēr un visur – palīdzēs! Projekta „Klusuma pasaule” klienti neskaidrību gadījumos var griezties arī pie uzziņu servisa speciālistes Guntas Birnītes Jāņa sētā 5.
Foto: www.blogspot.com   

 
Latvijas ziņas

Valdība apstiprināja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā. No 2010. gada janvāra vairs nemaksās uzturlīdzekļus par ārvalstīs dzīvojošiem bērniem.
Samazinās arī izmaksājamo uzturlīdzekļu summu. Pēc 2010. gada 1. janvāra par katru bērnu no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai maksās 30 latus līdzšinējo 45 latu vietā, bet par katru bērnu no septiņu gadu vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai –  35 latus līdzšinējo 54 latu vietā.
Foto: www.la.lv   

Valdība noteica bezdarbnieku, slimības, maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstu griestus turpmākajiem 3 gadiem.
Maksimālā pabalsta summa vienā dienā būs 11,51 lats. Likumprojektu vēl skatīs Saeima.
Foto: www.nra.lv   
 
Valdība apstiprināja mājokļa nodokli 0,1 % apmērā no mājokļa kadastrālās vērtības. Palielināja arī zemes nodokli līdz 1,5 %. No nākamā gada ar nekustamā īpašuma nodokli apliks arī dzīvojamās mājas un inženiertehniskās būves.
Neapstrādātai lauksaimniecības zemei nodoklis būs 3 % no kadastrālās vērtības.
Foto: www.financenet.lv   
 
No šā gada 1. novembra dzīvesvietu varēs deklarēt, arī izmantojot savu internetbankas paroli. Dzīvesvietu varēs deklarēt interneta mājas lapā www.latvija.lv, izmantojot internetbankas paroli kādā no šīm bankām: Swedbank, SEB banka un Latvijas Krājbanka.
Deklarēšanai internetā joprojām var izmantot arī e parakstu. Ja dzīvesvietu deklarē internetā, tad valsts nodeva nav jāmaksā. Ja dzīvesvietu deklarē pašvaldībā vai pa pastu, tad jāmaksā valsts nodeva 3 lati.
Foto: www.latvija.lv   
 
Stājušies spēkā grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”. Turpmāk no valstīm, kuras nav ES valstis, 1 persona 1 reizi diennaktī varēs ievest Latvijā bez muitas maksājumiem tikai 40 cigaretes vai 10 cigārus vai 50 gramus smēķējamās tabakas. Ja persona Latvijā ielido ar lidmašīnu, tad, nemaksājot muitas maksājumus, tā varēs ievest 200 cigaretes, 100 cigarillas, 50 cigārus vai 250 gramus smēķējamās tabakas vienu reizi diennaktī.
Foto: www.bizness.lv   

 
Pasaules ziņas

Lietuvas prezidente Grībauskaite pieprasīja, lai NATO izstrādā ārkārtas situācijas plānu Baltijas valstu drošībai. Par to neviens no iepriekšējiem un tagadējiem Latvijas un Igaunijas prezidentiem nebija padomājis jeb vienkārši baidījās kaut ko pieprasīt.
Jaunā Lietuvas prezidente sevi parādījusi kā īstu valsts vadītāju, kas rūpējas par savas valsts un visa reģiona drošību un nebaidās pieprasīt garantijas no NATO.
Foto: www.diena.lv   
 
Starptautiskajā konkursā "Monētu zvaigznājs" Latvijā veidotā „Laimes monēta” atzīta par Gada sudraba monētu.
Sacensībā par nosaukumu  "Gada zelta monēta" otro vietu ieguva Latvijā veidotā monēta ar nosaukumu "Latvijas monēta".
Konkursā piedalījās 21 valsts ar 176 monētām.
Foto: www.kasjauns.lv   
 
Vai jūs pazīstat kādu, kurš labprātīgi gribētu maksāt lielākus nodokļus, nekā valsts to prasa? Latvijā neviens vēl nav izteicis tādu vēlēšanos.
Bet Vācijā 44 bagāti cilvēki parakstījuši aicinājumu, lai valdība viņiem uzliek papildus nodokli, jo uzskata, ka pienācis laiks bagātajiem palīdzēt savai valstij pārvarēt krīzi.
Šie cilvēki norāda, ka Vācijā ir 2,2 miljoni bagātu cilvēku, un, ja viņi visi šogad un nākamgad valstij samaksātu 5 % nodokli, tad valsts saņemtu 100 miljardus eiro (70,2 miljardus latu).
Foto: www.europa.eu   
 
28.10.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas