Search form

17.11.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.15


Klāt atkal 18. novembris – Latvijas valsts dzimšanas diena. Toreiz, 1918. gada 18. novembrī pl.16 svinīgo Tautas padomes sēdi vadīja Gustavs Zemgals un paziņoja, ka Latvijas Tautas padome pārņem varu Latvijā. Pēc tam uzstājās pirmais Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un teica:
„Tagad, kad esam brīvi un vairs negaidām no augšas vai ārienes pabalstu un palīdzību, paši veidosim savu dzīvi. Uzplauks atkal lauksaimniecība, mūsu rūpniecība un tirdzniecība, atjaunosies dzīvība visā mūsu dzimtenē vēl spilgtāk kā agrāk un pārspēs visu, kas līdz šim mums bijis.”
Arī pašlaik vajadzētu atcerēties šos Ulmaņa vārdus, saprast, ka neviens cits kā vien mēs paši veidojam savu dzīvi.
Rīgā valsts svētku dienā bez maksas varēs braukt visos "Rīgas satiksmes" autobusos, trolejbusos un tramvajos, turklāt tiks organizēti papildu reisi.
Arī par auto novietošanu ielu malās pilsētā, izņemot Vecrīgu, nebūs jāmaksā.

LNS prezidenta uzruna Latvijas svētkos.
 
Par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai iedzīvotāji tiek aicināti izdarīt trīs lietas: interneta portālā http://3darbi.lv/forma.php uzrakstīt 3 labus novēlējumus Latvijai, iededzināt svecītes un nodziedāt Latvijas valsts himnu - tautas svinīgo lūgšanu. Dziedāsim kopīgi!

"Dievs, svētī Latviju,
Mūs' dārgo tēviju,
Svētī jel Latviju,
Ak, svētī jel to! 

Kur latvju meitas zied,
Kur latvju dēli dzied,
Laid mums tur laimē diet,
Mūs' Latvijā!"
 
Nedzirdīgo ziņas

Latvijas Nedzirdīgo savienības Zīmju valodas centrs sadarbībā ar Baltijas Bērnu fondu no Zviedrijas ir sagatavojis latviešu nedzirdīgo zīmju valodas vārdnīcu „Īpašības vārdi”. Vārdnīca sastāv no divām atsevišķām grāmatām, tajā iekļauti apmēram 1500 biežāk lietotie īpašības vārdi. Ir sagatavots arī vārdnīcas videovariants DVD formātā, kas pievienots katrai grāmatai.
 Vārdnīcas pirmajā daļā iekļauti īpašības vārdi, kas sākas ar burtiem A-M, tā izdota 500 eksemplāros, bet otrā daļa, kurā ir vārdi no N-Ž, izdoti 1000 eksemplāros. Tas nav daudz, tāpēc vārdnīcu vispirms izdalīs skolām. Vārdnīcu var saņemt LNS Zīmju valodas centrā darba dienās no 9 līdz 17, bet iepriekš vēlams piezvanīt.
Darbs pie vārdnīcas izveides sākās jau 2007. gadā. Darba grupu vadīja Lilita Janševska, tajā vēl bija Ilona Liniņa, Skaidrīte Baure, Velta Kleina, Veronika Dzalbe, Agita Intsone un Līga Bauere.
11. novembrī Zviedrijas vēstniecībā notika vārdnīcas prezentācija, kuru atklāja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Matss Stefansons.
Vārdnīcas sagatavošanu un izdošanu pilnībā finansēja Baltijas Bērnu fonds, bet īpaši nopelni šajā sadarbībā ir Zviedrijas Pestīšanas Armijas majorei Elsei Andersonei.
Foto: Juris Grundulis un Zigmārs Ungurs
Iznācis laikraksta „Kopsolī” 13. un 14. numurs. Tie veidoti Latvijas svētku noskaņā – par labiem notikumiem, ar intervijām un ziņām ne tikai no Latvijas, bet no visas pasaules.
Biedrībām „Kopsolī” tiks nogādāts 17. novembrī. Informācijas centrā Jāņa sētā un kultūras centrā „Rītausma” laikrakstu varēs saņemt no 16. novembra.
Visi lasītāji laipni lūgti!
Atgādinājums – sākusies „Kopsolī” abonēšana 2010. gadam. Nenokavējiet pasūtīšanu: lai varētu to mājās saņemt jau janvārī, pastā jāpasūta līdz 15. decembrim!
Foto: Juris Grundulis
 
Latvijas ziņas

Iedzīvotājiem ir iespējams vakcinēties pret sezonālo gripu ( nevis pret cūku gripu). Ar 50 % atlaidi vakcīnu var saņemt šādas iedzīvotāju grupas:
  • bērni no 6 mēnešu līdz 2 gadu vecumam;
  • pieaugušie virs 65 gadiem;
  • pacienti, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds, vielmaiņas un nieru slimībām;
  • pacienti ar imūndeficīta sindromu(AIDS);
  • pacienti, kuri saņem imūnsupresīvo terapiju;
  • pacienti līdz 18 gadu vecumam, kuri ilgstoši saņem terapiju ar aspirīnu.
Lai saņemtu vakcināciju ar atlaidi, jāgriežas pie sava ģimenes ārsta, kurš izrakstīs īpašo recepti.
Foto: www.esivesela.lv

Pārsteidzošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izcīnīja Rīgas "Dinamo", kas izbraukumā ar 3:1 pieveica pagājušā gada čempionus Kazaņas "Ak Bars".
Par spēles galveno varoni kļuva vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus. Masaļski atzina par pagājušās nedēļas KHL labāko vārtsargu. 
Arī otrajā izbraukuma spēlē Ņižņekamskā ar vietējo "Ņeftehimik" komandu „Dinamo” guva uzvaru ar 5:3.
KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pēc šī mačā Rīgas "Dinamo" saglabāja desmito vietu ar 23 spēlēs izcīnītiem 27 punktiem.
Foto: www.dinamoriga.lv
 
Ārzemju ziņas

Singapūrā notika svarīgas ASV un Krievijas prezidentu sarunas, kurās abas puses apņēmās līdz gada beigām vienoties par jaunā drošības līguma saturu, lai būtiski samazinātu abu valstu kodolieročus.
Krievijas un ASV delegācijām tās bija jau astotās sarunas kopš diskusiju atsākšanas šā gada maijā. Sarunās lielvalstis ir solījušas noslēgt jaunu vienošanos, lai aizstātu 1991.gada Stratēģisko ieroču samazināšanas līgumu (START), kura darbības termiņš beigsies 5.decembrī.
Sarunas par jauno līgumu bija apturētas prezidenta Džordža Buša prezidentūras laikā, tomēr prezidenta Baraka Obamas veiktā stratēģisko raķešu plāna atcelšana deva jaunu pamudinājumu sarunu atsākšanai.
Foto: www.delfi.lv

17.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas