Search form

25.11.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.16


Nedzirdīgo ziņas

21. novembrī notika Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas (LNSF) 10. kongress. Tajā  piedalījās 28 delegāti no 9 sporta klubiem. Ar savu klātbūtni to pagodināja Latvijas Sporta federācijas prezidents A.Kalniņš un Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidents E.Vorslovs.
Kongress izskatīja  LNSF darbības rezultātus  2005. – 2009. gadā un apstiprināja sagatavoto statūtu projektu. Notika arī vētrainas debates, sevišķi par iespējamo LNSF iestāšanos Latvijas Paralimpiskajā komitejā. Tomēr konkrēts lēmums netika pieņemts.
Kongress apstiprināja jauno darbības programmu  nākamajam darbības periodam no 2009. līdz 2013. gadam.
Par LNSF prezidentu ievēlēja Vari Strazdiņu. Klubi uz šo posteni bija izvirzīta arī I.Kraze un A.Bergmanis, bet viņi savas kandidatūras atsauca.
Jaunajā valdē kopā ar prezidentu darbosies viceprezidents Raitis Ozols, Iveta Kraze, Guntars Beisons un jaunais Kaspars Unte no "Tālavas".
Foto: Ieva Ričika
 
Vēl var pieteikties skaistumkonkursam „Miss Deaf World”
Jau ziņojām, ka LNS saņēmusi piedāvājumu pieteikt savu kandidāti pasaules skaistāko meiteņu konkursam. Tas notiks nākamā gada jūlijā Gruzijā, Tbilisi.
Atbildīgā par konkursu LNS viceprezidente S. Gerenovska pieņems pieteikumus līdz šā gada 1. decembrim. Vairāk par to lasiet „Kopsolī” nr.14 uz LNS mājaslapā jaunumu sadaļā.
Foto: No avīzes "Kopsolī" arhīva
 
Pakistānas galvaspilsētas Islamabadas policija ziņoja par iespējamā terorista nogalināšanu dokumentu pārbaudes postenī. Pēc tam atklājās, ka nogalinātais bijis vienkāršs nedzirdīgs pilsonis. Viņš nedzirdēja policijas pavēli apstāties, tāpēc policija viņu nošāva, uzskatot par spridzinātāju.
Tikai pirms bērēm policija sazinājās ar nogalinātā ģimeni, un uzzināja, ka viņš bija nedzirdīgs. Taču gan policija, gan valdība šo pārpratumu cenšas  noklusēt. Policija turpina apgalvot, ka nošautais  bijis terorists, pašnāvnieks un viņam bijuši līdzdalībnieki. Taču izmeklēšanā pierādījumi tam nav atrasti.
Foto: www.bildites.lv


Latvijas ziņas
 
27. un 28. novembrī 10.00 – 18.00 Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pirmo reizi notiks plaša mēroga nodarbinātības veicināšanas, profesionālās izaugsmes atbalsta un informācijas apmaiņas izstāde “Darbs un karjeras iespējas 2009”.
Izstādes apmeklētāji var saņemt informāciju par dažādiem profesionālās apmācības kursiem, izglītības programmām, atbalsta pasākumiem, kā arī saņems informāciju par reāliem darba piedāvājumiem.
Izstādes ietvaros 28. novembrī pl.11. notiks seminārs "Gribu. Varu. Daru! Jaunas iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem".
Tā mērķis sniegt bezdarbniekiem un darba meklētājiem plašu informāciju veiksmīgai integrācijai darba tirgū, kā arī iepazīstināt ar Nodarbinātības valsts aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem.
Tiks sniegta informācija, kā uzsākt savu uzņēmējdarbību.
Semināra darba programmu var uzzināt Labklājības ministrijas mājaslapā: http://www.lm.gov.lv/news/id/1438
Bezdarbniekiem, uzrādot organizācijas „Nāc un Dari!" izsniegto Iespēju karti, ieeja izstādē „Darbs un karjeras iespējas 2009" būs bez maksas! Pārējiem ieejas biļetes cena 0,50 Ls.
Foto: www.bt1.lv
 
Rīgas Domes Sociālo jautājumu komiteja apstiprināja vienreizēja 30 latu pabalsta piešķiršanu pārtikas iegādei trūcīgajiem iedzīvotājiem. Pēc pabalsta varētu vērsties 36 445 personas, šim mērķim nepieciešamai 1,2 miljoni latu.
Pabalstu varēs saņemt trūcīgās personas, kuras  deklarējušas dzīvesvietu Rīgā ne mazāk kā 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas un dzīvo atbilstoši norādītajai adresei.
Šie noteikumi vēl jāpieņem Domes sēdē, jāsaskaņo Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā.  Sekojiet jaunumiem LNS mājaslapā un sociālām ziņām „Kopsolī”!
Foto: www.rcc.lv
 
Infektoloģijas centrs ziņo, ka gripas epidēmija sākusies 5 Latvijas pilsētās: Rēzeknē, Rīgā, Jelgavā, Gulbenē un Daugavpilī. Vairumam saslimušo gripa ir vieglā formā.
Visvairāk saslimušo ir ar cūku gripu, pārējie slimo ar parasto sezonas gripu.
Cūku gripas slimniekiem līdz ārsta konsultācijas saņemšanai mediķi iesaka lietot tikai temperatūru pazeminošos medikamentus paracetamolu vai acetaminofenu, bet aizliegts lietot aspirīnu.
Cūku gripas vīruss var bojāt dziļākos elpvadus, tāpēc var būt traucēta elpošana.
Arī vakcīna ne vienmēr spēj pasargāt no cūku gripas. Somijā ir miris 2 gadus vecs bērns, kurš pirms nedēļas bija saņēmis vakcīnu.
Foto: www.apollo.lv
 
Naktī uz 20.novembri Latvijas Sarkanā Krusta birojā caur logu ielauzās zagļi un nozaga visu biroja tehniku, sagatavotās ziedojumu  paciņas bērniem un trūcīgajiem. Šis zemiskais noziegums izraisījis sabiedrībā lielu sašutumu.
Valsts Policijas priekšnieks Valdis Voins atzina, ka pēdējā laikā Latvijā pieaug mantisko noziegumu, kā arī sevišķi smago noziegumu skaits ar šaujamieroču pielietošanu.
Lai gan šādus noziegumus policija izmeklē pastiprināti, tā ir pārāk novājināta, lai efektīvi aizsargātu sabiedrību.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Notika vēsturē pirmās ES prezidenta vēlēšanas, kurās kandidēja arī bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga. Par ES prezidentu tika ievēlēts Beļģijas premjers Hermans van Rompejs, bet ES ārlietu dienesta vadītāja postenī – Lielbritānijas ES tirdzniecības komisāre Katrīna Eštona.
Hermans van Rompejs paziņoja, ka par sava darba galveno uzdevumu uzskata klimata izmaiņu radīto seku un augstā bezdarba līmeņa novēršanu Eiropā.
Foto: www.tvnet.lv  

Zviedrija ir noteikusi jaunu aizsardzības politiku. Tās armija iepriekš tikai aizsargāja savu teritoriju vai sniedza ieguldījumu miera uzturēšanā tālās zemēs. Tagad to varētu ieraudzīt arī Baltijas valstīs, ja tām vajadzētu militāru palīdzību.
Zviedrijas aizsardzības ministrs Tolgforss paziņoja: "Iepriekš mums nebija aizsardzības un drošības politikas kaimiņiem. Tagad mums tāda ir. Mēs nevaram klusēt, ja tiek apdraudēta kāda ES dalībvalsts vai cita ziemeļvalsts.”.
Foto: www.apollo.lv  
 
25.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas