Search form

16.12.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.19


Nedzirdīgo ziņas
 
Amerikānis Ēriks Melvins ilgi meklēja sev piemērotu suni, beidzot  izvēlējās Austrālijas aitu suni, kuru nosauca par Andželīnu. Kad viņai palika 13 mēneši, saimnieks ievēroja, ka suns neklausa komandām. Izrādījās, ka viņš ir nedzirdīgs. Taču saimnieks nenolaida rokas un mēģināja suni apmācīt dažādos veidos. Rezultātu nebija. Tad Melvins pamēģināja amerikāņu zīmju valodas zīmes, bet arī tās suns nesaprata. Tāpēc viņš izdomāja savas zīmes, un beidzot suns sāka pareizi izpildīt komandas.
Saliekta dūre pievērš Andželīnas uzmanību, īkšķis uz leju – un suns apsēžas, īkšķis uz augšu nozīmē „labs suns”. Divi pirksti pie lūpām rāda, ka Melvins gaida suņa buču.
Pašlaik Andželīna pazīst vairāk nekā 40 zīmes un citas ķermeņa kustības. Saimnieks atzīst, ka apmācība prasa daudz laika. Sākumā viņi trenējās trīs stundas dienā, pašlaik vismaz stundu dienā.
Beidzot Melvins kopā ar savu suni piedalījies arī šovā, kur Andželīna precīzi izpildīja visas komandas un ļoti labi sadarbojās ar citiem suņiem.
Kopš tā laika Melvinu kopā ar viņa suni bieži aicina uz dažādiem motivācijas pasākumiem. Beidzamo divu gadu laikā Melvins un Andželīna ir snieguši daudzus paraugdemonstrējumus visā Kolorādo štatā, šogad vien uzstājušies 38 reizes. Melvins labprāt  dalās savā pieredzē un stāsta citiem, kā pārvarēt dažādas grūtības suņu apmācīšanā.
 
Floridā, Klīrvoteras Jūras akvārijā var sastapt delfīnu Panamu. Kad Panama delfinārijā bija nodzīvojusi jau 9 gadus, atklājās, ka viņa ir nedzirdīga. Visinteresantākais, ka nedzirdība netraucēja Panamai veiksmīgi apgūt dažādas prasmes, gan veicot medicīniskus eksperimentus, gan izpildot cilvēka komandas, gan izpildot  iemācoties dažādus sporta vingrinājumus. Vispārsteidzošākais ir tas, ka treneri apmācībā izmantoja svilpienus, kurus delfīns nemaz nebija dzirdējis. Panama bija iemācījusies visas iemaņas, vērojot  trenera sejas izteiksmi un izturēšanos. Viņa apguva visas komandas tik labi, ka trenerim nemaz neradās aizdomas, ka delfīns varētu nedzirdēt svilpienus.
Pie delfīna rotaļāties brauc nedzirdīgie bērni no tuvējās nedzirdīgo skolas.
Panama ir 30 gadus veca, sver vairāk nekā 200 kilogramus un apēd 8 kilogramus zivju dienā.
 
 
Latvijas ziņas
 
Arī Latvijas televīzija nolēmusi no 2010.gada 1.martā pilnībā pāriet uz ciparu (digitālo)  televīziju un pārtraukt raidīt ar līdzšinējo analogo tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka Latvijas TV 1 un TV7 kanāls būs skatāms tikai ciparu televīzijas tehnoloģijā.
Komerctelevīziju – LNT un TV3 – pārstāvji paziņoja, ka vēl izlems, vai piedalīsies digitālās TV ieviešanā vai arī piedāvās maksas pakalpojumus kabeļtelevīziju tīklos.
Saeimas deputāte Ingrīda Circene paziņoja, ka Latvijas televīzijām par ciparu apraidi būs jāmaksā aptuveni trīs reizes vairāk nekā kanāliem Lietuvā un Igaunijā. Atbildība par to jāuzņemas Satiksmes ministrijai.
Konkursā par tiesībām ieviest digitālo TV Latvijā uzvarēja SIA "Lattelecom". Pašlaik Lattelecom plaši reklamē iespēju pāriet uz virszemes ciparu televīziju. Taču ne vienmēr pasaka visas izmaksas. Piemēram, tiek minēts, ka vajadzīgs dekoders, bet noklusē, ka vajadzīga arī antena, kura maksā apmēram 20 latus.
Turpinās diskusija par iespēju no valsts budžeta apmaksāt digitālās TV uztveršanai nepieciešamo dekoderu iegādi maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. "Lattelekom" jau brīdinājis, ka pēc pārejas uz digitālo apraidi bez televīzijas varētu palikt 100 000 mājsaimniecību.
 
Saslimstība ar cūku gripu ir nedaudz mazinājusies, bet tomēr Latvijā no tās miruši jau 16  cilvēki. Galvenais nāves cēlonis ir gripas radītais plaušu karsonis. Kā izvairīties no tā, kā pazīt plaušu karsoni jau sākumā? Cūku gripa var bojāt plaušas, tās uzbriest un rodas plaušu tūska. Ārstēšana ar antibiotikām nav efektīva. Cūku gripas izraisītā plaušu karsoņa pazīmes ir elpas trūkums, pastiprinās klepus. Bērniem pazīmes ir ātra, sekla elpošana, elpojot ievelkas ribu starpas, āda ap muti un zem deguna var būt zilgana.
Savukārt parastā plaušu karsoņa pazīmes ir dzeltenas vai zaļganas krēpas klepojot, sāpes plaušās. Tas labi padodas antibiotikām.
Vislabākais ieteikums: tiklīdz gripa sākas, palikt mājās un likties gultā. Mierīgi guļot, organisms ar vīrusu pats tiks galā un līdz plaušu karsonim nenonāks.
Foto: www.nra.lv
 
Auto nodoklis nākamajā gadā būs lielāks, tāpēc var izmantot iespēju maksāt nodokli tikai par to laika periodu, kurā auto tiek reāli izmantots. Piemēram, ir cilvēki, kuri ar automašīnu brauc tikai vasarā. Viņi var pārtraukt automašīnas reģistrāciju uz laiku, kamēr tas netiek izmantots, bet būs jānodod auto numura zīmes un jāsamaksā 2,12 Ls.
 
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns apturēja Jūrmalas pilsētas domes lēmumu uzlikt divkāršu nodevu par transportlīdzekļu iebraukšanu Jūrmalā. Tomēr pilsētas dome gatavojas šo aizliegumu pārsūdzēt Satversmes tiesā. Tātad pagaidām nekādu izmaiņu vēl nav.
Foto: www.nra.lv
 
Valdība piešķīra Latvijas Nacionālajai operai pusmiljonu latu nodokļu parāda dzēšanai. To lūdza Kultūras ministrija.
Taču Finanšu ministrija sākumā neatbalstīja šo lūgumu, uzskatot,  ka Nacionālā opera pat krīzes laikā negrib ierobežot savus izdevumus.  Piemēram, administrācija pelna divas reizes vairāk nekā galvenie operas un baleta solisti.
Latvijas Nacionālās operas direktora alga ir 2041 lats, izpilddirektores - 1530 lati, finanšu direktora un mākslinieciskā direktora - 1360 latu. LNO administrācijas sastāvā ir arī administratīvais direktors, komunikāciju un mārketinga direktors un producēšanas direktors, kuri katrs saņem 935 latus mēnesī.
 
 
Ārzemju ziņas
                   
Izmeklēšanas ekspertīze atklājusi, ka lielais upuru skaits Permas naktskluba ugunsgrēkā ir tāpēc, ka zem piekaramajiem griestiem piestiprinātas plastmasas plāksnes, kas degot radīja smacējošus dūmus.
Griesti bijuši noklāti ar ugunsdrošu pārklājumu un ugunsgrēkā gandrīz nav cietuši, taču aizdegusies plastmasa – degot uguns burtiski lija no augšas virsū cilvēkiem un veidoja gaisā ļoti toksiskas vielas. Pat viens vai divi elpas vilcieni varēja kļūt par nāves cēloni.
Pēc pēdējiem datiem traģēdijā bojā gājuši 142 cilvēki, bet 89 cilvēki ar smagiem apdegumiem atrodas slimnīcās.
 
Ukraina lūdza ASV 2,3 miljardu ASV dolāru (apmēram 1,09 miljardus latu) aizdevumu.
Šāda summa Ukrainai ir nepieciešama, lai samaksātu Krievijai parādu par gāzi. Lūgumu aizņemties apstiprinājis arī Ukrainas prezidents Viktors Juščenko.
Pagaidām gan nav skaidra Starptautiskā Valūtas fonda nostāja, no kura Ukraina jau aizņēmās un tagad cer sagaidīt aizdevuma kārtējo daļu 3,8 miljardu ASV dolāru.
 
 
16.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas