Search form

23.12.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.20


Nedzirdīgo ziņas
 
18. decembrī KC „Rītausma” svinīgi norisinājās LNS Gada cilvēku apbalvošanas ceremonija un nedzirdīgo meiteņu skaistumkonkurss.
Aptaujā par Gada labākajiem piedalījās gandrīz 300 cilvēku, un tajā noskaidroti 5 laureāti:
LNS Gada cilvēks – Sandra Gerenovska,
LNS Gada algotais darbinieks – Māra Lasmane,
LNS Gada sabiedriskais cilvēks – Ivars Kalniņš,
LNS Gada pašdarbnieks – Igors Čaika,
LNS Gada notikums – pašdarbības festivāls Ventspilī.
Visi laureāti saņēma metālā gravētu Atzinības rakstu ar LNS prezidenta parakstu.
Nedzirdīgo meiteņu skaistumkonkursā piedalījās tikai 3 meitenes: Irīna Kristoforova, Daina Platace un Inga Mauriņa.
Žūrija par nedzirdīgo skaistumkonkursa uzvarētāju atzina Dainu Plataci.
Daina tagad gatavosies dalībai starptautiskajā nedzirdīgo meiteņu skaistumkonkursā, kas notiks 2010. gada jūlijā Gruzijā.
Foto: Valdis Krauklis

Amerikas pilsētā Klīrvoterā video tulkošanas kompānijas darbinieka Keita Vanna vecāki ir nedzirdīgi, tāpēc viņam radās ideja organizēt pa video telefoniem Santa Klausa sarunas ar nedzirdīgajām ģimenēm. Lai pats Santa Klauss spētu saprasties ar nedzirdīgajiem, viņu brīvprātīgi apmācīja zīmju valodas pratēji.
Nedzirdīgais Gregorijs Sperra teica: tas ir labākais, kas var būt – Ziemassvētku vecītis, kurš prot zīmju valodu. Es redzu, kā manas meitas ar viņu sarunājas un kādas dāvanas lūdz.
Nedzirdīgie bērni visā valstī var izmantot video telefonus, lai pateiktu Santa Klausam, kādas dāvanas vēlas.
Video tulkošanas kompānija ir pārsteigta, ka zīmju valodā runājošais Santa Klauss ir populārāks, nekā viņi gaidīja. Šajā kompānijā katram darbiniekam ir kāda saistība ar nedzirdīgo sabiedrību – vai nu radinieki, vai radinieku bērni ir nedzirdīgi.
Kompānija atzīst: šis ir pirmais gads, kad mēs to darām, bet nākamgad laikam vajadzēs kādus 3 Santa Klausus, kuriem būs jāstrādā 24 stundas diennaktī, lai paspētu parunāties ar visiem, kuri zīmju valodā izsaka vēlēšanos pēc Ziemassvētku dāvanām.
Foto: 
 
Latvijas ziņas

Iepretim Ministru kabinetam uzslietajā "telšu pilsētiņā" patlaban uzturas pieci protestētāji, bet vēl vairāki cilvēki ieradās viņus atbalstīt.
Šobrīd slimnīcā nonākuši jau trīs protesta akcijas dalībnieki: Gints Gaiķēns, vēlāk Edvīns Kalniņš un vēl viens protestētājs.
Akcija sākās novembra beigās, pieprasot valdība beidzot sākt bezdarba mazināšanu, citādu vēlēšanu sistēmas ieviešanu un Saeimas atkāpšanos.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtījis vēstuli Rīgas Domei ar lūgumu pašvaldības sociālajiem dienestiem sniegt protestētājiem nepieciešamo palīdzību, lai cilvēkiem vairs nebūtu lielajā salā jāprotestē teltīs.
Foto: www.tvnet.lv

Satversmes tiesa atzinusi par neatbilstošu Satversmei pensiju samazināšanu, tāpēc Saeimas un valdības jūnijā pieņemtais lēmums samazināt pensijas par 10%, bet strādājošiem pensionāriem – par 70% ir atcelts no spēkā stāšanās brīža.
Tomēr Satversmes Tiesa atļāvusi valdībai vēl ne ilgāk kā līdz 1.martam veikt ieturējumus no pensijām, lai saglabātu sociālā budžeta samazinājumu.
Līdz tam Saeimai jāizstrādā kārtība, kādā kompensēt ieturētās summas. Maksimālais termiņš, kādā valstij jānorēķinās ar pensionāriem par samazinātajām pensijām, ir 2015.gads.
Lēmumu Satversmes tiesas tiesneši pieņēmuši vienbalsīgi.
Foto: www.tvnet.lv

Labklājības Ministrija paziņoja, ka sociālās apdrošināšanas budžeta uzkrājums jau 2013. gadā varētu būt nulle latu. Tomēr Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vadītāja Inese Šmitiņa apgalvoja, ka nav jābaidās, ka pietrūks līdzekļu pensiju izmaksām. Ieņēmumu samazinājuma dēļ sociālā budžeta iztrūkums šobrīd tiek segts no iepriekšējiem uzkrājumiem. Šmitiņa apgalvoja, ka pensiju maksājumi tiks veikti kā plānots. Nauda pensiju izmaksām pietiek vēl apmēram 3 gadiem.
Foto: www.lm.gov.lv
 
Viens no iemesliem, kāpēc nauda neienāk valsts kasē un arī sociālās apdrošināšanas budžetā, ir arvien pieaugošā "ēnu" jeb pelēkā ekonomika, kas sasniedz jau 39,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un tās dēļ valsts zaudē 3,6 miljardus latu gadā. Šādus skaitļus minēja Latvijas Darba devēju konfederācija. Tās ģenerāldirektore Elīna Egle atzīst, ka izmaiņas normatīvajos aktos, nodokļu celšana ir radījušas šādas sekas. Tiek apgrūtināta saimnieciskā darbība visiem uzņēmumiem. Tāpēc daudzi uzņēmumi sākuši darboties pa pusei nelegāli, slēpjot īstos ienākumus.
Foto: www.apollo.lv 

Pēdējā laikā aktīvāk darbojas digitālās TV ieviešanas krāpnieki. Piemēram, kādu pensionāri Ķengaragā apciemojis nepazīstams cilvēks un uzdevies par "Viasat" darbinieku. Viņš piedāvājis par 15 latiem nopirkt īpašu ierīci televizoram, lai uztvertu digitālo TV. "Viasat" aicina cilvēkus neuzticēties šādiem pārdevējiem.
Savukārt "Lattelecom" aģentus var viegli pazīt pēc sarkaniem formastērpiem, uz kuriem ir uzņēmuma atribūtika, turklāt katram darbiniekam ir identifikācijas karte, kuru vajag pieprasīt uzrādīt. "Lattelecom" darbinieki nestaigā apkārt, tirgojot dekoderus,  pie aģentiem iespējams noformēt pasūtījumu un dekoderu vēlāk piegādā.
Foto: www.delfi.lv

 
Ārzemju ziņas
 
Visā pasaulē ir vilšanās par jauno klimata līgumu ANO klimata konferencē Kopenhāgenā, par kuru paši lielvalstu vadītāji teica, ka tas neapturēs globālo sasilšanu.
Vienošanās tika izstrādāta ASV un Ķīnas, Indijas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas un lielāko Eiropas valstu vadītāju sarunās. Domstarpības starp ASV un Ķīnu bija galvenais šķērslis, lai vienotos. ASV un Ķīna ir lielākie pasaules piesārņotāji.

Gatavojoties Latvijas prezidenta vizītei, Armēnijas galvaspilsētas Erevānas centrā izkāra Ziemassvētku lampiņas, kas Zatlera vizītes laikā turētas ieslēgtas.
Taču, tiklīdz Latvijas prezidenta delegācija aizbrauca, Erevānas iedzīvotājiem prieki beidzās. Lampiņas tika izslēgtas, un nav zināms, kad tās atkal ieslēgs un atjaunos svētku noskaņu pilsētā.
Par to sašutuši ir pilsētas iedzīvotāji. Varbūt Latvijas prezidentam jāatgriežas Erevānā, lai atkal iedegtos lampiņas un sagādātu armēņiem svētku noskaņu?
Foto: www.president.lv

23.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas