Search form

31.12.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.21Nedzirdīgo ziņas
 
Ginesa Pasaules rekordu grāmatā ierakstīts baltkrievs Vladimirs Jarecs kā pirmais nedzirdīgais, kurš uz motocikla apbraucis apkārt zemeslodei.
Vladimiram ir 68 gadi. Savu pasaules apceļojumu viņš sāka 2000. gada 27. maijā Minskā. Ceļojuma laikā viņš atzīmēja 75 vietas dažādās valstīs, kurās ieradies, kopumā nobraucot vairāk nekā 300 tūkstošus kilometru. Pasaules apceļojumu viņš pagājušajā nedēļā noslēdza Maltas salā.
Šķērsojot visus kontinentus, sastopoties ar dažādām kultūrām un valodām, valodu barjera viņam ne reizes nav sagādājusi problēmas, jo viņš izmanto universālus žestus un sirsnīgu smaidu.
Kādā ASV mazpilsētā viņš 2003. gadā iekļuva smagā avārijā un gandrīz gadu nogulēja slimnīcā. Un tomēr no visām valstīm, kuras Jarecs apceļojis, visvairāk patīk tieši šī valsts. 
Ceļošanas kaisli Vladimirs Jarecs izjutis kopš bērnības. 1967. gadā viņš šķērsoja visu bijušās PSRS teritoriju no Baltkrievijas līdz Magadanai.
Tolaik padomju milicija atteicās viņam kā nedzirdīgam cilvēkam izsniegt autovadītāja apliecību, bet tas viņu neapturēja. Ceļotājs atgriezās mājās ar lielu paku avīžu izgriezumu, kuros bija aprakstīts viņa unikālais brauciens. Tikai tad toreizējās varas iestādes izsniedza viņam autovadītāja apliecību, kuru viņš joprojām lieto.
Foto: www.timesofmalta.com
 

Latvijas ziņas
 
No 1. janvāra biļete Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 50 santīmus, bet, ja pērk biļeti pie vadītāja, tā maksās 70 santīmu.
Tiek saglabātas visas šobrīd esošās braukšanas maksas atlaides un šī gada cenas visām pasažieru kategorijām: tik, cik pašlaik maksā mēneša abonements vai vienreizējā biļete ar atlaidi, tikpat tas maksās arī 2010. gadā.
Foto: www.kasjauns.lv

No 1. janvāra būs jauni makšķerēšanas noteikumi.
Nodarboties ar makšķerēšanu Latvijas ūdeņos varēs cilvēki, kuriem makšķerēšanas laikā ir klāt personu apliecinošs dokuments un derīga makšķerēšanas karte ar tajā ierakstītu makšķernieka vārdu, uzvārdu un personas kodu. Vietās, kur noteikta licencētā makšķerēšana, papildus makšķerēšanas kartei ir nepieciešama licence.
 Vecumā līdz 16 gadiem un pēc 65 gadiem, kā arī invalīdiem atļauts makšķerēt bez makšķerēšanas kartes.
Jaunajos noteikumos noteikts vairāk upju, kur aizliegts makšķerēt rudenī zivju nārsta laikā, tāpat mainīts lomā paturamo zivju daudzums ālantiem, salatēm, sīgām un salakām un ierobežots pieļaujamais garums strauta forelēm. Nedrīkstēs makšķerēt līdakas no 1.marta līdz 30.aprīlim, bet salates - no 1.marta līdz 15.maijam.
Paredzētas papildu ūdenskrātuves, kurās atļautas zemūdens medības. Tāpat atļauts makšķerēt mākslīgi audzētos lašus Buļļupē un Daugavā rudenī, kā arī palielināts makšķerēšanas rīku āķu skaits izmantošanai jūras ūdeņos.
Foto: www.viss.lv

Vecgada dienā 31.decembrī un Jaungada pirmajā dienā 1.janvārī Rīgas pašvaldības sabiedrisko transportu visi varēs izmantot bez maksas.
"Rīgas satiksme" organizēs papildreisus, lai cilvēki mājās varētu nokļūt arī vēlāk.
Šonedēļ var apmeklēt dažādus svētku pasākumus: muzikālo pasaku uz Operas fasādes, Jaungada sagaidīšanu un uguņošanu Bastejkalnā un Jaungada nakti Doma laukumā. Būs iespējams slēpot Uzvaras parkā vai slidot Vecrīgā pie Rātsnama.
Foto: www.kasjauns.lv

Pacienta iemaksa par ambulatorā speciālista apmeklējumu turpmāk būs trīs lati līdzšinējo piecu latu vietā, bet par stacionārā pavadītu dienu, sākot ar otro dienu, būs jāmaksā 9,50 lati līdzšinējo 12 latu vietā.
Par ģimenes ārsta mājas vizīti gripas epidēmijas laikā būs jāmaksā divi lati.
Foto: www.aluksniesiem.lv

No 2010. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim bezdarbnieka pabalstam noteikti griesti jeb maksimālā summa - vienā kalendāra dienā 11,51 lats. Ja aprēķinātā summa griestus pārsniegs, tiks piemaksāti 50%.
Bezdarbnieka pabalstu varēs saņemt līdzšinējā apmērā, ja tas ir piešķirts līdz 2009. gada 31. decembrim un tā izmaksa nemainīsies arī pēc 2010. gada 1. janvāra. 
Foto: www.nva.lv  

No nākamā gada 1. janvāra  sociālo pabalstu aprēķinās, ņemot vērā personas vidējo algu  par 12 mēnešu periodu, nevis kā agrāk par sešiem mēnešiem.
Šis periods beidzas divus mēnešus pirms tam, kad  iestājies apdrošināšanas gadījums. Piemēram, ja personai tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu (maternitātes vai slimības pabalstu) ir  no 2010. gada 1. janvāra, tad pabalsta aprēķināšanas periods būs no 2008. gada novembra līdz 2009. gada oktobrim (neņemot vērā pēdējos divus mēnešus – 2009. gada novembri un decembri).
Foto: www.vsaa.lv  

No 2010. gada 4. janvāra bērniem līdz 16 gadu vecumam invaliditātes ekspertīzi veiks tikai Rīgas pilsētas 4.Valsts Darba ekspertīzes ārstu komisija. Tā atrodas Rīgā, Lielvārdes ielā 68, pirmajā korpusā, 4.stāvā, 411. kabinetā. Pirms ekspertīzes obligāta iepriekšēja pierakstīšanās pa tālruni 67598688.
Sīkāku informāciju lasiet LNS mājaslapā jaunumu sadaļā.
Ārzemju ziņas
 
Latvijas visu laiku izcilākais vārtsargs Artūrs Irbe tika nozīmēts uzņemšanai Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē 2010.gadā.
Irbe ir otrs Latvijas pārstāvis, kurš būs šajā Slavas zālē. Kā pirmais no Latvijas šo godu izpelnījās Helmuts Balderis.
Jauno IIHF Slavas zāles dalībnieku svinīgā uzņemšana notiks pasaules čempionāta laikā - 2010.gada 21.maijā Vācijas pilsētā Ķelnē.
42 gadus vecais Irbe šobrīd ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vašingtonas "Capitals" vārtsargu treneris. Profesionālā hokejista karjeras laikā Irbe 13 sezonas aizvadīja NHL, nospēlējot 568 spēles, vidēji katrā ielaižot 2,83 vārtus un atvairot 89,9% metienu.
Latvijas izlasē Irbe aizvadīja 64 spēles.
IIHF Slavas zāle tika izveidota 1997.gadā. Kopā tajā ir uzņemti 160 izcilākie hokejisti no 22 valstīm.
Foto: www.apollo.lv

Latvija iesniedza Krievijai notu, aicinot atcelt pastiprināto autopārvadātāju kontroli uz robežas.
Pirms Ziemassvētkiem uz Latvijas – Krievijas robežas bija izveidojušās ļoti garas kravas automašīnu rindas, taču rinda samazinās.
Joprojām turpinās abu valstu sarunas, bet  Krievijas muita jau pieņēmusi lēmumu daļēji atvieglot kravas auto kontroli uz robežas. Tomēr lēmumu par pilnīgu pastiprinātās kontroles atcelšanu sola pieņemt, tiklīdz sekos reāla Latvijas rīcība zaudējumu atmaksāšanā.
Foto: www.kasjauns.lv


30.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas