Search form

13.01.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.23


Nedzirdīgo ziņas
 
Sestdien, 9. janvārī, Jaunā gada sagaidīšanas svētkus svinēja Tukuma novada nevalstiskās organizācijas un viņu draugi no citiem novadiem. Pasākumā piedalījās 23 biedrību pārstāvji, Tukuma kultūras nama zāli piepildot "no apakšas līdz augšai". Piedalījās arī Latvijas Nedzirdīgo savienības Rīgas biedrības Tukuma nodaļas biedri.
Notika pašu organizēta „Eirovīzija”, kurā piedalījās: Poļu biedrības ansamblis, Diabēta biedrība, Nedzirdīgo savienība ar vēderdejotāju Jūliju Šiškanovu, klaunu un melodeklamāciju izpildītājiem no kultūras centra „Rītausma” Maigu un Juri Elbrotiem un Birutu Lasmani. Vēl klāt bija arī Sarkanais Krusts, biedrība «Pozitīvā doma», romu biedrība «Nevo drom», pensionāru biedrības līnijdeju un vingrotāju grupa, biedrības «Klausies ar sirdi» ansamblis, invalīdu sporta klubs, invalīdu biedrība un jauniešu klubs «10x10». Tātad konkurence bija liela. Visus māksliniekus vērtēja žūrija, bet labākos noteica skatītāju balsojums.
1. vietu ieguva „Rītausmas” pašdarbnieki, 2. vietu – Jūlija Šiškanova. Mūsējie jau savu priekšnesumu laikā izpelnījās skatītāju ovācijas un aplausus. Trešo vietu dalīja biedrība «Nevo drom» un jauniešu klubs «10x10» .
Foto: www.nta.lv
 
Indija līdz šim bija viena no tām 26 valstīm, kur nedzirdīgie nedrīkst vadīt auto. Taču tagad Indijas galvaspilsētas Deli Augstākā tiesa nolēma, ka cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem drīkst izsniegt autovadītāja apliecību.
Indijā ir apmēram 50 miljoni nedzirdīgu un vājdzirdīgu cilvēku, kurus šī ziņa ļoti iepriecinās.
Pat Indijas policija uzskata, ka nav nekādu iemeslu, lai nedzirdīgajiem aizliegtu vadīt auto. Vienīgais, kas nepieciešams – automašīnā papildus jāuzstāda atpakaļskata spogulis.
 
Modernie dzirdes aparāti ir pilnīgi neredzami, tos var ievietot dziļi auss kanālā. Šo neredzamo dzirdes aparātu ražotāji ASV tagad ir radījuši ūdensdrošu dzirdes aparātu.
Pašlaik 60 peldētāji jau sākuši pārbaudīt jeb testēt firmas Lyric jaunos ūdensdrošos dzirdes aparātus. Mērķis ir pārbaudīt, vai tie spēj izturēt vismaz 3 peldēšanas reizes nedēļā.
Līdz šim, lai pasargātu iekšējos dzirdes aparātus peldēšanas laikā, vajadzēja ievietot ausī aizbāzni, uzvilkt ūdensdrošu speciālu galvas lentu un pa virsu vēl peldētāja cepuri.
Cerēsim, ka izmēģinājumi būs sekmīgi un nedzirdīgie arī ūdenī varēs droši lietot dzirdes aparātus.
 
 
Latvijas ziņas
 
Krievija ir izteikusi priekšlikumu atcelt vīzu režīmu starp Krieviju un Latviju. Šo jautājumu pašlaik Krievija apspriež ne tikai ar Latviju, bet arī ar Eiropas Savienību kopumā. Bet pagaidām Krievija atbalsta Latvijas puses ierosinājumu atvieglot uzturēšanās atļauju izsniegšanu ārzemniekiem, kuri Latvijā iegādājas īpašumus vismaz 50 000 Ls vērtībā vai investē uzņēmumos vismaz 10 000 Ls un nodarbina vismaz 3 darbiniekus. Šo priekšlikumu jau ir atbalstījusi Saeimas komisija.
Foto: www.travelnews.lv
 
2011. gadā būs jaunie noteikumi, kas nosaka, ka auto nodoklis būs jāmaksā arī par tām automašīnām, kuras vairs neizmanto, bet kuras nav arī norakstītas. Tāpēc daudzi steidzas norakstīt savus vecos auto, kurus vairs neizmanto. Automašīnu norakstīt var divos veidos. Var pats ierasties Ceļu Satiksmes drošības direkcijā(CSDD), jāņem līdzi auto numurzīmes, auto reģistrācijas apliecība, paša auto īpašnieka pase. Uz vietas būs jāaizpilda iesniegums un jāsamaksā 1,75 Ls par norakstīšanu.
Otrs veids, kā norakstīt auto, ir nodot to pārstrādes firmām, kurām ir likvidācijas sertifikāti nolietoto transporta līdzekļu pieņemšanai. Šo firmu saraksts atrodams šeit: http://www.csdd.lv/documents/iesakam/tab.htm
Šīs firmas pašas atbrauc, savāc veco auto un izsniedz sertifikātu, ka tas norakstīts. Vidēji pakalpojums maksā Rīgā 25 Ls, bet neliela summa pienākas arī auto īpašniekam par auto vērtību.
Automašīnu automātiski izslēgs no reģistra, ja tai 5 gadus nav veikta tehniskā apskate un auto reģistrā ar to nav veikta neviena darbība.
E-talonus nopirkt vai papildināt varēs arī Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās.  
Pirmā pieturvieta, kur biļešu automātā varēs nopirkt vai papildināt e-talonu, atradīsies Merķeļa ielā pie cirkus.
Šobrīd jau uzstādīts  21 biļešu automāts visā pilsētā – tirdzniecības centros un tuneļos.
Biļešu automātā var apmaksāt visu veidu sabiedriskā transporta biļetes. Tajā iespējams veikt internetā apmaksātās biļetes automātisko ielādi, kā arī pārliecināties par e-talona saturu. Pašapkalpošanās automāti ir ērts veids, kā apmaksāt biļeti jebkurā diennakts laikā.
Foto: www.tvnet.lv
 
No 1.februāra uz nenoteiktu laiku pārtrauks preses izdevumu piegādi veikaliem un kioskiem pirmdienās. Tā nolēmis SIA „Preses serviss”, kurš preses tirdzniecības un piegādes jomā ir lielākais Latvijā.
Šāds solis ir vērtējams kā trieciens nacionālajiem laikrakstiem, kas iznāk piecas vai sešas reizes nedēļā. Šī ziņa apstiprina – daudz izdevīgāk un ērtāk ir laikrakstus abonēt, nevis pirkt.
 
Igaunija šogad Latvijai aizdos 100 miljonus eiro jeb 70 miljonus latu. Šis aizdevums būs daļa no kopīgās Ziemeļvalstu palīdzības Latvijai. Zviedrija, Dānija, Somija, Norvēģija un Igaunija piešķirs 1,2 miljardus eiro jeb 0,84 miljardus latu.
Kopumā Latvija no starptautiskajiem aizdevējiem šogad plānojusi saņemt četrus miljardus eiro jeb 2,8 miljardus latu.
Līdz pagājušā gada 14. decembrim Latvija jau saņēmusi atbalstu 3,3 miljardu eiro jeb 2,3 miljardu latu.
Foto: www.nra.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Latvijas skeletonists Martins Dukurs Vācijā uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmā. Otrs Latvijas sportists Tomass Dukurs divu braucienu summā bija septītais.
Martins Dukurs šajā sezonā piecos no sešiem Pasaules kausa posmiem ir kāpis uz goda pjedestāla – divreiz uz paša augstākā pakāpiena, bet Vācijā bija trešā reize – trešā uzvara.
Pasaules kausa kopvērtējumā pēc šī posma un divus posmus pirms sezonas beigām Martins Dukurs ir līderis ar 1269 punktiem. 1211 punkts ir viņa sīvākajam konkurentam vācietim Rommelam. Martina brālis Tomass Dukurs ar 1024 punktiem kopvērtējumā saglabāja piekto vietu.
Foto: www.diena.lv
 
Kalifornijas štata gubernators Arnolds Švarcenegers aicināja veikt Kalifornijas nodokļu un budžeta sistēmas reformas: samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, atcelt štata pārdošanas nodokli, veikt izmaiņas uzņēmumu nodokļa likmē un papildināt ārkārtas gadījumu fondu.
Pašreiz Kalifornijas štata budžeta deficīts ir gandrīz 20 miljardi dolāru.
Tomēr, neraugoties uz šādu deficītu, amerikāņi nodokļus samazinās, nevis palielinās, kā to dara Latvijā.

13.01.2010

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas