Search form

20.01.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.24


Nedzirdīgo ziņas
 
16. janvārī boulinga sporta centrā „Bowlero” norisinājās Latvijas nedzirdīgo čempionāts boulingā – pusfināls.
Vīriešiem bija liela konkurence. Piedalījās 32 dalībnieki no sporta klubiem „Nedzirdīgo boulings”, „Liepava”, „Tālavas NS”, „Zaļā paparde” un „ŠaDa”.
Pusfinālā 6 spēlēs visvairāk punktu izcīnīja Aleksejs Smirnovs (1293 punkti), Sergejs Vorobjovs (1288 punkti) un Aleksandrs Liniņš (1097 punkti). Vislielāko punktu skaitu vienā spēlē ieguva Sergejs Vorobjovs – 244 punkti. Kopumā finālam kvalificējās 12 dalībnieki, bet 3 paliek rezervē gadījumam, ja kāds no finālistiem nevarēs piedalīties.
Sieviešu konkurencē piedalījās 19 dalībnieces. Pirmo vietu 6 spēlēs ieguva Ilona Ozola ar 910 punktiem. Otrajā vietā Mairita Reinholde (897 punkti), bet trešajā Līva Vaivade (854 punkti). Sešas labākās dalībnieces piedalīsies finālā.
Fināls vīriešiem un sievietēm notiks 6. februārī tajā pašā vietā.
Foto: www.mediji.lv 
 
Krievijas nedzirdīgo interneta portāls deafnet.ru stāsta par Rīgā notikušo svinīgo apbalvošanas ceremoniju „Labā zvaigzne Rīgā 2009”. Šo balvu 6. janvārī Rīgas Dome pasniedza cilvēkiem, kuri dažādā veidā palīdzējuši bērniem, invalīdiem un nelaimē nonākušiem cilvēkiem.
Pretendentu uz balvām bija daudz, balvu saņēma 9 cilvēki, bet portālā īpaši izcelts, ka balvu saņēmusi arī Jautrīte Groma, kas strādā ar nedzirdīgiem cilvēkiem. Portālā aprakstīts, ka viņa palīdzējusi nedzirdīgajiem sazināties ar sabiedrību, sniegusi informāciju un palīdzību dažādās dzīves situācijās.
Foto: www.riga.lv
 
Ukraiņu režisors Miroslavs Slabošpickis radījis 11 minūšu garu īsmetrāžas filmu „Nedzirdība”,  kurā parādīta nedzirdīgo bērnu internātskolas audzēkņu dzīve. Šī filma atlasīta, lai pretendētu uz galveno balvu „Zelta lācis” Berlīnes kinofestivālā. Šajā festivālā īsmetrāžas filmu konkurencē no 2600 iesūtītajām filmām tika atlasītas tikai 25 filmas no 15 valstīm. Festivālu dēvē par Berlināri, tas ir prestižs. Šogad tas notiek jau 60. reizi un risināsies no 11. līdz 21. februārim.
Foto: www.deafnet.ru  

 
Latvijas ziņas
Ministru kabinets 12. janvārī apstiprināja elektronisko indentifikācijas karšu(eID) koncepciju. Tā paredz, ka šogad tiks īstenota programma, lai iedzīvotājiem būtu iespējams iegūt jaunu personu apliecinošu dokumentu – eID karti. Ar šīm kartēm būs iespējams apliecināt savu personu, dodoties uz ārzemēm vai klātienē saņemot valsts un pašvaldību pakalpojumus. Šīs kartes nodrošinās arī autentifikāciju elektroniskajā vidē. Tas nozīmē, ka varēs apliecināt savu personību, saņemot e- pakalpojumus, piemēram, iepērkoties interneta veikalos, kārtojot darījumus e-bankās vai arī reģistrējoties valsts un pašvaldību pakalpojumiem.
Paredzēts, ka e-ID ieviešana būtiski palielinās e-pakalpojumu skaitu. Daudzas lietas cilvēki varēs nokārtot pie datora, neizejot no mājām. Tas būs ērti arī nedzirdīgiem, jo nevajadzēs vairs pašiem iet uz daudzām iestādēm, uzņēmumiem un kontaktēties, lai kaut ko nokārtotu.
Līdz šim eID kartes jau ir ieviesušas Igaunija, Lietuva, Somija, Zviedrija, Beļģija, Nīderlande, Itālija un Spānija.
Foto: www.delfi.lv
 
Rīgā pārtikas produkti maksā dārgāk nekā Tallinā un Viļņā. Rīgā pircējiem vairāk nekā Tallinā un Viļņā ir jāmaksā par miltiem, cukuru, olām, sieru, burkāniem, kāpostiem, gurķiem un daudziem citiem produktiem, kā arī cigaretēm.
Turklāt milti, gurķi, tomāti un rapšu eļļa Latvijas galvaspilsētā maksā vairāk nekā Helsinkos, Stokholmā un Berlīnē.
Toties Rīgā ir Baltijā lētākais degvīns, kā arī dzeramais ūdens un tostermaize.
Foto: www.db.lv
 
Arī gāze Latvijā pašlaik ir dārgāka nekā Igaunijā un Lietuvā. Gāzes cena šogad varētu pieaugt par 30 %. Iemesli ir gan naftas produktu cenu palielināšanās, gan arī valdības noteiktais akcīzes nodoklis gāzei no 1. maija.
Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji nākamajā apkures sezonā par gāzi maksās tādu pašu cenu kā bagātajās Eiropas Savienības valstīs dzīvojošie. Patlaban Latvija vēl joprojām izmanto Inčukalna gāzes krātuvē uzkrāto, lēti iepirkto gāzi. Uzņēmumi jau tagad maksā vienu no augstākajām cenām ES, un tas ir dārgāk nekā Lielbritānijā, Francijā, Itālijā.
Foto: www.diena.lv 
 
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome ir panākusi, ka automašīnu nodoklis nebūs jāmaksā zemnieku un zvejnieku saimniecībām. Padome  grib panākt, lai no nodokļa atbrīvotu arī lauksaimniecības uzņēmumus, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu. Arī veterinārārstiem jāpiemēro atbrīvojums no nodokļa.
Foto: www.ventasbalss.lv 

 
Ārzemju ziņas
 
12. janvārī pasauli šokēja ziņa par postošo zemestrīci, kas pilnībā iznīcināja Karību reģiona valsti Haiti.     
Pašlaik katastrofas vietā strādā 27 starptautiskās glābšanas vienības, kurās ietilpst 1500 cilvēku un 115 suņu un viņi no gruvešiem jau izvilkuši 58 dzīvus cilvēkus. Izglābts arī kāds vīrietis no Igaunijas. Viņš zem ēku drupām pavadījis vairāk nekā diennakti, taču ir dzīvs un vesels.
Haiti valdība paredz, ka bojāgājušo skaits var sasniegt 200 000. Pašlaik epidēmijas draudus rada milzīgais bojāgājušo skaits, kuri izvilkti no drupām, jo viņus vienkārši nepaspēj apglabāt. Līdz šim masu kapos aprakti jau 40 000 bojāgājušo.
Aptuveni 250 000 cilvēku ir ievainoti, viņiem vajadzīga medicīniskā palīdzība. Bet 1,5 miljoni palikuši bez pajumtes. Izpostītajās pilsētās siro marodieru bandas, kas aplaupa gan izdzīvojušos cilvēkus, gan izpostītās ēkas.
Eiropas Komisija Haiti piešķīra trīs miljonus eiro. Arī Latvijas valdība nolēmusi palīdzēt Haiti, piešķirot tai 15 tūkstošus eiro.
Foto: www.tvnet.lv 
Krievija atcēlusi Latvijas autopārvadātāju stingro kontroli uz robežas. Pašlaik uz Latvijas – Krievijas robežas rindu nav.
Stingrā kontrole atcelta tikai uz laiku, un pilnīga pastiprināto kontroļu atcelšana būs atkarīga no tā, kā Latvija atrisinās Krievijas puses maksājumu prasības.
Latvijas autopārvadātāju asociācija «Latvijas auto»  jau ir samaksājusi par trim izvirzītām  pretenzijām un Krievijas muitai pārskaitīti 300 000 latu.
Kopumā Krievijas federācijas muita Latvijas autopārvadātājiem ir izvirzījusi vairāk nekā 20 pretenzijas.
Pretenziju galvenais iemesls ir gadījumi, kad Latvijas autopārvadātāji nenogādā kravas līdz gala saņēmējam.
Foto: www.delfi.lv 
 
Kontinentālās Hokeja līgas nedēļas labākā aizsarga balva piešķirta Rīgas Dinamo hokejistam Guntim Galviņam.
Galviņam īpaša bija spēle Novosibirskā pret vietējo komandu „Sibir", kur viņš ar diviem vārtu guvumiem un divām rezultatīvām piespēlēm veicināja Rīgas Dinamo uzvaru ar 7:2.
Foto: www.tiesraides.lv 

20.01.2010
 

 

 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas