Search form

27.01.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.25


 

 Nedzirdīgo ziņas
 
Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports” aicina kluba biedrus uz 13. kopsapulci. Tā notiks 27. februārī pl. 11 Rīgā, kultūras centrā „Rītausma”, Kandavas ielā 27.
Dalībnieku reģistrācija sāksies pl. 10.15. Sapulcē varēs piedalīties tie, kuri nomaksājuši kluba biedru naudu Ls 5 par 2010. gadu. Sapulcē pēc valdes un revidenta ziņojumiem būs debates, bet pēc tam jaunas valdes un revidenta vēlēšanas.
Foto: www.lnsf.lv
 
No 8. līdz 12. martam notiks trešais – pēdējais projektā „Klusuma pasaule” paredzētais bezdarbnieku apmācības seminārs. Vēl ir dažas brīvas vietas grupā, lūdzam pie Lilitas Janševskas vai biedrību vadītājiem pieteikties bezdarbniekus no visas Latvijas –  projektā „Klusuma pasaule” reģistrētos klientus ar zilo karti, kuriem klientu kartē atzīmēts 3.punkts „Motivācijas programmas bezdarbniekiem apguve” un kuri reģistrējušies kā bezdarbnieki NVA.
Foto: www.lns.lv
 
Babītes ezerā 23. janvārī notika Rīgas nedzirdīgo meistarsacīkstes zemledus makšķerēšanā. Tajās piedalījās 12 dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Ilmārs Dombrovskis, kura noķerto zivju kopējais svars bija 5,180 kg. Otrajā vietā Pēteris Ločmelis ar 2,380 kg, bet trešajā – Igors Kurzenkovs ar 2,360 kg.
Vislielāko zivi, kura bija 33 cm gara un 540 gramus smaga, noķēra piektās vietas ieguvējs Aleksandrs Romanovs. Fotogrāfijas par šīm un citām nedzirdīgo sacensībām var apskatīties šeit: http://www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/148145/
Foto: http://www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/148145/
 
 
Latvijas ziņas
 
Valdība nolēma ar 1.martu likvidēt Naturalizācijas pārvaldi (NP) un nodot tās funkcijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), kas šajā pašā datumā sāks sniegt naturalizācijas pakalpojumus savās 30 teritoriālajās nodaļās. No 53 Naturalizācijas pārvaldes darbiniekiem 29 tiks atbrīvoti, bet 24 pāries strādāt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
NP likvidācija netraucēs līdzšinējo naturalizācijas procesu. Gluži otrādi, pakalpojumi kļūs vieglāk pieejami, jo pilsonības iegūšanas jautājumus varēs risināt nedaudz vairākās –  30 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās.
No 1.marta iedzīvotāji dokumentus par piederību Latvijas pilsonībai vai pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā varēs iesniegt jebkurā no šīm nodaļām, bet latviešu valodas prasmes, Satversmes, Valsts himnas teksta un vēstures zināšanu pārbaudes notiks tāpat kā līdz šim – Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Tiks saglabāta arī līdzšinējā kārtība ar izbraukuma eksaminatoru komisijām, kas reizi mēnesī vai biežāk brauks pieņemt eksāmenus uz citām pilsētām.
Foto: www.delfi.lv
 
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka Ukrainas uzņēmumā "Čumak" ražotās majonēzes "Provansas", "Apetitnij" un "Franču sinepju mērce" satur kaitīgu pārtikas piedevu E 386 – antioksidantu, kas var izraisīt ādas, acu gļotādu, elpvadu un gremošanas orgānu kairinājumu. Eiropas Savienībā šī pārtikas piedeva ir aizliegta.
Kaitīgie produkti tika pārdoti caur tirdzniecības veikaliem "IKI", "Top", "Cento", "Beta" un vairākiem maziem pārtikas veikaliņiem visā Latvijā.
PVD iesaka pircējiem minētās preces neiegādāties, bet informēt PVD, zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402, ja šie produkti redzēti pārdošanā.
Foto: www.diena.lv
 
Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Rīgas komiteja aicina maznodrošinātās ģimenes pieteikties pārtikas paku saņemšanai.
 Pieteikties var arī tie iedzīvotāji, kuri formālu iemeslu dēļ pašvaldības, valsts vai Eiropas Savienības palīdzību nevar saņemt. Pārtikas paku projekta "Paēdušai Latvijai" ietvaros vispirms saņems ģimenes ar bērniem, kurās kāds no strādājošajiem kopš 2008.gada jūnija krīzes rezultātā ir kļuvis par bezdarbnieku.
Līdz šim izdalītas 5984 pārtikas pakas 37 900 latu vērtībā.
Foto: www.maminuklubs.lv

Šobrīd ziema ir aukstākā pēdējo 16 līdz 19 gadu laikā, tāpēc palielinājies arī ugunsgrēku skaits. Apkures ierīču nepareizas izmantošanas dēļ šogad izcēlušies jau 114 ugunsgrēki.  
Aukstā laikā ugunsdrošībai jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo apkures krāsnis tiek lietotas vairāk un tāpēc var stipri sakarst. Vismaz vienu reizi trijos gados noteikti jāpārbauda dūmvadu tehniskais stāvoklis. Bet sodrēji no skursteņa un dūmkanāliem jāiztīra vismaz 2 reizes apkures sezonā. Sodrēju tīrīšanu drīkst veikt tikai sertificēti skursteņslaucītāji.
Tāpat jāņem vērā, ka malkas krāsns kurtuves priekšā grīda jāpārklāj ar skārda vai cita ugunsdroša materiāla loksni.
Foto: www.viss.lv

 
Ārzemju ziņas
 
Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien Austrijā kļuva par 2010. gada Eiropas čempionu un izcīnīja arī  2009./2010.gada sezonas Pasaules kausu. Tas ir lielākais panākums Latvijas ziemas sporta veidu vēsturē, jo līdz šim nevienam sportistam, startējot zem Latvijas karoga, nebija izdevies triumfēt Pasaules kausā.
Latvijas bobsleja pilota Jāņa Miņina četrinieks svētdien turpat Austrijā Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā ieņēma dalītu ceturto vietu, otro sezonu pēc kārtas kopvērtējumā izcīnot otro vietu.
Savukārt Latvijas kamaniņu sporta izlase svētdien Siguldā kļuva par Eiropas čempioniem komandu stafetē. Latvijas komandā startēja Anna Orlova, Mārtiņš Rubenis, kā arī divnieks Juris un Andris Šici.
Foto: www.sportacentrs.lv 

Polija izvietojusi no ASV saņemtās zenītraķetes „Patriot” Morongas pilsētas apkaimē, 60 kilometrus no Krievijas robežas. Tāpēc Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs vērsies pie NATO ar lūgumu paskaidrot šādas rīcības iemeslus.
Krievija kā atbildes soli nolēmusi pastiprināt savas Baltijas flotes virsūdens, zemūdens un aviācijas daļas.
Tomēr abas puses apgalvo, ka šie pasākumi jau sen bija ieplānoti un nav vērsti uz situācijas saasināšanu.
Foto: www.newzar.files.wordpress.com

27.01.2010

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas