Search form

03.02.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.26


 

 Nedzirdīgo ziņas

Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports” organizē Rīgas nedzirdīgo meistarsacīkstes galda tenisā. Tās notiks 20. februārī pl. 10 Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā A. Čaka ielā 42. Dalībnieku pieteikumi – uz vietas 20. februārī pl. 9,30.
Dalības maksa: „Nedzirdīgo Sports” biedriem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam – Ls 1. Pārējiem – Ls 3.
Foto: www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/126163
 
 „Nedzirdīgo sports” organizē Rīgas nedzirdīgo meistarsacīkstes arī florbolā. Tās notiks 21. februārī pl. 13 Rīgas 51. vidusskolā Maskavas ielā 262.
Komandā – 4 spēlētāji. Komandu pieteikšanās - uz vietas 21.februārī pl.12 – 12.30.
Dalības maksa: „Nedzirdīgo Sports” biedriem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam – Ls 1. Pārējiem – Ls 3.
Sporta klubs atgādina, ka biedru nauda šogad ir 5 Ls.
Foto: www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/132098
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima apstiprinājusi Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām.  Konvencijā paredzēts veicināt un aizsargāt invalīdu cilvēktiesības ekonomiskajā, sociālajā, politiskajā, juridiskajā un kultūras dzīvē.
Latvija bija pēdējā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas nebija parakstījusi šo dokumentu.
Konvencijas ieviešanu koordinēs Labklājības ministrija, bet tās īstenošanu pārraudzīs Tiesībsarga birojs.
Foto: www.europa.eu
 
Rīgas Domes sociālais dienests sācis trūcīgajiem izsniegt Latvenergo  ziedotās bezmaksas elektrības norēķinu kartes.
Kartes var saņemt trūcīgās ģimenes ar bērniem un garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmēji. Lai saņemtu karti, vajadzīgs personu apliecinošs dokuments, izziņa, ka persona ir trūcīga, un „Latvenergo” klienta līgums. Vajadzētu paņemt līdzi arī pēdējo maksājuma kvīti par elektrību un vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam.
Kartes derīguma termiņš ir neierobežots. To nevarēs nodot citam, bet varēs lietot tikai persona, kurai karte izsniegta. Elektrības norēķinu kartes izsniegs līdz 2010. gada 31. martam, un ar katru varēs samaksāt par 500 kilovatstundām 37,15 latu vērtībā.
Foto: www.ltvzinas.lv

Daudzi Latvijas Mobilā telefona (LMT)  klienti jau zina, ko nozīmē īsziņu BUMS. Agrāk šī akcija bija īslaicīga, parasti ilga vienu mēnesi. Bet pašlaik īsziņu BUMS ir pastāvīgs pakalpojums. Tas nozīmē, ka ik pēc 30 dienām varat sūtīt speciālu īsziņu, lai pieslēgtu šo pakalpojumu un veselu mēnesi sūtīt īsziņas tikai par 1 santīmu par īsziņu. Pieslēgšanas īsziņa maksā 50 santīmus + īsziņas parastā maksa 5 sant.
Lai pieslēgtu īsziņu BUMS, nosūtiet ar īsziņu vārdu BUMS uz numuru 1639, sagaidiet apstiprinājuma īsziņu, ka pakalpojums pieslēgts, un turpmākās 30 dienas varēsiet sūtīt sms par 1 santīmu LMT un Tele2 klientiem.
Īsziņu BUMS neattiecas uz paaugstinātas maksas īsziņām, piemēram, uz balsojumu īsziņām dažādās TV aptaujās.
Foto: www.lmt.lv
 
2010.gada Ziemas olimpiskās spēles notiks Vankūverā (Kanāda) no 12.februāra līdz 28. februārim. Latviju pārstāvēs 59 sportisti desmit sporta veidos: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, snovbordā un šorttrekā.
Latvijai pēc neatkarības atjaunošanas šīs būs 11.olimpiskās spēles un 6. Ziemas olimpiskās spēles. Tajās piedalīsies Latvijas lielākā delegācija olimpisko spēļu vēsturē.
Līdz šim Latvijai izdevies iegūt tikai vienu godalgu Ziemas olimpiskajās spēlēs – 2006.gadā Turīnā bronzas medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.
Foto: www.asnsport.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Kuģī, kas Klaipēdas ostā ieradies no Ekvadoras, Lietuvas policisti atrada un konfiscēja rekordlielu –  500 kilogramus smagu  –  kokaīna kravu.
Kokaīna sūtījumu izdevies atklāt, pateicoties operācijai, kurā iesaistījušies arī Ekvadoras un Latvijas likumsargi. Līdz šim lielākā kokaīna krava, kuru bija izdevies konfiscēt Lietuvā, bija 40 kilogramus smaga.
Konfiscētais kokaīns bija paredzēts izplatīšanai arī Latvijā.
Foto: www.navytimes.com
 
Decembris bija jau piektais mēnesis pēc kārtas, kad lielākais bezdarbs Eiropas Savienībā bija Latvijā – 22,8%.
Otrs lielākais bezdarbnieku īpatsvars ES decembrī bija Spānijā – 19,5%.  Dati par bezdarbu Igaunijā un Lietuvā nav zināmi.
Vismazākais bezdarbs bijis Nīderlandē – 4% un Austrijā – 5,4%.
Vidējais bezdarba līmenis ES decembrī bija 9,6%.
Foto: www.tvnet.lv
 
No Latvijas katamarāna „Kaupo”, kurš devies braucienā apkārt pasaulei, jau piecus mēnešus nav saņemtas nekādas ziņas. Tāpēc komandas dalībnieku tuvinieki ir izsludinājuši komandas starptautisku meklēšanu. 
Tomēr labā ziņa ir tāda, ka gadījumā, ja katamarāns būtu nogrimis, automātiski iedarbotos SOS signāls, taču tāds nav saņemts. Iespējams, ka ziņas no katamarāna nepienāk tāpēc, ka komanda novirzījusies no kursa.
Katamarāns bija ceļā no Keiptaunas (Dienvidāfrika) uz Jaunzēlandi, ko vajadzēja sasniegt decembra sākumā.
 „Kaupo” braucienam apkārt pasaulei būtu jānoslēdzas šī gada nogalē.
Foto: www.seaclub.lv
 
Pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā Krievijā samazinājies rasistisko uzbrukumu skaits.
2009. gadā šādos uzbrukumos Krievijā nogalināts 71 cilvēks, bet 2008. gadā Krievijā tika nogalināti 110 cilvēki tikai par to vien, ka pieder pie citas tautības.
Beidzamajā laikā situācija ir uzlabojusies tāpēc, ka milicija stingrāk kontrolē nacistiskos grupējumus. No 2004. līdz 2008.gadam rasistiskos uzbrukumos Krievijā gājis bojā 300 cilvēku.
Foto: www.kllproject.lv
 
03.02.2010
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas