Search form

10.02.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.27


Nedzirdīgo ziņas

Visa Latvija svētdien vēroja, kā nedzirdīgais Elvis Jēkabsons saņēma balvu „Latvijas Gada varonis 2009”. Šo balvu jau ceturto gadu LNT raidījums „Degpunktā” pasniedz tiem cilvēkiem, kuri izglābuši citus, nedomājot par sevi, riskējot pat ar savu dzīvību. Šogad šīs varoņu balvas saņēma tikai 9 cilvēki. Viņu vidū  Elvis –  Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas 5. klases audzēknis. Kāds bija Elvja varoņdarbs? Viņš izglāba savu draugu Manfredu no noslīkšanas ledainā ūdenī. Pagājušā gada 25. martā Manfreds ielūza ledū baseinā pie Uzvaras pieminekļa Rīgā. Elvis vienīgais bez šaubīšanās steidzās draugam palīgā un aiz slēpju nūjas izvilka viņu laukā no ūdens. Elvi „Latvijas Gada varonim 2009” pieteica viņa krustmāte.
Foto: www.lns.lv
 
30. janvārī Ventspilī notika vieglatlētikas veterānu mača desmitās jubilejas sacensības, kurās piedalījās vairāk nekā 80  senioru no visas  Latvijas. To vidū arī mūsu nedzirdīgie biedri Vilma Gregore  un Anastasija Petrova no Ventspils biedrības un Jānis Kopmanis no  Rīgas biedrības. Vislabāk veicās Vilmai Gregorei, kas uzvarēja tāllēkšanā un lodes grūšanā.
Foto: www.clarkcompanies.com
 
Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā 2010. gada 30. janvārīnorisinājās LNSF balvas izcīņa šautriņu mešanā. Vīriešu konkurencē piedalījās 9, bet sieviešu – 5 dalībnieces. Ar 7 punktiem uzvarēja Lāsma Mieze no sporta kluba „Tālavas NS”.
Vīriešu konkurencē balvu izcīnīja Aleksejs Smirnovs („Nedzirdīgo boulings”) ar 16 punktiem.
Foto: www.pilseta24.lv
 
Jau ziņojām par pusfināla rezultātiem boulingā. Fināls vīriešiem un sievietēm notika 6. februārī. Vīriešu konkurencē visvairāk punktu savāca Sergejs Vorobjovs ( 1350). Viņš  kļuva par 2010. gada Latvijas nedzirdīgo čempionu. Viņam arī sacensību lielākais punktu skaits vienā spēlē – 258 punkti. Otrajā vietā – Aleksejs Smirnovs, bet trešajā Aleksandrs Liniņš.
Sieviešu konkurencē atkal neapstrīdama favorīte bija Ilona Ozola, kura uzvarēja ar 1027 punktiem, viņai arī lielākais punktu skaits vienā spēlē – 200. Otrajā vietā Mairita Reinholde, bet trešajā – Līva Vaivade.
Foto: www.lnsf.lv
 
No 6. līdz 7. martam Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā, Rīgas ielā 91 notiks Latvijas Nedzirdīgo basketbola čempionāts vīriešiem.
Komandas dalībnieku pieteikumi, nokārtojot dalības maksu, jāiesniedz līdz 2010. gada 25. februārim LNSF birojā. Dalības maksa ar sporta kluba oficiālu pieteikumu tiem,  kas ir LNSF biedri, 20 Ls par katru komandu. Pārējām komandām, kuru spēlētāji nav  LNSF biedri, 40 Ls.
Uzvarētājkomanda iegūst Latvijas Nedzirdīgo čempiona titulu un „Latvijas Nedzirdīgo čempionu ceļojošo kausu”.
Foto: www.bballgoals.com
 
 
Latvijas ziņas
No 3. februāra trūcīgajām personām vairs nebūs jāmaksā par kompensējamām zālēm. Agrāk trūcīgajām personām bija jākrāj aptiekas čeki, lai pierādītu, ka gada laikā samaksāts vairāk nekā 50 latu, bet tagad pietiks tikai uzrādīt pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu par trūcīgās personas statusu vai arī izziņu, kas apliecina, ka ienākumi pēdējos 3 mēnešos nepārsniedz 120 latus mēnesī. Šī izziņa ir derīga tikai 3 mēnešus, pēc tam atkal jānokārto jauna.
Foto: www.skatiens.lv
 
Saeima nolēma samazināt sodus par karoga neizkāršanu valsts svētku vai sēru dienās. 
Par karoga nepacelšanu Saeimas, Ministru kabineta, republikas pilsētu domju vai novadu domju noteiktajās dienās draudēja naudas sods līdz piecdesmit latiem. Turpmāk par to pašu, kā arī par karoga pacelšanas veida vai kārtības pārkāpšanu izteiks brīdinājumu. Ja šis pārkāpums tiks izdarīts atkārtoti gada laikā, varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz trīsdesmit latiem.
Kāpēc tas bija vajadzīgs? Tāpēc ka šobrīd naudas sods būtu jāpiemēro arī gadījumos, kad sirmgalvji vai slimi māju saimnieki karogu nespēj izkārt veselības stāvokļa dēļ. Reizēm gadās, ka cilvēki par karoga izkāršanu vienkārši aizmirst. Tāpēc turpmāk cilvēkus, kuri nav izkāruši karogu, sākumā tikai brīdinās, bet, ja pārkāpumi būs regulāri, tad tiks noteikts naudas sods.
Foto: www.partijas.info
 
Uzņēmums "Rīgas Siltums" ziedos 1,564 miljonus latu Pašvaldību savienībai, lai palīdzētu maznodrošinātajiem samaksāt par siltumu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.
Palīdzību 2009. / 2010. gada apkures sezonā varēs saņemt Rīgā deklarētās personas, kurām saskaņā ar Rīgas domes lēmumu ir tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu un kuru mājokļu apkurei tiek izmantota "Rīgas Siltuma" piegādātā siltumenerģija.
Foto: www.abc.lv
 
Jelgavā sācies 12. starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kurā piedalās 22 tēlnieki no deviņām valstīm. Šis  ir vecākais un tradīcijām bagātākais festivāls Baltijas valstīs.
Ledus skulptūras varēs aplūkot Jelgavā, Uzvaras parkā no piektdienas līdz svētdienai (12. – 14. februārī).
Latviju tajā pārstāvēs pieci tēlnieki, bet pārējie tēlnieki ir no Lietuvas, Spānijas, Krievijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Somijas, Īrijas un Bulgārijas.
Foto: www.tvnet.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
ASV galvaspilsētā Vašingtonā un vairākos Austrumkrasta štatos sestdien plosījās tik  spēcīgi sniegputeņi, kādi tur nebija redzēti desmitiem gadu. Apturēta gaisa un dzelzceļa satiksme, 350 000 iedzīvotāju palikuši bez elektrības, bet divi cilvēki gājuši bojā autoavārijā. Uz ceļiem notikuši vairāki simti autoavāriju. Tik liels sniegs Vašingtonas apkārtnē nav pieredzēts pēdējos 90 gadus
Vašingtonā, Virdžīnijas un Merilendas štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis.
Foto: www.apollo.lv
 
 Rīgas Dinamo hokejisti iepriecināja savus līdzjutējus, uzvarot 5 spēlēs pēc kārtas.
26. janvārī Čerepovecā pret vietējo Severstaļ sākumā Dinamo sākumā zaudēja ar 0:3, taču pamatlaiks beidzās neizšķirti. Pēcspēles metienu sērijā Dinamo sportisti bija pārāki un uzvarēja ar rezultātu 4:3.
28. janvārī Mitiščos pret Maskavas Atlant mūsējie otrajā periodā bija zaudētājos ar 0:4, taču nepadevās un pamatlaiks beidzās neizšķirti. Papildlaikā uzvaras vārtus iemeta Lauris Dārziņš, kuram tieši tajā dienā bija dzimšanas diena – palika 25 gadi. Šajā spēlē Dinamo uzvarēja ar 6:5.
Nākamās spēles Dinamo spēlēja savās mājās, Rīgā. Pret Minskas Dinamo 1. februārī ar grūtībām izdevās nosargāt uzvaru: 5:4.
Grūta bija spēle 3. februārī pret agresīvo komandu Vitjaz no Čehovas pilsētas, tomēr Dinamo izdevās uzvarēt pamatlaikā ar 3:1.
Pret Ņižņijnovgorodas Torpedo 5. februārī izdevās uzvarēt pēcspēles metienu sērijā un spēle beidzās ar rezultātu 3:2.
Diemžēl pret Maskavas ACSK uzvarēja viesi ar rezultātu 1:2.
Nākamā spēle Dinamo būs tikai 3. martā Omskā pret Avangard, jo KHL līgā ir pārtraukums sakarā ar olimpiskajām spēlēm. Pašlaik kopējā KHL turnīra tabulā Rīgas Dinamo ir 13. vietā.
9. februārī mūsu hokeja izlase izbrauc uz Vankūveru, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs. Valsts izlases komandas sastāvā ir 18 spēlētāji no Rīgas Dinamo.
Foto: www.apollo.lv
 
10.02.2010

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas