Search form

17.02.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.28


Nedzirdīgo ziņas

14. februārī sākās TV3 šovs «Dejo ar zvaigzni 3». Tajā piedalās 9 pāri, kuri sacentīsies turpmākās 9 nedēļas. Katru nedēļu vājākais pāris atstās šovu, kamēr paliks tikai viens labākais. Uzvarētāji saņems galveno balvu – 7 000 eiro. Pirmajā šova raidījumā nevienam pārim nedraudēja «izkrišana» no šova, taču žūrija tomēr viņus vērtēja stingri.
Vājdzirdīgā Dana Dombrovska un Aleksandrs Aļošins uzstājās kā ceturtie un nodejoja kvikstepu, par kuru pēc 10 ballu sistēmas saņēma atzīmes: 8, 8, 6, 10, kopā 32. Izrādījās, ka šī punktu summa nebija pa spēkam nevienam citam pārim šajā vakarā, tāpēc pirmajā kārtā Dana ar Aleksandru kļuva par uzvarētājiem. Šovā tika pieminētas arī Danas Dombrovskas dzirdes problēmas. TV3 šovs  «Dejo ar zvaigzni 3»  katru svētdienu  sākas pl. 20.
Foto: www.tvnet.lv

Šīs nedēļas beigās LNS mājas lapai būs jauns dizains
, tā būs ērtāk lietojama un būs vairāk iespēju. Piemēram, varēs pievienot savus komentārus rakstiem, izlasīt LNS Domes un Valdes lēmumu pilnu tekstu un skatīties foto un video galerijas. Taču, lai šīs priekšrocības izmantotu, jaunajā mājas lapā vajadzēs reģistrēties. Lai to izdarītu, jaunajā mājas lapā labajā pusē jāuzspiež uz „Reģistrēties”, atvērsies reģistrācijas lauciņi, kuros jums jāieraksta prasītās ziņas: savs vārds, uzvārds, LNS biedra kartes numurs vai projekta „Klusuma pasaule” zilās klienta kartes numurs, savs e-pasts, kā arī jāizdomā un jāieraksta parole. Pēc reģistrēšanās jūs savā e-pastā saņemsiet apstiprināšanas saiti. Nospiežot uz šīs saites, jūs būsiet veiksmīgi reģistrējušies. Neskaidrību gadījumos lūdzam sūtīt savu jautājumu uz e pastu: [email protected]. Ja nezināt, kā reģistrēties, lūdziet palīdzību savas biedrības vadītājam. Rīdziniekiem palīdzēs Vita Kamare Elvīras ielā 19 vai Informācijas centra darbinieki Jāņa sētā 5.
Jaunajā mājas lapā tie, kas nebūs tajā reģistrējušies, nevarēs skatīties jaunākās videoziņas, bet tikai vecākās, nevarēs arī mājas lapā lasīt jaunākos „Kopsolī” numurus, bet tikai vecākus. Tāpēc pacentieties reģistrēties.
Ja neesat LNS biedrs, bet tomēr gribat izmantot visas biedriem paredzētās priekšrocības jaunajā mājas lapā, tad ejiet uz savai dzīvesvietai tuvāko LNS biedrību un iestājieties! Biedrību adreses var atrast mājas lapas sadaļā „Biedrības”.


Latvijas ziņas
Sākot no februāra vidus "Latvenergo" klienti norēķinu kvīšu vietā saņems Klienta karti, kuru varēs izmantot, lai samaksātu par elektrību.
 Līdz šim, norēķinoties par elektroenerģiju,  Latvijas Pasta nodaļās vai banku filiālēs bija jāiesniedz aizpildīta norēķinu kvīts. Turpmāk klientiem vajadzēs uzrādīt tikai Klienta karti un nosaukt naudas summu, kas jāmaksā par iepriekšējā mēnesī patērēto elektroenerģiju. Patērētās elektroenerģijas daudzums nebūs jāuzrāda, jo "Latvenergo" pats to aprēķinās atbilstoši samaksātajai summai.
Kartes izsūtīs klientiem aptuveni četru mēnešu laikā un līdz šā gada beigām vēl varēs veikt maksājumus arī ar norēķinu kvītīm.
Kopā ar Klienta karti tiks nosūtīta elektroenerģijas patēriņa tabula, kurā varēs pārskatāmi ierakstīt skaitītāja rādījumu un kontrolēt maksātās summas.
Klienta karti izsūtīs pa pastu tiem klientiem, kuriem līdz šim sūtīja norēķinu kvītis. Klienta karte pagaidām netiks sūtīta tiem klientiem, kuri par elektroenerģiju maksā internetā.
Foto: www.latvenergo.lv

 
Ārzemju ziņas
 
Viktors Janukovičs oficiāli pasludināts par uzvarētāju Ukrainas prezidenta vēlēšanās.
 Janukovičs ieguvis 48 % vēlētāju balsu, bet par otro kandidāti Jūliju Timošenko nobalsoja 45 % vēlētāju.
Jaunā prezidenta inaugurācijas ceremonijai jānotiek 30 dienu laikā kopš rezultātu pasludināšanas. Tomēr Timošenko apgalvo, ka viņa nav zaudējusi vēlēšanās un grib apstrīdēt vēlēšanu rezultātus Augstākajā tiesā.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Olimpiskās ziņas
 
13. februārī Kanādā, Vankūverā svinīgi tika atklātas XXI Ziemas olimpiskās spēles. Tās ir jau trešās Olimpiskās spēles, kuras uzņem Kanāda. Agrāk tā organizēja 1976. gada Vasaras olimpiskās spēles un 1988. gada Ziemas olimpiskās spēles.
Laika starpība starp Latviju un Vankūveru ir mīnus 10 stundas: kad Latvijā ir 10:00 no rīta, tad Vankūverā ir pusnakts.
Olimpiskajās spēlēs Vankūverā startēs 2500 sportisti no vairāk nekā 80 pasaules valstīm. No Latvijas — 58 sportisti. Komandas vecākais sportists ir hokeja vārtsargs Sergejs Naumovs (40 gadi), bet jaunākais – kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš savu 18.dzimšanas dienu svinēja 15. februārī olimpisko spēļu laikā. Diemžēl bobslejistam Jānim Miņinam tieši pirms olimpiādes atklāšanas  tika veikta apendicīta operācija.
Foto: www.diena.lv

 Olimpiāde sākās ar traģisku notikumu – treniņbraucienā gāja bojā Gruzijas kamaniņu braucējs Nodars Kumaritašvili. Sakarā ar to kamaniņu trase tika izmainīta un vīriešu starta vieta pārcelta zemāk uz sieviešu starta vietu, lai ātrums nebūtu tik liels.
Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis svētdien Vankūverā četru braucienu summā izcīnīja 11.vietu, bet par olimpisko čempionu kļuva vācietis Fēlikss Lohs.
Mūsu Inārs Kivlenieks ieņēma 18.vietu, bet Guntis Rēķis - 26.vietu.
Foto: www.foto.delfi.lv

Latvijas sportists Haralds Silovs ieguva 20. vietu 5000 metru ātrslidošanā un 10. vietu šorttrekā. Tomēr viņš ir iegājis ziemas olimpisko spēļu vēsturē, jo līdz šim neviens Ziemas olimpiskajās spēlēs vienā dienā nebija piedalījies divās sacensībās dažādos sporta veidos. Tāpēc Silovs izraisīja lielu interesi un ārzemju televīzijas viņu intervēja gandrīz tikpat daudz kā medaļu ieguvējus.
Foto: www.kasjauns.lv
Vairākiem Latvijas hokejistiem Vankūverā veica dopinga pārbaudes.
Interesanti, ka  Latvijas hokeja komandas galvenais treneris Oļegs Znaroks saņēmis uzaicinājumu 21. februārī filmēties antidopinga filmā. Tajā piedalīsies arī izcilas agrākās un tagadējās hokeja zvaigznes.
Mūsu hokeja izlases pirmā spēle ir 17. februārī pl. 7 pēc Latvijas laika pret pasaules čempioni Krieviju.
Foto: www.foto.delfi.lv

Sacensībās biatlonā Ilmārs Bricis svētdien izcīnīja 14.vietu 10 kilometru distancē. Pārējiem Latvijas pārstāvjiem šādi rezultāti:
Andrejs Rastorgujevs ieņēma 50.vietu, Kristaps Lībietis – 64.vietu, bet Edgars Piksons  78.vietu.
Mūsu sievietēm 7,5 kilometru distancē biatlonā neklājās labāk: Gerda Krūmiņa ierindojās 48.vietā, bet Madara Līduma finišēja 57.vietā.
Foto: www.foto.delfi.lv
 
17.02.2010

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas