Search form

24.02.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.29


 

Nedzirdīgo ziņas

Valmierā šogad rekonstruēs Vājdzirdīgo bērnu internātpamatskolas – attīstības centra ēku
. Ēkas 1.stāvā izbūvēs pirmsskolas izglītības telpas, bet 2.stāvā darba un tehniskās telpas, kā arī internātu skolēniem ar īpašām vajadzībām. Rekonstruēs arī apkures, kanalizācijas, ūdens padeves ventilācijas un elektroapgādes sistēmas.
Projekta ietvaros tiks iegādāta sadzīves tehnika un mācību materiāli.
Projektu īstenos līdz šā gada septembrim, un tā kopējās izmaksas būs vairāk nekā 98 tūkstoši latu. No šīs summas 83 tūkstoši ir ES fondu finansējums, bet 14 tūkstoši – Valmieras pašvaldības līdzfinansējums.
Foto: www.zvidzeme.lv

Nedzirdīgo autoskola „Eņģeļu taures” lūdz nedzirdīgos, kuri pieteikušies autoskolā kā reģistrēti bezdarbnieki, pieteikties uz šīm apmācībām arī Nodarbinātības valsts aģentūrā(NVA).
Nepietiek ar to, ka piesakās autoskolā pie Santas Beitānes. Vajag vēl aiziet uz un pateikt savai NVA inspektorei, ka vēlas mācīties nedzirdīgo autoskolā SIA „Eņģeļu taures”. Tikai tad šos kursus  apmaksās valsts. Kad esat pieteikušies NVA uz šiem autokursiem, tad lūgums par to paziņot ar īsziņu kursu vadītājai Santai Beitānei uz mobilo tālruni: 29813586.
Nedzirdīgo autoskola  tagad bez maksas var apmācīt B kategorijā, bet vēl var pieteikties arī uz C kategorijas apmācību par savu naudu.
Foto: www.lns.lv

20. februārī norisinājās Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes galda tenisā, kurā piedalījās necerēti maz dalībnieku – tikai 5 vīrieši, bet sieviešu vispār nebija. Pirmo vietu, uzvarot visas 4 spēles, ieguva Anatolijs Jerčaks.
Foto: www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/149347
 
21. februārī notika Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes florbolā. Piedalījās 4 komandas.  Uzvarēja „Nedzirdīgo sports”- 2, kurā spēlēja Kornejs Šmidts, Dmitrijs Ašmins, Raitis Virtigs un Uldis Stupāns. Labākais vārtu guvējs – Raitis Virtigs, kurš iemeta 6 vārtus.
Foto: www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/149348

TV šova „Dejo ar zvaigzni 3” otrajā kārtā vislabāk atkal veicās vājdzirdīgajai Danai Dombrovskai un viņas partnerim Aleksandram Aļošinam. Viņi ļoti izjusti nodejoja rumbu un ieguva lielāko punktu skaitu – 34. Žūrijā bija deju skolotāja Šmite, baleta pedagogs Ponomarjovs, horeogrāfs Daņiļēvičs un hokejists Oļegs Sorokins, kurš vienīgais no žūrijas Danas sniegumam deva maksimālo punktu skaitu – 10. Šajā reizē šovā sākās izbalsošana un to pameta kultūrists Aivars Visockis ar partneri.
Foto: www.tvnet.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
No 2. līdz 5.martam Latvijā organizēs pirmo e-prasmju nedēļu.
Tās mērķis ir pierādīt interneta lietošanas nozīmi mūsu dzīvē. Tā izmantošana dažādu pakalpojumu saņemšanā padara mūsu dzīvi daudz ērtāku, ietaupa laiku un naudu, piemēram, samaksāt rēķinu var ātrāk un lētāk nekā bankā.
Lai pārbaudītu cilvēku prasmi izmantot internetu,  radīts tests, kuru katrs var izpildīt: „IT barometrs”( http://www.ecdl.lv/pretestLV/index.php). Pēc testa izpildes var saņemt automātisku vērtējumu ar norādījumiem, kādas prasmes vajadzētu vēl apgūt vai uzlabot.
Projekta organizēšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 partneri: valsts organizācijas, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas u.c. Pasākumu tiešraidi portālā www.apollo.lv nodrošinās «Lattelecom».
Sekojiet informācijai un nākamnedēļ izmantojiet iespēju iesaistīties pasākumos savu prasmju  pilnveidošanai interneta lietošanā.
Foto: www.raplm.gov.lv

Skandālu izraisījusi ziņa, ka no Valsts ienākumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) noplūduši 7,4 miljoni dokumentu. To skaitā ir ne tikai informācija par valsts augstākajām amatpersonām, bet arī par uzņēmējiem un citām privātpersonām.
Par šo faktu paziņojusi organizācija „Ceturtās atmodas tautas armija”. Tā jau internetā publicējusi dažus iegūtos dokumentus: piemēram, uzņēmumu „Rīgas satiksme”, „Rīgas siltums” un „Parex banka” algu sarakstus. Pieeja dokumentiem iespējama tāpēc, ka Elektroniskā deklarēšanas sistēma nav droši aizsargāta.
Tikai dažas stundas pēc tam, kad Latvijas Televīzijā parādījās informācija par datu noplūdi no Valsts ieņēmumu dienesta sistēmas, par to jau ziņoja arī ārvalstīs, pat tādās tālās kā Malaizija, Indija,  Bahreina u.c.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Pašlaik Baltijas valstīs ļoti aktīvi tiek apspriests jautājums par šo valstu prezidentu vizītēm Maskavā 9. maijā.
 Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite  nebrauks uz Uzvaras dienas 65. gadadienas svinībām Maskavā 9. maijā, jo konkrētu uzaicinājumu uz šīm svinībām Lietuva nav saņēmusi. Krievijas prezidents Medvedevs viņu uzaicinājis apmeklēt Maskavu citā viņai piemērotā laikā, un arī viņš pats dosies vizītē uz Lietuvu.
Savukārt Igaunijas prezidents Hendriks Ilvess  9. maija svinībās Maskavā ieradīsies bez īpaša uzaicinājuma, pats pēc savas iniciatīvas.
Latvijas prezidentu Valdi Zatleru uz šīm svinībām personiski uzaicinājis Krievijas premjers Putins abu tikšanās laikā. Zatlers paziņojis, ka uzaicinājumu pieņēmis un piedalīsies Uzvaras dienas atzīmēšanā Maskavā.
Foto: www.apollo.lv  

Latvijas operdziedātāja Elīna Garanča atzīta par 2009. gada pasaules labāko dziedātāju
. Par gada dziedātāju viņu nosauca ASV ietekmīgākā mūzikas kompānija "Musical America", Vācijas Fonoakadēmija un pasaulē lielākais mūzikas gadatirgus MIDEM. Tas ir milzīgs panākums – būt trīskāršai gada dziedātājai. Prieks un lepnums par to, ka viņa ir mūsējā!
Pašlaik Garanča ieradusies Rīgā, arī te viņa sniegs koncertus.
Foto: www.sacbee.com
 
 
Olimpiskās ziņas
 
Mūsu olimpiskajai komandai ir pirmie panākumi un pirmās medaļas. Sudraba medaļas un olimpiskā vicečempiona titulu ieguva Martins Dukurs skeletonā un brāļi Andris un Juris Šici kamaniņu braukšanā divniekos. Arī Martina brālim Tomasam Dukuram nebija tālu līdz bronzas medaļai, viņš ieguva ceturto vietu skeletonā.
Pārējo olimpiešu labākie rezultāti ir šādi: Maija Tīruma kamaniņu braukšanā ieguva 9. vietu, Haraldam Silovam šorttrekā 1000 metros 16. vieta, bobslejā divniekos Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens spēja izcīnīt 8. vietu. Citos sporta veidos mūsējiem neizdevās ierindoties kaut cik nozīmīgās vietās.
Mūsu hokejisti diemžēl piedzīvoja 3 zaudējumus: pret Krieviju 2:8, pret Slovākiju 0:6, pret Čehiju 2:5.
Nākamā hokeja izlases spēle būs par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, kad atkal būs jācīnās ar Čehiju. Spēle notiks trešdien pl. 5 pēc Latvijas laika.
Pašlaik iegūto medaļu skaita ziņā pirmajā vietā ir ASV ar 7 zelta, 7 sudraba un 10 bronzas medaļām. Latvija ir 18. vietā ar 2 sudraba medaļām,  apsteidzot tādas lielas valstis kā Japāna, Baltkrievija, Somija, Itālija un citas. Mums ir ar ko lepoties!
Foto: www.apollo.lv un www.tiesraides.lv
 
24.02.2010

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas