Search form

03.03.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.30


 


Nedzirdīgo ziņas

Katru gadu februārī Rīgas Raiņa 8. vakara/maiņu vidusskolā notiek Nedzirdīgo dzejas konkurss. Šogad jau astotais. Ar dzejas lasījumiem uzstājās 16 dalībnieki. Pirmoreiz bija izvēlēti tikai pasaules nedzirdīgo autoru dzejoļi.
Pirmo vietu ieguva Marina Ogorodņikova, otrajā – Marija Jegorova, bet trešajā vietā Toms Erbss, Ieva Ričika un Juris Kraģis.
Nākamajā vakarā notika dzejas vakars ar kompozīcijas uzvedumu „Tilts”, ko izpildīja integratīvā jauniešu grupa Alias, kurā apvienojušies muzikāli apdāvināti dzirdīgie un nedzirdīgie jaunieši un iepriekšējās dienas Nedzirdīgo dzejas konkursa labākie izpildītāji.
Pasākuma īpašais viesis bija Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga. Aizkustināta par skolas sagatavoto priekšnesumu, viņa teica: „Pirmo reizi redzēju kaut ko tādu, tas bija fantastiski.”
Foto: Ingrīda Puce
 
Kārtējā šova „Dejo ar zvaigzni 3” iznācienā vājdzirdīgā Dana Dombrovska ar partneri Aļošinu dejoja lēno valsi.
Diemžēl šoreiz nebija viņu veiksmīgā diena, viņi saņēma zemāko žūrijas novērtējumu, kopā 26 punktus. Tikpat punktu bija arī bundziniekam G. Lintiņam ar partneri M. Martinovu, tāpēc to, kuram no viņiem jāpamet šovs, izšķīra skatītāju balsojums. Tas bija par labu Danai, tāpēc viņa ar partneri Aļošinu paliek šovā.
Foto: www.tv3.lv  
 
Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports” paziņo, ka kluba biedru sapulce nenotika sanākušo biedru nepietiekama skaita dēļ. Lūgums visiem kluba biedriem ierasties uz atkārtoto kluba sapulci 13. martā pl.11 kultūras centrā „Rītausma”
Foto: www.lnsf.lv  
 
 
Latvijas ziņas
 
Atgādinām, ka likvidēta Naturalizācijas pārvalde un tās filiāles reģionos.
Turpmāk iesniegumus naturalizācijai varēs iesniegt jebkurā no trīsdesmit Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļām visā Latvijā, taču pārbaudījumus tāpat kā līdz šim varēs kārtot tikai Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. 
Tiem, kuri naturalizācijas procesu uzsākuši pēdējo mēnešu laikā, nav nekur jāvēršas papildus un dokumenti no jauna nav jāiesniedz, jo pēc Naturalizācijas pārvaldes likvidācijas PMLP pārņem arī visas uzsāktās personu lietas.
Foto: www.nra.lv  
 
Beidzamajā laikā ir biežāki suņu uzbrukumi cilvēkiem, un šādi gadījumi var vēl vairāk palielināties.
«Treknajos” gados cilvēki nepārdomāti iegādājās ne tikai īpašumus, bet arī dažādus dzīvniekus. Tagad, kad daudziem nav darba, trūkst naudas, bieži vien suņi tiek palaisti savā vaļā vai vienkārši pamesti, lai paši iztiek, kā prot.
Šādi klaiņojoši suņi pulcēsies baros un uzbruks arī cilvēkiem, ja netiks izķerti un izmitināti patversmēs.
Krīzes apstākļos izķert klaiņojošos dzīvniekus un atrast tiem jaunus saimniekus kļūst arvien grūtāk. Pašlaik atgriezusies 90. gadu suņu turēšanas mode, kad tiek iegādāti agresīvi, lieli suņi drošībai un aizsardzībai pret zagļiem.
Foto: www.apollo.lv   

Latvijā iedzīvotāji pastiprināti izpērk gumijas zābakus.
Kā zināms, šogad ir lielākā sniega sega beidzamajos 100 gados, tāpēc var gaidīt arī lielus plūdus. Iespējams tāpēc apavu tirgotāji tik milzīgu pieprasījumu pēc gumijas zābakiem nekad vēl nav piedzīvojuši. 
To pārdošanas apjoms februāra pēdējās nedēļās, salīdzinot ar 2009.gada pavasari, pieaudzis par vairākiem tūkstošiem procentu!
Jau tagad daudzos veikalos trūkst pieprasītāko izmēru zābaki. Kas gan notiks pēc mēneša, kad sāksies īstais atkusnis?
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Latviešu tenisists Ernests Gulbis izcīnījis savu un visā Latvijā pirmo Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP)  līmeņa vienspēļu titulu.
Turnīrā ASV Gulbis februārī pirmo reizi iekļuva vienspēļu finālā un izcīnīja uzvaru pār horvātu Ivo Karloviču divos setos ar 6-2, 6-3. Par uzvaru viņš nopelnīja 75 700 ASV dolāru (apm. 40 000 lati) un jaunu "Porsche" automašīnu, kā arī 250 reitinga punktus. Jaunākajā ATP reitingā viņš pacēlies uzreiz par 27 vietām –  no 73. uz 45. vietu.
Foto: www.mango.lv
 
Smagāka krīze nekā Latvijā pašlaik ir tikai Grieķijā. Taču tur tauta nikni pretojas valdības politikai. Notika vispārējais streiks pret valdības ārkārtējiem pasākumiem ekonomikas glābšanai.
 Apstājās transporta satiksme. Tika pārtraukta lidmašīnu izlidošana lidostās, apturēta prāmju satiksme starp salām, nekursēja vilcieni un autobusi. Atēnās un citās pilsētās nestrādāja metro. Visā Grieķijā slēdza valsts iestādes, bet medicīniskā palīdzība tika sniegta tikai ārkārtas gadījumos.
Notika sadursmes starp policiju un demonstrantiem, kuri piedalījās vispārējā streikā.Grieķu tauta nopietni apzinās finanšu krīzes mērogu valstī, taču nepiekrīt tās pārvarēšanas pasākumiem un uzskata, ka krīzes grūtībām jābūt sadalītām taisnīgi. Strādājošajiem un pensionāriem nav jāmaksā par krīzes sekām, kas nav radušās viņu vainas dēļ.
Foto: www.kasjauns.lv  
 
 
Olimpiskās ziņas

Svētdien noslēdzās Vankūveras ziemas olimpiskās spēles, kurās Latvijas sportistiem izdevās sasniegt līdz šim nebijušus panākumus un izcīnīt divas sudraba medaļas.
Noslēguma ceremonijā Latvijas karogu nesa šorttrekists un ātrslidotājs Haralds Silovs. Latvijai nekad iepriekš ziemas olimpiskajās spēlēs nebija izdevies tikt pie sudraba medaļām. Līdz šim lielākais panākums bija kamaniņbraucēja Mārtiņa Rubeņa bronzas medaļa 2006. gada Turīnas (Itālija) olimpiskajās spēlēs.
Vankūverā visveiksmīgākie cīņā par zelta medaļām bija mājnieki kanādieši, kuri izcīnīja 14 zelta medaļas, kas ir jauns ziemas olimpisko spēļu rekords. Viņi uzvarēja arī pašiem tik svarīgajā vīriešu hokeja turnīrā. Līdz šim olimpiskais rekords bija 13 zelta medaļas vienās ziemas olimpiskajās spēlēs, ko spēja savākt tikai PSRS 1976. gadā Insbrukā (Austrija) un Norvēģija 2002. gadā Soltleiksitijā (ASV).
Savukārt pēc kopējā medaļu skaita Vankūveras spēles visveiksmīgākās bija amerikāņiem, kuri izcīnīja 37 medaļas, arī sasniedzot jaunu šo spēļu rekordu. Individuāli spēles visveiksmīgākās bija Norvēģijas distanču slēpotājai Bjergenai, kura nopelnīja piecas medaļas un kļuva par trīskārtēju čempioni. Trīs zelta medaļas vēl izcīnīja Ķīnas šorttrekiste Mena.
Nākamo ziemas olimpisko spēļu mājvietas Soču (Krievija) mērs saņēma olimpisko karogu no Vankūveras mēra. Tur ziemas olimpieši sacentīsies 2014. gadā.
Foto: www.apollo.lv   

Pievienotie faili

  • (, 4.00 Kb)

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas