Search form

10.03.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.31


Nedzirdīgo ziņas

6. un 7. martā Valmierā risinājās Latvijas nedzirdīgo čempionāts basketbolā vīriešiem.
Tajā piedalījās tikai 4 komandas. Uzvarētājs – sporta klubs „Tālavas nedzirdīgo sports” pievārēja visus savus pretiniekus un ieguva pirmo vietu.
Otrā vietā – Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskola, bet trešais palika Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports” ar 1 uzvaru un diviem zaudējumiem. Ceturtā komanda Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātskola – attīstības centrs palika pēdējā, jo visas spēles zaudēja.
Trīspunktu metienu konkursā uzvarēja Kaspars Unte, otrais palika Renārs Simsons, bet trešais – Alvis Mālkalns. Viņi visi saņēma pārsteiguma balvas – dāvanu kartes no Sportland.
Pēc tiesnešu vērtējuma, 2010. gada vērtīgākais spēlētājs – Guntis Vicinskis.
Foto: www.bballgoals.com 
 
TV3 svētdienas šovā Dejo ar zvaigzni 3 pēc ceturtā raidījuma, apkopojot žūrijas (27 punkti) un skatītāju vērtējumu, izbalsoja dziedātāju Ellu jeb Elīnu Fūrmani ar partneri Mailīti. Dana Dombrovska ar partneri Aļošinu ieguva 31 punktu un cīnīsies tālāk.
Žūrijas vērtējums: „Mīļš teātris ar amizantu zaķīti, tomēr nebija džaivs, kas tika prasīts... Gaidījām ko vairāk...”
Šoreiz žūrijas pastāvīgajiem pārstāvjiem bija pievienojusies arī televīzijas spēles Dullais desmitnieks vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, kura visiem dejotājiem dāvāja desmitniekus.
Foto: www.tv3.lv
 
Uzmanību nedzirdīgo bērnu vecākiem! 19. martā Rīgas nedzirdīgo skolā būs Vecāku diena. Aicināti visi vecāki.
No pl. 10.50 līdz 11.30 un no 11.40 līdz 12.20 vecāki varēs vērot mācību stundas.
Pl. 13 būs vecāku kopsapulce. Tajā varēs tikties ar psiholoģi Cālīti un pašvaldības policijas vecāko inspektori Lilienfeldi. Pēc tam būs dažādi jautājumi,  arī par skolas pārcelšanos uz jauno vietu Graudu ielā un par skolas absolventu salidojumu.
Foto: no Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas  
 
21. martā Rīgas Tehniskās universitātes sporta zālē  Meža ielā 1 no pl. 11 līdz 17 notiks Latvijas Nedzirdīgo čempionāts galda tenisā. Pieteikumi un dalības maksa 2 Ls jāiesniedz līdz 17. martam pl. 15.
Ja 1) nav kluba biedrs, 2)bez kluba pieteikuma, 3)vai piesakās pēc 17. marta, tad dalības maksa 4 Ls.
Foto: www.limpsfieldtennis.co.uk 
 
Latvijas ziņas

Informācija 1. un 2. grupas invalīdiem, bērniem invalīdiem un personām, kuras pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu.
Turpmāk, izmantojot Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, 1. un 2. grupas invalīdiem, bērniem invalīdiem un personām, kuras pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu, uzrādot invalīda apliecību, pie transporta līdzekļa vadītāja jāpaņem bezmaksas biļete.
Iespējams, no 1.aprīļa 1. un 2. grupas invalīdi, bērni invalīdi un personas, kuras pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu, varēs noformēt personalizēto e-talonu. Tas nozīmē, ka viņi varēs ar šo e –talonu reģistrēt katru braucienu un nebūs jāiet pie transporta līdzekļa vadītāja pēc bezmaksas biļetes.
Foto: www.rigassatiksme.lv
 
Saeima apstiprināja grozījumus Darba likumā.  
Darba devējam tagad būs tiesības atbrīvot darbinieku, ja tas slimības dēļ nestrādā ilgāk par sešiem mēnešiem pēc kārtas. Ja darba nespēja atkārtojas ar pārtraukumiem, no darba varēs atbrīvot, ja darbinieks nestrādā vienu gadu triju gadu periodā.
Turpmāk darba devējs varēs izvēlēties – maksāt vai nemaksāt darba algu darbiniekam mācību atvaļinājuma laikā, kas paredzēts valsts eksāmenu kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai. Līdz šim bija gadījumi, kad darbinieki katru gadu neveiksmīgi kārto pārbaudījumus, bet darba devējam šāds atvaļinājums jāapmaksā.
Turpmāk darba līgums būs jāslēdz rakstveidā jau pirms darba uzsākšanas. Bieži ir gadījumi, kad darba līgumu uzraksta dienā, kad uz pārbaudi ierodas Valsts darba inspekcija.
Foto: www.apollo.lv 
 
Eiropas Komisija atļāva audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus(ĢMK). Bet Latvijas vides ministrs Vējonis aicina pašvaldības izmantot savas tiesības un vismaz savās teritorijās aizliegt audzēt ģenētiski modificētus augus. 
Lai arī EK dotā atļauja attiecas uz attiecīgo kartupeļu audzēšanu tikai tehniskām vajadzībām un lopbarībai, tomēr tas rada riskus dabai, dzīvniekiem un cilvēkam. Bīstamība ir tāda, ka šie ģenētiski pārveidotie kartupeļi var viegli sajaukties ar citām kartupeļu šķirnēm, nonākt uz galda arī cilvēkiem.
Katram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības ierosināt savai pašvaldībai noteikt, ka tās teritorijā šādus augus neaudzē. Šobrīd vairāk nekā 12 Latvijas pašvaldības ir  nolēmušas kļūt par no ĢMK brīvām teritorijām.
Foto: www.blogspot.com 
 
Sestdien nodibināta politiskā apvienība „Vienotība”, kurā apvienojās partijas „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība Citai politikai”. 
„Jaunā Laika” vadītāja Solvita Āboltiņa norādīja: „Nebūs viegli. Mēs noliekam savas vieglās dienas, bet tas būs tā vērts.”
„Sabiedrības Citai politikai” līderis Štokenbergs notikušo salīdzināja ar kāzām, bet „Pilsoniskās Savienības” priekšsēdētājs Kristovskis apgalvoja, ka „Vienotībā" mēs esam neuzvarami”.  „Jaunā laika” dibinātājs Repše neieradās uz šo dibināšanas sapulci.
Pagaidām nav zināms, kurš no trīs partiju līderiem pirmais vadīs jauno apvienību.
Foto: www.delfi.lv
 
Gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, "Padomju slepenais bunkurs" Līgatnē piedāvā ekskursijas pieteikt internetā, un to ērti var izmantot arī nedzirdīgie.
"Padomju slepenais bunkurs" ir tūristu iecienīts apskates objekts, kas atrodas Līgatnes novada "Skaļupēs", SIA "Rehabilitācijas centrs "Līgatne" teritorijā. Tas izbūvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados valsts vadīšanai atomkara gadījumā.
Bunkurs atrodas deviņus metrus zem zemes. Tā kopējā platība ir 2000 kvadrātmetri un šis ir vienīgais labi saglabātais bunkurs Latvijas teritorijā. Tam slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā.
Bunkurā nedrīkst vienlaikus uzturēties daudz cilvēku, tāpēc vislabāk iepriekš ekskursiju pieteikt: www.bunkurs.lv.
Foto: www.bunkurs.lv 
 
Ārzemju ziņas

Lietuvā jau vairākus mēnešus pēc kārtas fiksēts eksporta pieaugums. Pieaugums mazs, tomēr tas dod cerības, ka ekonomika pamazām sāks atveseļoties.
Eksporta pieaugumu visvairāk sekmē pašu uzņēmēju aktīvs darbs un ārzemju tirgi. Lietuviešu uzņēmējiem ir bagāta izdoma, piemēram, zivju produkcijas ražošanas uzņēmumu grupas "Vičiūnai" pārstāvji nesen bija Brazīlijā un Peru, kur pētīja iespējas eksportēt savu produkciju un dibināt uzņēmumus.
Foto: www.vtv.lv 
 
Kāds ciemats Vācijas austrumos atradis interesantu risinājumu ceļu remontēšanai – viņi pārdod bedres un iegūto naudu izmanto šo bedru labošanā. Pašvaldība šo bedri aiztaisīs, papildinot to ar bedres pircēja izvēlētu parakstu.
Par 50 eiro jeb 35 latiem ikviens var iegādāties ceļa bedri Nīdercimernā netālu no Leipcigas.
Pašvaldība tādā veidā cenšas atrast cilvēkus, kas gatavi tai palīdzēt sakārtot ceļus, pretī dāvājot sajūtu, ka "viņiem pieder pašiem sava ceļa bedre". Dažas bedres jau iegādājušies televīzijas kanāli un laikraksti, kas vēlējās šādā veidā reklamēties.
Varbūt Latvija varētu pārņemt Vācijas pieredzi?
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas