Search form

17.03.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.32


 

Nedzirdīgo ziņas

Svētdienas šovā „Dejo ar zvaigzni 3” vājdzirdīgā Dana Dombrovska ar partneri Aļošinu izpildīja tango, taču dejai pietrūka šai dejai raksturīgā kaisle. Žūrijas kopvērtējums bija –­ 32 punkti. Vēl mazāk punktu saņēma aktrise Tatarinova ar partneri Sevelu – 31 un Auzāns ar partneri Prokofjevu – 30. Tomēr Danai ar partneri pietrūka skatītāju vairākuma balsojuma un šovu nācās pamest. Pārim būs iespēja atgriezties šovā pēc divām nedēļām, kad visi izbalsotie cīnīsies par vienu vienīgo vietu atkaltikšanai šovā.
Foto: www.tv3.lv

13. martā kultūras centrā „Rītausma” notika
Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports” biedru sapulce. Debatēs visvairāk runāja par kluba attīstības problēmām un finansiālo stāvokli. Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidents Strazdiņš bija ierosinājis veikt izmaiņas statūtos – samazināt valdes locekļu skaitu (pašreiz ir 7) un valdes darbības termiņu (bija 4 gadi). Nolēma samazināt termiņu uz 2 gadiem, bet valdes locekļu skaits paliek nemainīgs.
Par valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Andri Bergmani, par vietnieku – Juri Grunduli-senioru. Valdē – R. Virtigs, V. Jelžovs, V. Mostovs, P. Logins, A. Priedītis.
Foto: www.lnsf.lv 

 

Latvijas ziņas

Valdība atbalstīja Labklājības ministrijas izstrādāto plānu
jauniešu bezdarbnieku nodarbināšanai. Tas sauksies „jauniešu darba prakse” un dos iespēju jauniešiem apgūt pirmās darba iemaņas.
 
Piedalīties varēs bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri pēc skolas beigšanas nav strādājuši nemaz vai arī strādājuši ne ilgāk par sešiem mēnešiem.
Praktizēties pie darba devēja varēs no 6 līdz 12 mēnešiem, katru mēnesi saņemot stipendiju 120 latu apmērā. Jūs paši varat meklēt darbavietu pie darba devēja. Kad to būsiet atraduši, ejiet uz Nodarbinātības valsts aģentūru. Pieteikšanās darba praksei sāksies maijā. Vajadzēs iesniegumu, pasi, un jābūt reģistrētam kā bezdarbniekam.
Foto: www.social.lv

Ja automašīnas vadītājs iebraucis bedrē un salauzis auto, tad viņš var vērsties tiesā pret attiecīgo ceļa atbildīgo vai īpašnieku un no tā piedzīt radušos zaudējumus. Taču jāievēro, ka uz notikuma vietu jāizsauc Ceļu policija, lai noformētu protokolu. Svarīgi ir apstāties tieši tur, kur negadījums noticis, lai policija varētu konstatēt negadījuma vietu un auto bojājumus.
Tie autovadītāji, kuriem ir KASKO apdrošināšana, var vērsties savā apdrošināšanas firmā, tad viņu vietā ar zaudējumu piedzīšanu nodarbosies apdrošinātājs. Bet arī šajā gadījumā jāizsauc gan policija, gan apdrošinātāja pārstāvis.
Vidēji viena atlīdzība par bojātām autoriepām un diskiem, iebraucot bedrēs, varētu bū ap 600 latu.
Pašlaik remontē tikai dziļākās un bīstamākās bedres, bet pārējo bedru novēršanu ceļu uzturētāji uzsāks, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra būs vismaz plus pieci grādi.
Foto: www.liepajniekiem.lv/

Uzmanību tiem, kuri darbu meklē interneta portālā "VisasVakances.lv"(
http://www.visasvakances.lv/index.php).
Šajā portālā prasa reģistrēties un obligāti uzrādīt sava mobilā tālruņa numuru. Taču šis ir maksas pakalpojumu portāls! Par vienu saņemto īsziņu būs jāmaksā 1,75 lati. Ir gadījumi, kad cilvēks piereģistrējas un viņam atsūta īsziņas ar veciem darba sludinājumiem, kuri nekādu labumu nedod, bet jāmaksā būs. Piemēram, kāds bezdarbnieks saņēma 29 šādas īsziņas, un par tām viņam pieprasīja samaksāt 49 latus. Tomēr darbu viņš tā arī neatrada.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vienreiz jau sodīja šo uzņēmumu ar piecu tūkstošu latu naudassodu par to, ka tas izkrāpa naudu ar maksas īsziņām. Taču uzņēmums nomainīja nosaukumu un atvēra citu portālu. Mūsu ieteikums: nereģistrējieties šajā interneta portālā.
Foto: www.visasvakances.lv

Latviešu leģiona piemiņas dienā 16. martā notika leģionāru un patriotu gājiens Rīgā no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli, kur nolika ziedus. Latviešu leģions divu divīziju sastāvā tika izveidots vācu okupācijas laikā 1943. gada 10. februārī. Vācieši ar varu vai labprātīgi iesauca latviešus leģionā, un viņi tika nosūtīti uz nežēlīgāko kauju vietām.
Abas leģiona divīzijas pirmoreiz cīnījās kopā 1944. gadā no 16. līdz 19. martam. Tas notika Krievijā, pie Veļikajas upes, kaujā pret daudz lielāko padomju armiju, kas beidzās ar leģionāru uzvaru. Tas bija apliecinājums latviešu karavīru varonībai un profesionalitātei. Tāpēc bijušo leģionāru organizācija „Daugavas vanagi” 1952. gadā pasludināja 16. martu par Latviešu leģiona piemiņas dienu, lai pieminētu karā kritušos biedrus. Šis datums Latvijas vēsturē nav saistīts ar leģiona dibināšanu, fašisma slavināšanu vai SS organizāciju. Tā ir tikai Latviešu leģiona karavīru piemiņas diena.
Foto: www.apollo.lv

Ārzemju ziņas

Gruzijā turpmāk notiesātie varēs izvēlēties, kur izciest sodu – cietumā vai klosterī. 
Tomēr šāda iespēja netiks piedāvāta visiem notiesātajiem, bet gan tikai īpaši izraudzītiem noziedzniekiem.
Valdība cer, ka tādā veidā izdosies atrisināt arī cietumu pārblīvētības problēmu. Gruzijā pagājušajā gadā bija 20 tūkstoši cietumnieku, un tas ir 300% vairāk nekā 2004.gadā.
Foto: www.delfi.lv

Kā krīzi pārcieš ārzemēs?
ASV budžeta deficīts februārī sasniedzis 221 miljardu dolāru (114 miljardus latu), un tas ir visaugstākais mēneša deficīts visā valsts vēsturē.
ASV pēdējā laikā samazinās ieņēmumi no nodokļiem. Tai pašā laikā valdība aktīvi tērē līdzekļus ekonomikas stimulēšanai.
Arī Grieķijā turpinās problēmas: notiek jau otrais vispārējais streiks, lai protestētu pret nodokļu paaugstināšanu un citiem taupības pasākumiem. Uz 24 stundām darbu pārtrauca gan ostas, gan lidostas. 
Izcēlušās arī nekārtības un policija pielietoja asaru gāzi.
Foto: www.delfi.lv

Rīgas Dinamo hokeja komanda Kontinentālās Hokeja līgas Gagarina kausa izcīņā pirmajā spēļu kārtā tikās ar ļoti spēcīgo Sanktpēterburgas ASK. Pirmā un otrā spēle notika Sanktpēterburgā, un Dinamo tajās izcīnīja uzvaras ar 2:0 un 3:1. Trešā spēle notika Rīgā. Tajā Dinamo zaudēja ar 4:2. Pirmās kārtas izslēgšanas spēlēs jāspēlē, kamēr vienai komandai ir trīs uzvaras. Tāpēc Rīgā tika spēlēta ceturtā spēle, kurā atkal uzvarēja Dinamo un iekļuva nākamajā kārtā. Tas ir ļoti liels pārsteigums visiem.
Tagad Dinamo spēlēs ar Balašihas (Maskavas apgabalā) MVD komandu, kuru trenē Latvijas izlases galvenais treneris Znaroks un viņa asistents Vītoliņš. Diemžēl savainojumus ir guvuši Masaļskis un Ankipāns, un viņi nevarēs palīdzēt komandai.
Pirmās divas spēles notiks 19. un 20. martā Balašihā, bet pēc tam divas spēles 22. un 23. martā notiks "Arēnā Rīga". Būs jāspēlē, kamēr viena no komandām iegūs 4 uzvaras.
Foto: www.dinamofans.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas