Search form

24.03.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.33Nedzirdīgo ziņas

21. martā Rīgā noslēdzās Latvijas Nedzirdīgo čempionāts galda tenisā. Sacensībās piedalījās 6 dalībnieki.
Visās savās spēlēs uzvarēja A.Jerčaks. Otrais palika A. Smirnovs no sporta kluba „Nedzirdīgo Boulings”, bet trešo vietu izcīnīja G. Vicinskis no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas.
Dubultspēlēs piedalījās 3 pāri. Par uzvarētājiem vīriešu dubultspēlēs kļuva A.Jerčaks kopā ar A.Mālkalnu.
G. Vicinskis, A. Mālkalns un K. Beisons galda tenisā pārstāvēs Latviju Baltijas valstu nedzirdīgo skolēnu 40. spartakiādē, kas risināsies no 25. līdz 28. martam Valmierā.
Foto: www.lnsf.lv
 
Iznācis laikraksta „Kopsolī” kārtējais – 3. numurs.
1. – 2. lappusē ievietota intervija „Ikviens var kļūt par LNS biedru” – ar LNS prezidentu A. PAVLINU. Galvenā doma tajā: ja cilvēkus interesē kopēja darbība ar LNS, ja ar to saistās kopējas intereses un mērķi, tad laipni lūgti visi un gaidīts ikviens.
 Turpat arī skaidrojums arī par to, kā  iestāties LNS. To var uzzināt, iepazīstoties ar savienības Statūtiem LNS mājaslapā.
Par godu LNS 90. gadadienai laikraksts publicē rakstu sēriju turpinājumos, sniedzot atskatu vēsturē dažādās LNS darbības jomās. Šoreiz – par pašdarbību. Atsevišķs raksts ar lielu, krāsainu foto veltīts Rīgas Nedzirdīgo skolas 170 gadu atceres svinībām. Interesants raksts ir „Satikšanās uz tilta...” par nedzirdīgo dzejas konkursu Raiņa vakarskolā. To lasot, uzzināsiet par jauniem, spožiem talantiem šajā pašdarbības žanrā.
Divos materiālos sniegti interesanti fakti un salīdzinājumi: Ceļu policijas darbs pie mums un ārzemēs, medicīna Latvijā un ārzemēs. Spriediet paši, kur labāk!
 Plašs apraksts ievietots par projektā „Klusuma pasaule” ietvaros notikušo radošo semināru kultūras centrā „Rītausma”. Kā vienmēr, viena lappuse veltīta sportam, bet pēdējā – sveikti aprīļa „apaļie” jubilāri, kā arī  Prāta spēles uzvarētāji Juris Ozoliņš un Ausma Krasnovska. Ievietotas arī ziņas no Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas par jauniešu un bērnu radošām nometnēm vasarā.
Starplika „LNS – otrās mājas” informē par jauno rehabilitācijas centru būvi Rīgā un Liepājā.
Visus rakstu materiālus papildina daudz krāsainu fotoattēlu.
Foto: no avīzes „Kopsolī”
 
Latvijas ziņas

Pagājušajā gadā valdība samazināja strādājošo vecāku pabalstus par 50 %. Bet vecāki ar to nesamierinājās un iesniedza sūdzību Satversmes Tiesā.
 Satversmes Tiesa nolēma, ka strādājošo vecāku pabalsta samazināšana nav pretrunā ar Satversmi. Šāda  pabalstu ierobežošana ir pieļaujama, ja tā kalpo sabiedrības kopējam labumam.
Pašlaik valsts budžetā ir par maz naudas, lai strādājošajiem vecākiem maksātu pilnu pabalstu. Pagājušā gada pirmajā pusgadā šiem pabalstiem valsts izmaksāja 43 miljonus latu.
Foto: www.diena.lv
 
Atgādinām, ka 1. aprīlī uz ciparu ( digitālo) TV apraidi Rīgas reģionā pilnībā pāries vēl divi nacionālie televīzijas kanāli – LTV1 un LNT. Bet no 1. jūnija tie pārtrauks raidīt līdzšinējā – analogajā apraidē arī visā pārējā Latvijas teritorijā.
Jau no 1. marta analogajā apraidē visā Latvijas teritorijā nevar redzēt televīzijas kanālu LTV7, bet TV5 uz ciparu apraidi pārgāja jau 2009. gada decembrī.
Lai skatītos ciparu TV, visbiežāk vajadzīgs tikai dekoders. Līdzšinējā pieredze liecina, ka 99 % gadījumu der jau esošās decimetru antenas un jaunas nav jāiegādājas. Neko jaunu pirkt nevajag arī tiem, kas pašreiz TV skatās caur kabeli vai satelītu.
Foto: www.ogresfakti.lv
 
Valdošā koalīcija palikusi mazākumā, jo no tās izstājās Tautas partija (TP),  atsaucot no valdības savus 5 ministrus. Četri no viņiem - ārlietu, tieslietu, veselības un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs – iesniedza premjeram demisijas rakstus, bet kultūras ministrs  I.Dālderis paziņoja, ka paliks savā amatā un no TP izstāsies. 
TP sola, ka negāzīs valdību. Tātad pašreizējai valdībai ir cerība nostrādāt līdz pat Saeimas vēlēšanām šā gada oktobrī. Apvienība „Latvijas Pirmā partija/ Latvijas Ceļš” uzaicināta uz sarunām par dalību valdībā.
Foto: www.jauniesivero.lv
 
Latvijas Mobilais telefons (LMT) brīdina, ka parādījies jauns krāpniecības veids.
Vairāki LMT klienti ir saņēmuši šādu īsziņu: "Uzmanību! Jūsu mobilais tālrunis tiek bloķēts. Parāds 345 Ls. Prasība tiks iesniegta tiesā. Ar cieņu, LMT.” 
Zvanot uz īsziņu sūtītāja numuru, klientiem tika pieprasīts iegādāties Zelta Zivtiņas atjaunošanas kartes 26 latu vērtībā un nosaukt to kodus.
 Neticiet šādām īsziņām un prasībām! Tie ir krāpnieki.
LMT informē, ka uzņēmums saviem klientiem, ja tie palikuši parādā, īsziņas sūta tikai ar atgādinājumu par rēķina samaksas termiņu un lūgumu samaksāt rēķinu. Nekādas atjaunošanas kartes LMT neprasa.
Foto: www.vissparnaudu.lv
 
Latvijā jau otro mēnesi pēc kārtas palielinājies avārijās bojāgājušo gājēju skaits.
Februārī, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, to skaits palielinājās par 100%. Tas ir ļoti daudz. Ieteicam arī nedzirdīgajiem gājējiem īpaši uzmanīties.
No gada sākuma līdz 18.martam uz Latvijas ceļiem kopumā dzīvību zaudējuši 32 cilvēki, no tiem 17 bija gājēji. Lai gan dzīvību zaudēja kopumā mazāk cilvēku, tomēr pēdējos divos mēnešos pieaudzis tieši bojāgājušo gājēju skaits.
Foto: www.tukums.info
 
20. marta vakarā pulksten 19:32 sākās astronomiskais pavasaris. Tas nozīmē, ka no sestdienas tagad katra nākamā diena ir mazliet garāka par nakti.
Siltā laika dēļ Latvijas upēs strauji ceļas ūdens līmenis. Ledus sāka iet Lielupē, radās ledus sablīvējums, un pie Sidrabenes Lielupe pārplūda, atšķirot no ārpasaules 10 mājas. Plūdi apdraud Līvānus. Jelgavas rajonā Glūdas pagastā applūdušas vairākas mājas.
Nākamsestdien, 28. martā,  Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku un pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Pāreja uz vasaras laiku notiks naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksten 3.
Foto: www.meteo.lv un www.nra.lv
 
Šogad aprit 61 gads kopš 1949. gada 25. marta deportācijām. Kāpēc tās notika? Ko komunisti ar šīm represijām gribēja panākt? Visas deportācijas akcijas bija stingri noteiktas no Maskavas. Mērķi bija vairāki: piespiest cilvēkus iestāties kolhozos, atņemt zemi un mantu spējīgākajiem zemniekiem, kurus nosauca par budžiem, atbrīvot vietu, lai Latvijā iepludinātu iebraucējus, aizsūtīt projām tautas gudrākos, uzņēmīgākos cilvēkus, lai nomāktu pretošanās garu. No Latvijas uz Sibīrijas nāves nometnēm 1949. gadā izsūtīja vairāk nekā 44 000 cilvēku. Netika ievēroti nekādi likumi: izsūtīja arī tos, kuriem neuzrādīja vainu. Izsūtīja bez tiesībām atgriezties, atņemot visu mantu. Bija pat izsūtāmo rezerves saraksti gadījumam, ja īstās personas nav mājās.
Pēc Staļina nāves 1953. gadā izsūtītie pamazām varēja atgriezties mājās, bet viņiem bija jāparaksta dokuments, ka atņemtais īpašums viņiem netiks atdots un ka viņi nedrīkst atgriezties agrākajās dzīvesvietās.
Foto: www.lettia.lv
 
Ārzemju ziņas

Ukrainā izveidota jauna valdība, kas jau pārsniegusi vairākus Eiropas mēroga rekordus. Ukrainas premjerministra Azarova vadītā valdība sastāv no 29 ministriem – tik daudz ministru nav nevienā citā Eiropas valstī. Piemēram, Vācijā, Portugālē, Spānijā ir tikai 16 –18 ministru. Turklāt Ukrainas valdība ir arī vienīgā Eiropā, kurā nav nevienas sievietes.
Ukrainas valdība ieņem arī otro vietu Eiropā vicepremjeru skaita ziņā – Azarovam ir septiņi vietnieki. Eiropas valstīs vicepremjeru ir tikai 2 vai 3.
Vēl vairāk vietnieku – 9 ir tikai Krievijas valdības vadītājam Putinam.
Foto: www.nra.lv
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas