Search form

01.04.2010

Drukāt

Videoziņas nr.34


Nedzirdīgo ziņas
 
30. martā notika LNS Domes sēde un tajā izskatīja vairākus jautājumus.
1) Tika apstiprināts LNS 2009. gada pārskats: bilance bija 1 087 436 lati. Ieņēmumi – 599 623 Ls, izdevumi – 549 974 Ls.
2) Pieņēma zināšanai informāciju par LNS kultūrmasu/ organizatorisko darbu 2009. gadā. Īpaši tika izcelts Pļaviņu reģionālās biedrības darbs – organizēto pasākumu skaits ir divkāršojies.
3) Domes locekļi iepazinās ar informāciju par biedru statistiku 2009. gadā.
Lai arī, salīdzinot ar situāciju pirms 10 gadiem, biedru skaits ir samazinājies par 154, pēdējās tendences ir pozitīvas. 2009. gada laikā biedru skaits ir pieaudzis par 11 biedriem. Kopējais biedru skaits uz 1. Janvāri 1692. Biedru vidū ir pārstāvētas veselas 22 tautības.
Sīkāk ar LNS biedru statistiku varat iepazīties mūsu mājaslapā – sadaļā ‘’Par LNS’’ zem ‘’Statistika’’.
4) Par godu gaidāmajai LNS 90. dzimšanas dienai tiks pasūtīts LNS karogs. Karogam apstiprināja mūsu mākslinieces Līgas Pauniņas skici.
5) Domes locekļi apsprieda Rīgas Nedzirdīgo bērnu skolas internāta ēkas turpmāko likteni, jo internāta ēka ir LNS īpašums. Joprojām nav zināms, vai Rīgas Nedzirdīgo bērnu skola pārcelsies uz Graudu ielas ēku, kurā pašlaik atrodas Rīgas 7. internātpamatskola.
LNS vadība ievietojusi sludinājumu avīzēs, internetā, ka meklē sadarbības partnerus ēkas pārdošanai, iznomāšanai vai arī pārdod vai iznomā pa tiešo. LNS prasītā summa ir 950 000 lati. Neviens vēl nav atsaucies uz šo piedāvājumu.
Foto: www.lns.lv
 
30. martā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija nobalsoja par to, lai Invaliditātes likuma 3. lasījumā iekļauj surdotulku nodrošinājumu augstākajās mācību iestādēs un profesionālās izglītības iegūšanas iestādēs sākot ar 2011. gadu. Saeima Invaliditātes likumu pēdējā lasījumā izskatīs aprīļa beigās. Vēl tikai jācer, ka arī nobalsos par to.
Foto: www.lex-ngo.org
 
No 25. līdz 28.martam Valmierā norisinājās 40. Baltijas valstu nedzirdīgo un vājdzirdīgo skolēnu spartakiāde.
Sacensības notika basketbolā, dambretē un šahā, galda tenisā un peldēšanā.
Kopvērtējumā uzvarēja Lietuvas komanda, iegūstot 28,5 punktus, otrajā vietā ierindojās Latvija (23,5 punkti), bet trešie palika mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi (18 punkti).
‘’Latvija pārliecinoši uzvarēja peldēšanas sacensībās un ievērojami uzlaboja rezultātus basketbolā, jo mūsu zēni pēc ilga pārtraukuma spēja uzvarēt spēcīgo Lietuvas komandu. Meiteņu basketbolā mūsu komanda uzvarēja igaunietes, bet zaudēja lietuvietēm. Vairāk gaidījām no Latvijas šahistiem un dambretistiem. Iepriekšējās sacensībās mēs parasti bijām pirmie vai otrie, šoreiz spēcīgāki bija lietuvieši. Dambretē mums 3. vieta, savukārt šahā 2. vieta. Rezultāti galda tenisā bija ļoti skumīgi. Ja pagājušogad mums bija pirmā vieta, tagad palikām trešie. Pirmā vietā – Lietuva,’’ stāsta J. Puhovs, Rīgas Nedzirdīgo skolas sporta skolotājs.
Baltijas skolēnu spartakiāde tika apvienota ar Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas organizētajām atklātajām starptautiskajām sacensībām peldēšanā, kurā piedalījās arī peldētāji no Polijas.
Kopā piedalījās 146 skolēni.
Šosestdien, 3. aprīlī, plkst. 17.45 LTV raidījumā ‘’Kopā’’ būs sižets par Baltijas valstu nedzirdīgo un vājdzirdīgo skolēnu spartakiādi.
Foto:
 
Latvijas ziņas
 
Tuvojas Lieldienas. Bet kas ir Lieldienas? Šiem svētkiem ir divas nozīmes. Kristiešiem Lieldienas ir svarīgākie svētki, kad piemin Kristus augšāmcelšanos pēc krustā sišanas.
 Bet latviešu tradīcijās Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai.
Viena no raksturīgākajām Lieldienu tradīcijām mūsdienās ir olu krāsošana un vārīšana. Ola ir saules simbols, ko jau no seniem laikiem uzskatījuši par stiprinājumu un maģisku līdzekli dzīvībai un auglībai. Arī šūpoļu kāršana un šūpošanās ir viena no galvenajām tradīcijām Lieldienās.
Lieldienu maltīte bija daudz trūcīgāka nekā Ziemassvētkos, jo uz pavasara pusi daļa ziemas krājuma jau bija beigušies. Ēdieni galvenokārt no labības produktiem un piena. Lieldienu īpašie ēdieni ir apaļi, saules simboliku attēlojoši, tādi ir vārītas olas, zirņi un ziedotais plācenis vai ziedainais rausis. Lieldienās ēdot zirņus, var iegūt bagātību, turību.
Foto: www.travelnews.lv
 
Pasliktinoties sociālajai situācijai, palielinās saslimstība ar tuberkulozi. Trūcīgas personas, bezpajumtnieki un cilvēki ar hroniskām slimībām saslimst biežāk. Svarīgi ir atcerēties, ka tuberkuloze izplatās pa gaisu, tāpēc ar to var saskarties jebkurš cilvēks.
Ārsti brīdina, ka ļoti uztraucoši ir tas, ka arvien vairāk slimo ar īpaši rezistento tuberkulozes formu. Šī forma ir ļoti grūti ārstējama, jo tā ir nejūtīga pret daudziem medikamentiem. Pagājušajā gadā tādu gadījumu bija 14 %.
Tomēr mediķi mierina, ka tuberkuloze ir ārstējama un lielākā daļa pacientu izārstējas, bet vajag laikus vērsties pie ārsta.
Foto: www.bilkent.edu.tr
 
Lai iedzīvotājus informētu par pāreju uz ciparu TV apraidi, uzņēmums «Lattelecom» nodrukājis un iedzīvotājiem izsūtījis 650 000 informatīvas avīzes «Virszemes TV» eksemplārus.
Tuvākajās nedēļās informatīvo izdevumu saņems iedzīvotāji visā Latvijā. Izdevumā atrodama informācija gan par vietām, kur iegādāties dekoderus, gan arī datumi, kuros televīzijas kanāli pārtrauc analogo apraidi. Avīzē ir arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Ja cilvēkiem rodas kādi jautājumi par pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi, varēs vērsties arī tuvākajā bibliotēkā. Latvijā vairāk nekā 1000 bibliotekāru ir apmācīti sniegt informāciju par jauno tehnoloģiju, bet 13 lielākajās bibliotēkās pat ierīkoti «Virszemes TV» informācijas punkti, kur ikvienas var atnākt un pats izmēģināt pieslēgt «Virszemes TV».
Foto: www.apollo.lv


Ārzemju ziņas
 
Krievijā, Maskavas metro divos sprādzienos gājuši bojā 38 cilvēki, bet 102 ir ievainoti. Pirmais sprādziens notika metro vilciena otrajā vagonā Ļubjankas stacijā, - tur gājuši bojā 25 cilvēki. Otrs sprādziens notika pēc 40 minūtēm citā metro stacijas pieturā „Kultūras parks”, - arī tajā sprādziens notika otrajā vagonā. Krievijas Federālais drošības dienests paziņoja, ka abus uzbrukumus veica teroristes – pašnāvnieces.
Sprādzienu iemesli un vaininieki pagaidām nav noskaidroti. Latvijas prezidents Zatlers jau izteica līdzjūtību Krievijas prezidentam Medvedevam.
Foto: www.tvnet.lv
 
Mūsu kaimiņos Lietuvā 2009. gada nogalē apturētās Ignalinas atomelektrostacijas (AES) slēgšanas darbi ir kritiskā stāvoklī, jo tiem nepietiek naudas.
Jau pirms noteiktā laika tiks izlietoti visi Eiropas līdzekļi, kas piešķirti stacijas slēgšanai, un vajadzēs izmantot Lietuvas valsts naudu.
Speciālisti Lietuvā aprēķinājuši, ka Ignalinas AES slēgšana varbūt kļūs par dārgāko atomelektrostacijas slēgšanu visā pasaulē.
Īpaši kritiska situācija ir kodolatkritumu glabātuvju būvniecībā.
Foto: www.delfi.lv
 
Kontinentālajā Hokeja līgā (KHL) Rīgas Dinamo komanda tomēr nespēja pārvarēt finālspēļu otro kārtu. Tajā Dinamo spēlēja ar Balašihas MVD komandu. Pirmās divas spēles notika Balašihā un tajās Dinamo zaudēja ar 1:4 un 0:2. Pēc tam sekoja divas spēles Rīgā, no kurām Dinamo pirmo uzvarēja ar 3:1, bet otro papildlaikā zaudēja ar 4:5. Sērijas piektajā spēlē Balašihā atkal bija vajadzīgs papildlaiks, lai noskaidrotu uzvarētāju. Diemžēl uzvarēja MVD, un visā sērijā rezultāts kļuva 4-1. Līdz ar to Dinamo izstājās no tālākās cīņas par Gagarina kausu.
Foto: www.dinamofans.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas