Search form

14.04.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.36


Nedzirdīgo ziņas
 
10. aprīlī Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi notika Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā. Sieviešu konkurencē piedalījās 10 orientieristes. Sprinta distancē 2,3 kilometros ar 16 kontrolpunktiem uzvarēja Agita Intsone, pavisam nedaudz no viņas atpalika Māra Kursīte. Trešo vietu ieguva Māra Plaude.
Vīriešu grupā distance bija 2,5 kilometri ar 19 kontrolpunktiem. Tomēr no 7 vīriešiem, kuri piedalījās, distanci beidza tikai četri, bet trīs tika diskvalificēti. Godpilno pirmo vietu ieguva Pēteris Kursītis, otrais – Raitis Ozols, bet trešais palika Andis Krams.
Foto: no LNSF

No 9. līdz 11. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 15.
starptautiskā tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu izstāde “Intertextil Balticum 2010”.
 Notika arī modes skates, kurās piedalījās Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas meitenes. Viņas demonstrēja pašdarināto tērpu kolekciju, par kuru pagājušajā gadā Latvijas speciālo skolu skolēnu pašdarināto tērpu modes skatē ieguva ceļojošo kausu par labāko pašdarināto tērpu kolekciju.
Šajā izstādē pavisam piedalījās 84 firmas no desmit valstīm. Piedalīšanās šāda līmeņa izstādē ir liels nedzirdīgo skolnieču un viņu skolotājas Raitas Stepānes sasniegums.
Foto: no RNBIPS

11. aprīlī notika TV 3 šova «Dejo ar zvaigzni 3» fināls. Piedalījās 4 pāri, starp viņiem arī vājdzirdīgā Dana Dombrovska ar partneri Aleksandru Aļošinu. Katrs pāris dejoja 3 dejas. Žūrija šoreiz varēja tikai izteikt savu vērtējumu vārdos, bet nevarēja vērtēt ar punktiem. Šova uzvarētāju noteikšana bija atstāta skatītāju rokās. Visvairāk skatītāju balsojumu (15 230 balsis) ieguva aktieris Ainārs Ančevskis ar partneri Ievu Kemleri. Viņi saņēma šova galveno balvu 7 000 EUR un titulu „Zelta pāris".
Dana un Aleksandrs saņēma 3453 balsis un ieguva tikai ceturto vietu.
Foto: www.tv3.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Valdība atbalstīja grozījumus likumā par akcīzes nodokli dabasgāzei. Akcīzes nodokli dabasgāzei uzliks nevis no 1. maija, kā bija paredzēts, bet gan no 1. jūlija.
No 1. jūlija zemniekiem vairs neatmaksās akcīzes nodokli par dīzeļdegvielu, bet tā vietā zemnieki varēs nopirkt dīzeļdegvielu uzreiz bez akcīzes nodokļa. Zemnieki varēs nopirkt gadā 100 litru dīzeļdegvielas bez akcīzes nodokļa par katru deklarēto hektāru. Lai saņemtu atvieglojumus, zemniekam ir jābūt reģistrētam kā nodokļu maksātājam.
Foto: www.nra.lv

 
Pagājušajā gadā Latvijā sāka darboties vairāki veikali, kuros dažādas preces var nopirkt par vienu latu.
Piemēram, «Superlata» veikalu tīklā jau atvērti 11 veikali: pieci Rīgā, pa vienam Ogrē, Siguldā, Ķekavā, Jelgavā, Smiltenē un Liepājā. Veikalu adreses var apskatīties: http://www.superlats.lv/ 
„Superlata” veikalos var nopirkt pārtiku, kosmētiku, sadzīves ķīmiju, kancelejas preces, bižutēriju, traukus un citas preces viena lata vērtībā.
Savukārt veikalā «Eurocity» Rīgā, Kr. Barona ielā 21 preces var nopirkt vēl lētāk – par 1 eiro jeb 70 santīmiem! Uzzināt jaunumus un apskatīt preces šajā veikalā var  arī internetā: http://www.eurocity.lv/
Preces šajos veikalos pērk ne tikai mazturīgie, bet arī cilvēki ar biezāku maciņu.
Foto: www.eurocity.lv

 
VID  apkopojis informāciju par budžeta ieņēmumiem martā. Mēneša ieņēmumu plāns ir izpildīts par 101 %, t.i., valsts budžetā tika ieņemti 276 miljoni latu.
Finanšu ministrs E. Repše teica, ka nodokļu izpildes rādītāji liecina par valsts ekonomiskās situācijas stabilizēšanos. Lai gan pirmajā ceturksnī nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts, Latvijai joprojām ir pārāk liels budžeta deficīts.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Poliju ir šokējusi traģiska nelaime: sestdien pie Krievijas pilsētas Smoļenskas lidmašīnas katastrofā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, viņa dzīvesbiedre Marija un daudzas Polijas augstākās valsts amatpersonas: Polijas bankas vadītājs, armijas vadītāji, prezidenta kancelejas vadītājs, Polijas Olimpiskās kustības vadītājs, 15 deputāti un senatori, kopskaitā 96 cilvēki, kas gribēja piedalīties piemiņas pasākumos Katiņas memoriālā, netālu no Smoļenskas, lai godinātu padomju varas pirms 70 gadiem noslepkavotos 22 000 poļu virsniekus.
Smoļenskas rajonā bija bieza migla, tāpēc poļu lidmašīnai piedāvāja veikt nosēšanos Minskā vai Maskavā, taču pilots tomēr nolēma nosēsties pie Smoļenskas. Ceturto reizi mēģinot to darīt, lidmašīna aizskāra koku galotnes un ietriecās zemē.
Polijā izsludinātas nedēļu ilgas sēras. Arī Latvijā pirmdien tika izsludināta sēru diena.Krievijas un Polijas izmeklētāji sākuši avarējušās lidmašīnas melnās kastes izpēti, lai noskaidrotu katastrofas cēloņus.  Poļu aviācijas eksperts Šulcs uzskata, ka katastrofu izraisīja pilota kļūda.
Foto: www.delfi.lv

ASV prezidents Obama un Krievijas prezidents Medvedevs Prāgā parakstīja kodolbruņojuma samazināšanas līgumu. Jaunais ASV un Krievijas līgums vēl jāratificē abu valstu parlamentiem.
Šis līgums nomaina 1991.gadā noslēgto ASV un Padomju Savienības START līgumu, kura termiņš beidzās pagājušā gada decembrī.
Foto: www.diena.lv

Šobrīd strauji aug pasaules ekonomika,  ražošanas tempi visā pasaulē uzstāda jaunus rekordus.
Piemēram, Vācijas ekonomiskie rādītāji martā  sasnieguši augstāko līmeni pēdējo desmit gadu laikā. Galvenais izaugsmes iemesls ir jaunu pasūtījumu strauja palielināšanās. Sevišķi pieaudzis  pasūtījumu apjoms no Āzijas valstīm un ASV.
Speciālisti uzskata, ka Eiropas ekonomiku veicina zemais eiro kurss, kas padara Eiropā ražotās preces konkurētspējīgas pasaulē. Arī ASV ražošanas pieaugums ir sasniedzis maksimālo līmeni pēdējo sešu gadu laikā. Cerēsim, ka ekonomikas pieaugums pasaulē atdzīvinās arī Latvijas ekonomiku.
Foto: www.nekrize.lv
 
Krievija uzsākusi gāzesvada Nord Stream celtniecību Baltijas jūrā. Šis gāzesvads savienos Krieviju ar Vāciju un sāks darboties 2012. gadā.
Gāzesvada garums būs 1224 kilometri, tā būvniecībai iztērēs deviņus miljardus eiro.
Nord Stream akcionāri ir Krievijas, Vācijas, Nīderlandesun Francijas lielākās gāzes firmas.
Gāzesvads ies cauri Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas teritoriālajiem ūdeņiem, apejot Poliju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.
Foto: www.kllproject.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas