Search form

21.04.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.37


Nedzirdīgo ziņas

Svētdien, 18. aprīlī  visā Latvijā ar klusuma brīdi pieminēja aviokatastrofā bojā gājušo Polijas prezidentu Lehu Kačiņski un viņa sievu.
Šajā dienā Liepājas dejotājiem bija mēģinājums, taču brīdī, kad pilsētā sāka zvanīt baznīcu zvani un skanēt sirēnas, arī dejotāji pārtrauca mēģinājumu, aizdedzināja sveces un nolieca galvu uz trim minūtēm, pieminot Polijas prezidentu.
Foto: Aldis Ādamsons
 
Ir sācies jaunais LNS projekts „XXI gadsimts. Nedzirdība. Līdzdalības evolūcija”. Projekta ietvaros paredzētas arī četras novadu (Zemgales, Vidzemes, Kurzemes un Latgales) konferences. Tādas notiks pirmo reizi LNS vēsturē. Jelgavā 17. aprīlī jau notika Zemgales novada nedzirdīgo konference. Tajā piedalījās 50 nedzirdīgie no Jelgavas, Dobeles, Auces un Pļaviņām.
Konferences dalībnieki noklausījās ziņojumu par Jelgavas un Pļaviņu nedzirdīgo darbību. Pasākumā piedalījās arī Jelgavas vicemērs Aigars Rublis, kas pastāstīja par sadarbību ar Jelgavas nedzirdīgajiem, bet LNS prezidents Arnolds Pavlins izskaidroja konferences dalībniekiem jaunajā projektā paredzētos darbus un to svarīgumu.
Notika plaša diskusija par nedzirdīgajiem aktuālām problēmām.
Jau šosestdien, 24. aprīlī Kuldīgā notiks Kurzemes novada nedzirdīgo konference.
Foto: Māra Lasmane


Latvijas ziņas
 
Pasaulē naftas cenas ir samazinājušās, bet beidzamajā laikā Latvijā strauji pieaug degvielas cenas. Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija paskaidrojusi, ka tas ir sakarā ar pieaugušajiem nodokļiem un neizdevīgo ASV dolāra kursu. Pašlaik pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un akcīzes nodoklis kopā veido 52 % no degvielas cenas.
 Taču ekonomikas ministrs Kampars noraidījis šo apgalvojumu, sakot, ka nav saņēmis skaidrojumu, kāpēc šobrīd, kad naftas cena pasaules biržās ir gandrīz uz pusi zemāka nekā 2008. gada vasarā, mazumtirdzniecības cenas degvielai ir gandrīz tikpat lielas kā toreiz. Ekonomikas ministrs uzskata, ka degvielas cena Latvijā ir pārāk augsta un pauž bažas par negodīgu konkurenci. Konkurences padome pašlaik analizē degvielas cenu pamatotību.
Foto: www.nekur.lv

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atsaucis no tirdzniecības Ķīnā ražotas konfektes "Glow Pop", jo konfektes kociņš satur nezināmu šķidrumu, kas, kociņu pārlaužot, var izšļākties un ir bīstams acīm.
 
Šo bīstamo produktu atklāja Polijas pārtikas eksperti. Polijā bija jau trīs gadījumi, kad kociņā esošais šķidrums izšļācies un iekļuvis bērniem acīs.
Latvijā pagājušā gada beigās ievestas 25 tūkstoši konfekšu "Glow Pop. Katra konfekte ir iesaiņota melni – rozā papīrā, uz kura uzzīmēts citplanētietis.
Pārtikas un veterinārais dienests brīdina, lai šīs konfektes nepērk.
Foto: www.nra.lv
 
Rīgas reģiona policija ziņo, ka pašlaik cilvēki par nelielu naudu gatavi pārdot pat narkotikas.
Cilvēki piekrīt tirgot narkotikas dažādu iemelsu dēļ. Daži to dara, lai atstrādātu parādu, citi –  lai vienkārši nopelnītu ģimenei iztiku. Agrāk narkotikas visbiežāk tirgoja paši narkomāni, bet tagad narkotiku tirdzniecībā iesaistās izmisuši cilvēki, kuriem tas ir vienīgais veids nopelnīt iztiku.
Foto: www.tvnet.lv
 
Pagājušajā piektdienā Daugavpilī, Lāčplēša ielā ar diviem šāvieniem galvā nogalināts Daugavpils domes deputāts Ņemcovs (61 gads).
Pašvaldību vēlēšanās Daugavpils pilsētas domē Ņemcovs tika ievēlēts no saraksta "Latgales tauta”.
Ņemcovs ticis jau  vairākas reizes iesaistīts krimināllietās. 2000. gadā viņu piekāva un aplaupīja, bet 2007.gadā tika aizdedzināta Ņemcovam piederošā divstāvu koka dzīvojamā māja Daugavpils rajonā.
Foto: www.daugavpils.lv

Saeimā notika balsojums par to, lai ģenerālprokurors Maizītis uz trešo termiņu paliktu savā amatā. Lai gan pirms balsojuma vairākums deputātu izteicās, ka atbalstīs Maizīti, tomēr aizklāti nobalsoja savādāk, un Maizītis netika ievēlēts. Pēc šī gadījuma deputātu melošanas dēļ sabiedrībā izcēlās skandāls. Rodas jautājums: vai deputāti drīkst tik atklāti un nekaunīgi melot tautai, kura viņus ir ievēlējusi.
Par Maizīša atstāšanu amatā balsoja 45 deputāti, bet pret – 47 .
Foto: www.leta.lv


 
Ārzemju ziņas

Martā Islandē pirmo reizi kopš 1823. gada tika reģistrēts neliels vulkāna izvirdums. Taču pagājušajā nedēļā sākās jauns spēcīgs izvirdums, un vajadzēja evakuēt 800 cilvēkus.
Izvirdums izraisījis ledāju kušanu, un vulkāna apkārtnē sākušies plūdi. Tas pacēla gaisā pelnu un putekļu mākoņus, tāpēc vairāk nekā 15 Eiropas valstīs  atcelti lidmašīnu reisi, jo pelni var iekļūt lidmašīnu motoros, tie var aizsērēt un pārtraukt darboties. Pelnu mākonis atrodas arī virs Latvijas 6 km augstumā. 
Paralizētās gaisa satiksmes dēļ aviokompānijas ik dienu zaudē ap 100 miljonu latu.
Tā kā lidmašīnu reisi ir atcelti, daudzi izmisuši cilvēki, lai nokļūtu vajadzīgajā vietā, izmanto gan dzelzceļu un autobusu, gan prāmju un pat taksometru pakalpojumus.
Foto: www.reddit.com/domain/static.guim.co.uk

Mēs visi pazīstam veikalos nopērkamos Francijas firmas „Danone” ražotos jogurtus „Activia” un „Actimel”. To reklāmās tiek apgalvots, ka šie jogurti uzlabo gremošanas sistēmas darbību un paaugstina organisma aizsargspējas pret slimībām. Tagad Eiropas Savienības pārtikas drošības uzraudzības aģentūra(EFSA) paziņojusi, ka nevar apstiprināt šo jogurtu reklāmu patiesumu.
Tomēr «Danone» jogurta dzēriens «Danacol» un bērnu biezpiena sieriņš «Danonki» jau ir saņēmuši EFSA apstiprinājumu par to atbilstību veselīgam produktam.
Foto: www.apollo.lv
 
Pasaulē populārais ceļvedis "Lonely Planet" ierindojis Lietuvas Kuršu kāpas pasaules skaistāko pludmaļu desmitniekā. 
Kā lasāms ceļvedī, augstās smilšu kāpas un priežu smarža atpūtniekiem rada citas pasaules sajūtu.
Kuršu kāpas ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ceļvedī apgalvots, ka zem Kuršu kāpām senatnē aprakti aptuveni 14 ciemati un tās var pielīdzināt Baltijas Sahārai. Ir vērts aizbraukt ekskursijā uz kaimiņvalsti Lietuvu un iepazīties ar šo skaisto pludmali!
Foto: www.travelnews.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas