Search form

28.04.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.38


Nedzirdīgo ziņas

Sestdien Kuldīgā LNS jaunā projekta „XXI gadsimts. Nedzirdība. Evolūcijas līdzdalība” ietvaros notika Kurzemes reģiona nedzirdīgo konference, kurā piedalījās pārstāvji no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Talsiem, Saldus, Skrundas, Tukuma un citiem Kurzemes novadiem, kopskaitā 50 delegāti. Pavisam Kurzemes reģionā ir 231 nedzirdīgais biedrs.
Kuldīgas biedrības vadītājs Juris Ozoliņš nolasīja monitoringa ziņojumu, pēc tam klātesošos uzrunāja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Gotfridsons. LNS prezidents un projekta vadītājs A. Pavlins izskaidroja konferences delegātiem projekta būtību, iecerētos pasākumus un darāmos darbus. Biedrību vadītāji un aktīvisti izteica savus priekšlikumus turpmākai darbībai. Nobeigumā notika delegātu izvirzīšana republikāniskajai sanāksmei, bet nobeiguma kafijas pauzē varēja noskatīties vietējās dzirdīgo dejotāju grupas priekšnesumus.
Foto: Zigmārs Ungurs

Sestdien „Rītausmā” norisinājās Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa šahā, kur nepatīkams pārsteigums bija mazais dalībnieku skaits: 3 vīrieši un divas sievietes. Tāpēc visi tika apvienoti kopējā grupā un sievietēm nācās spēkoties arī ar vīriešiem. Pirmo vietu ieguva D. Kļušenkovs, otrajā vietā Ē. Klušs, trešajā – A. Priedītis. Sievietes diemžēl atpalika: M. Artjomova 4. vietā, bet I. Kraze piektajā. Sacensību galvenā tiesnese – Iveta Kraze.
Foto: www.lnsf.lv

Iznākuši „Kopsolī” aprīļa numuri
Daudz vērtīgu ziņu un interesantu jaunumu varat izlasīt laikraksta „Kopsolī” divos aprīļa numuros.
Vispirms – tas ir aicinājums uz LNS 90 gadu jubilejas pasākumu Brīvdabas muzejā! Tur 22. maijā iesvētīsim LNS karogu, iekursim lielo ugunskuru, vērosim, kā darbosies nedzirdīgie amatnieki, mākslinieki, pašdarbnieki. Visi laipni lūgti!
Turpat blakus PNF eksprezidentes Līzas Kaupinenas uzruna ar pamudinājumu nedzirdīgajiem – būt aktīvākiem savu interešu aizstāvjiem.
Laikraksts vēstī par Domes sēdes lēmumiem, projekta „Klusuma pasaule” aktivitātēm, adventistu draudzes kopīgiem pasākumiem. Publicēti materiāli par LNS vēsturi. Savās pārdomās dalās bezdarbnieki, par surdotulku pakalpojumu saņemšanas kārtību informē Komunikācijas centra vadītājs Ainārs Ostvalds.
Sporta tēmai atvēlētas divas lappuses – rīdzinieki debatē par savu sporta klubu nākotni, plašs materiāls vēstī par Baltijas valstu nedzirdīgo skolēnu 40. spartakiādi.
Kā vienmēr, mīļi sveikti jubilāri, Rīgas skola aicina uz absolventu salidojumu, ir arī citi sludinājumi.
Ja vēlaties „Kopsolī” lasīt paši un apskatīt daudzus foto tajā, laipni lūdzam – to var iegādāties redakcijā, Jāņa sētā 5.
Foto: no avīzes „Kopsolī”
 
 
Latvijas ziņas
 
Jau trešo gadu pēc kārtas sestdien visā Latvijā notika Lielā talka, kuras laikā tika vākti ne tikai atkritumi, bet arī stādīti koki, veidotas puķu dobes un veikti citi labi darbi.
Kopumā bija pieteiktas vairāk nekā 1354 talkas norises vietas visā Latvijā. Par spīti īslaicīgajam lietum, cilvēku atsaucība šogad bija ļoti liela, talcinieku bija vairāk nekā pagājušajā gadā. Liela daļa cilvēku strādāja līdz vēlam vakaram un turpināja darbu pat svētdien.
Talkas pasākumos piedalījās ap 200 tūkstoš cilvēku - gan politiķi, gan sabiedrībā zināmas personas, gan arī uzņēmumi, dažādas organizācijas, kori, deju kolektīvi un vienkārši iedzīvotāju grupas.
Daudzās vietās organizētāji bija sagādājuši gardu mielastu – zupas, pīrāgus, tēju un citus gardumus. Kā pateicība talkotājiem tika organizēti koncerti, kino un teātra apmeklējumi.
Foto: www.riga.in
 
Nedēļas nogalē Rīgas Vanšu tilta vantis tika nokrāsotas ar speciālu lipīgu krāsu, lai turpmāk vairs dažādi avantūristi nevarētu rāpties augšā pa vantīm. Krāsošanai tika iztērēti  ap 1500 latu. Tātad vantīs rāpties ir bezcerīgi, labāk nemēģināt!
Foto: www.diena.lv

Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA) ceļ trauksmi par nelegālā un kontrabandas alkohola tirdzniecības lielo pieaugumu valstī. Aprēķināts, ka Latvijā no visa šī pārdotā dzēriena daudzuma nelegālais alkohols ir 40%.
 Tas nozīmē, ka valsts nesaņem nodokļus par šo nelegāli tirgoto alkoholu. Pagājušajā gadā valsts tādā veidā zaudēja 68 miljonus latu. Ražotāji aicina valdību cīnīties ar alkohola kontrabandu un apkarot vietējās nelegālās ražotnes, tomēr joprojām nekas netiek darīts, lai situāciju mainītu.
Foto: www.bizness.lv

Vairāki Inčukalna novada iedzīvotāji sūdzējušies, ka viņus apmeklējis nepazīstams vīrietis, kurš apgalvojis, ka ir Iedzīvotāju reģistra pārstāvis. Viņš apciemo tikai vientuļus pensionārus, iegūst viņu uzticību un mēģina ievākt ziņas par to, kā dzīvo kaimiņi, ar kādām automašīnām tie brauc, vai kaut kur strādā un cik bieži tie uzturas mājās. 
Iedzīvotāju reģistra darbinieki šādas aptaujas dzīvesvietās neveic, šāda rīcība ir nelikumīga, un iegūtā informācija var tikt izmantoti noziedzīgos nolūkos. Neatbildiet šādiem iztaujātājiem, bet ziņojiet policijai.
Foto: www.delfi.lv


 
Ārzemju ziņas

Islandes vulkāna izmestie pelni vairāk nekā nedēļu traucēja gaisa satiksmi visā Eiropā, bet tagad vulkāns ir pierimis, pelni izklīduši un lidostas atsāk normāli darboties.
Latvijas "airBaltic" šajā laikā atcēla 750 lidojumus un 40 000 pasažieru nevarēja nokļūt paredzētajās vietās. Aviokompānijas zaudējumi ir aptuveni viens miljons latu.
Jau 20. aprīlī lidostā "Rīga" pakāpeniski atsākās lidojumi.
Šajā laikā, kad grūti klājās aviopārvadātājiem un tūrisma kompānijām, savukārt labi nopelnīja auto, jūras un dzelzceļa transporta firmas. Tāpēc ir grūti pateikt, cik lielu kopējo zaudējumu ekonomikai nodarīja gaisa satiksmes paralizēšana. Šis gadījums ir laba mācība, ka vajag attīstīt ne tikai gaisa, bet arī zemes un ūdens transportus, lai dabas katastrofas gadījumā būtu rezerves transporta veidi.
Foto: www.diena.lv
 
Ukrainas prezidents Janukovičs un Krievijas prezidents Medvedevs parakstīja vienošanos par Krievijas Melnās jūras flotes bāzes iznomāšanas termiņa pagarināšanu par 25 gadiem. Vienlaikus puses vienojās, ka turpmāk Ukraina par Krievijas piegādāto gāzi maksās mazāk nekā pašlaik.
Foto: www.delfi.lv

Pagājušajā nedēļā Meksikas līcī pie Amerikas krastiem uzsprāga naftas ieguves platforma, kura pēc trim dienām nogrima. No tās jūrā izplūst nafta, un ir iespējama vides katastrofa. 70 kilometrus no krasta izveidojies  milzīgs naftas plankums. Lai nepieļautu, ka tas sasniedz piekrasti, uzsākti vērienīgi glābšanas darbi. 
ASV prezidents Obama paziņojis, ka katastrofas seku novēršana pašlaik ir vissvarīgākā un valdība sniegs visu nepieciešamo atbalstu glābšanas darbiem, cenšoties mazināt katastrofas ietekmi uz vidi
Tajā pašā laikā turpinās arī 11 strādnieku meklēšana, kuri kopš sprādziena joprojām ir pazuduši bez vēsts.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas