Search form

06.05.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.40


Nedzirdīgo ziņas

Noslēgušās Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes telpu futbolā, kas no 21. marta līdz 2. maijam risinājās Rīgā, 51. vidusskolā.
Tajās piedalījās 4 komandas, visas no „Nedzirdīgo Sports” . Pirmo vietu ieguva „NS – 3” komanda (F. Igaunis, E. Cielavs, V. Jelžovs, Mairis Birmanis, J. Grundulis). Labākais vārtu guvējs – Mairis Birmanis. Labākais uzbrucējs – V. Jelžovs. Labākais aizsargs – Raitis Virtigs. Labākais vārtsargs – Miervaldis Birmanis.
Foto: no Elkor portāla

22. maijā no pl. 7 līdz pl. 14 Babītes ezerā pie Piņķiem notiks Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes makšķerēšanā.  Tās  organizē Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo Sports”. Satikšanās pie autoostas „Piņķi” pl. 6. Atļauts lietot līdz 2 makšķerēm: grunts un/vai pludiņmakšķeres pēc katra paša izvēles. Dalības maksa „Nedzirdīgo Sports” biedriem Ls 1, jauniešiem līdz 16 gadu vecumam Ls 1, bet pārējiem Ls 3.
Foto: www.viss.lv

Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo Sports” atkārtoti sasaukto 13.biedru sapulci, kas notika 13.martā, LR Uzņēmumu reģistrs neatzina par lemttiesīgu un nereģistrēja sapulcē pieņemtos Statūtu grozījumus un valdes un revidenta pārvēlēšanas rezultātus. Tāpēc tiek atkārtoti sasaukta kluba biedru sapulce 29. maijā pl. 11 KC „Rītausma” Kandavas ielā 27, Rīgā. Dalībnieku reģistrācija sāksies pl. 10.15, bet, lai būtu balsstiesības, dalībniekiem jānomaksā biedru nauda par 2010. gadu –  Ls 5.
Foto: www.lnsf.lv


Latvijas ziņas

Veselības ministrija (VM) aicina savlaicīgi  vakcinēties, lai tādā veidā aizsargātu sevi un savus bērnus pret bīstamām infekciju slimībām.
Latvijas vakcinācijas plāns ir viens no labākajiem  Eiropas Savienībā. Pašlaik tajā iekļautas 12 bezmaksas vakcīnas pret infekciju slimībām bērniem līdz 18 gadu vecumam: pret B hepatītu, tuberkulozi, difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, poliomielītu, Haemophilus influenzae infekciju, masalām, masaliņām, pandēmisko parotītu, vējbakām un pneimokoku. Septembrī tiks sākta vakcinācija pret dzemdes kakla vēzi, bet no 2011.gada 1.janvāra varēs vakcinēties pret rota vīrusu.
Pieaugušajiem iedzīvotājiem valsts apmaksā vakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem, kas jāatkārto ik pēc 10 gadiem.
Ja cilvēks ir vakcinējies, tad iespēja saslimt ir ļoti maza un,  pat ja viņš saslimst, tad slimība norit vieglā formā. Ejiet pie saviem ģimenes ārstiem un pieprasiet vakcinēšanu!
Foto: www.tribine.lv

Par bērniem, kuri dzimuši pēc 2010.gada 2.maija, vecāku pabalstu piešķirs tikai tiem vecākiem, kuri atradīsies bērna kopšanas atvaļinājumā un negūs ienākumus kā darba ņēmēji vai pašnodarbinātie. Ja bērns dzimis līdz šā gada 2.maijam un vecāku pabalsta saņēmējs bērna kopšanas laikā strādā, viņš saņems 50% no piešķirtās pabalsta summas, kamēr bērnam apritēs viens gads.
Vecāku pabalstu piešķir 70% apmērā no mātes vai tēva algas. Šim pabalstam nav noteikta maksimālā robeža, bet minimālais vecāku pabalsts sociāli apdrošinātiem vecākiem ir 63 lati.
 
Ģimenes valsts pabalstu par bērniem, kuri dzimuši pēc 2010.gada 2.maija, piešķirs tikai no bērna viena gada vecuma. No 2009.gada 1.jūlija līdz 2012.gada 31.decembrim ģimenes valsts pabalsta apmērs par katru bērnu ir astoņi lati mēnesī. To piešķir vienam no bērna vecākiem, aizbildnim vai faktiskajam audzinātājam. Pabalstu piešķir par katru bērnu vecumā no viena līdz 15 gadiem vai arī līdz 19 gadiem, ja jaunietis mācās, nesaņemot stipendiju, un nav stājies laulībā.
Foto: www.bizness.lv
 
Daudzi uzņēmēji Latvijā tomēr meklē jaunas iespējas, jaunus tirgus, un viņiem  arī veicas! Piemēram,  zemnieku saimniecība «Zemitāni» uz Krieviju sākusi eksportēt dzīvus briežus, un 40 jau  turp nosūtīti. Šajā ziņā Latvija ir apsteigusi pārējās Eiropas Savienības valstis, jo briežu eksports uz Krieviju pagaidām nevienam vēl nebija izdevies. No Latvijas uz Krieviju līdz šim eksportētas galvenokārt cūkas un kazas.
«Zemitāni» uz Krieviju nosūtījusi izcilas kvalitātes Latvijā audzētus trofeju briežus - 20 staltbriežus un 20 dambriežus. Pašlaik ar šo dzīvnieku audzēšanu Latvijā nodarbojas aptuveni 60 briežu dārzos.
Foto: www.vertesana.briezudarzi.lv


Ārzemju ziņas
 
Pasaules robotu čempionātā ASV Latvijas inženieri izcīnīja pirmo sudraba medaļu. Šīs sacensības ir pasaulē lielākās robotu sacensības, un Latvija šogad tajās piedalās pirmo reizi.
Vairāk kā 500 robotu mērojās spēkiem 53 dažādās disciplīnās. Roboti spēlēja boulingu, futbolu, hokeju, piedalījās dažādās veiklības, ātruma, spēka un orientēšanās sacensībās, cīnījās saskaņā ar kung-fu, sumo un peintbola noteikumiem. Romantiskāk noskaņotie roboti arī gleznoja un spēlēja mūzikas instrumentus.
Robotiem līdzi devās arī ap 700 inženieru no visām pasaules malām. Latvijas godu ar 4 robotiem aizstāvēja Māris Ābele un Ēriks Zaharans. Māra Ābeles robots "Tačka" izcīnīja sudraba godalgu 3 kg robotu sumo sacensībās, bet otrs Latvijas robots šajā disciplīnā ierindojās 4. vietā.
 
Beidzot arī Grieķijai Eiropas Savienība un Starptautiskais valūtas fonds piešķīris aizdevumu110 miljardus eiro, ko tai izmaksās trīs gados.
Lai Grieķija varētu saņemt aizdevumu, tas vēl jāapstiprina pārējās 15 ES valstīs.
Apmaiņā pret aizdevumu Grieķijas valdība apņēmusies īstenot stingrus taupības pasākumus. Tie nosaka, ka trīs gadu laikā Grieķijai jāierobežo budžets vēl par 30 miljardiem eiro. Pašreiz Grieķijas budžeta deficīts ir 13%.
Tāpat Grieķija apņēmusies pārtraukt prēmiju izmaksas un nepieļaut algu pieaugumu valsts iestādēs strādājošajiem. Turpmākos trīs gadus nebūs iespējama pensiju palielināšana. Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāpaaugstina no 21% līdz 23%, savukārt nodoklis degvielai, alkoholam un tabakai jāpalielina par 10%.
Pašlaik Grieķijā notiek ļoti aktīvi masu protesti pret paredzamajiem ierobežojumiem.
 
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Romā notikušā „Masters 1000” tenisa turnīra 2. kārtā grūtā cīņā ar rezultātu 2:6, 6:1, 7:5 uzvarēja pasaulē pirmo raketi Rodžeru Federeru no Šveices. Tā ir liela sensācija un Gulbim viņa karjeras laikā lielākā uzvara.
Gulbis Romas turnīrā aizkļuva līdz pusfinālam, kur trijos setos zaudēja pasaules 3. labākajam tenisistam, spānim Rafaelam Nadālam. Tas ir viņa karjeras labākais sasniegums ''Masters'' sērijas turnīros.
Par šo sniegumu Gulbis nopelnīja 360  reitinga punktus un 100 000 eiro prēmiju.
Pēc šī turnīrā Gulbis sasniedza rekordvietu (35.) ATP reitingā. Iepriekš labākais sniegums bija 38. vieta, bet pirms šī turnīra Gulbis bija 40. vietā.
Foto: www.apollo.lv
 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas