Search form

12.05.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.41


Nedzirdīgo ziņas

Sporta klubs „Nedzirdīgo boulings” ar divām komandām piedalījās boulinga turnīrā „3TenPinLīga 2010” , kurā vēl spēlēja 10 dzirdīgo komandas. Lielā Kausa fināla kvalifikācijas spēlēs uzvarēja SK „NB 1” komanda, kurā spēlēja G. Beisons, V. Lagunovs, S. Vorobjovs, J. Naļivaiko un S. Kaliberda. Labākā individuālā spēlētāja titulu ieguva S. Vorobjovs, bet stabilākā spēlētāja titulu –  G. Beisons. Progresējošākā spēlētāja titulu piešķīra S. Vorobjovam.
Labākie mūsu boulinga spēlētāji trenera Juliana Visocka vadībā turpina gatavošanos Eiropas Nedzirdīgo boulinga čempionātam, kas risināsies no 14. līdz 22. maijam Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Dāmas sāks startu 14. maijā, bet kungiem pirmais starts 15. maijā.
Vīriešu konkurencē čempionātā piedalīsies V. Lagunovs, A. Liniņš, S. Vorobjovs, J. Naļivaiko, S. Kaliberda un G. Beisons. No sievietēm uz čempionātu brauks tikai Ilona Ozola.
Foto: no sporta kluba arhīva

15. maijā pl. 14 notiks Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā garajā distancē Baldones apkaimē. Sporta klubiem pieteikumi jāiesniedz līdz 12. maijam LNSF birojā Rīgā, Elvīras ielā 19.
Dalības maksa, ja dalību pieteicis sporta klubs, – 2 Ls. Ja nav kluba biedrs vai klubs nav pieteicis, tad 4 Ls. Pēc informācijas var vērsties pie Raita Ozola. Mobilā telefona numurs: 26586133.
Foto: www.wdr.de 

Eiropas Nedzirdīgo savienības (ENS) Valdes loceklis ungārs Ģerģelī Tapolačs ievēlēts par Ungārijas parlamenta deputātu.
Viņš ir ceturtais nedzirdīgais, kurš ievēlēts par kādas Eiropas valsts parlamenta deputātu. Kā jau agrāk informēja laikraksts „Kopsolī”, Helēna Džārmere ir kļuvusi par pirmo nedzirdīgo deputāti Austrijas parlamentā, Helga Stīvensa uz otro termiņu ievēlēta par Beļģijas Flāmu parlamenta locekli. No 2007. gada Grieķijas parlamentā darbojas nedzirdīgā deputāte Dimitra Arapoglu. Savukārt Topalača tautietis Ādams Koša ir Eiropas Savienības parlamenta deputāts.
Foto: www.eud.eu

ASV pilsētā Stenfordā kāda jauna meitene izlikusies par nedzirdīgu labdarības darbinieci, lai izkrāptu naudu no pensionāriem. Viņa izmantojusi pat zīmju valodu un viltotu biedrības karti. Šo krāpniecību viņa veikusi divatā ar savu draugu. Meitene gājusi no mājas uz māju, izlikdamās par nedzirdīgo un lūdzot ziedojumus. Pārsvarā cilvēki atteikuši, taču daudzi nelielus ziedojumus devuši.
Tiesa viņai piesprieda 10 mēnešus kolonijā. Meitene savu vainu pati atzina. Kopējā zagto mantu vērtība ir 2000 dolāri.
Foto: www.wordpress.com


Latvijas ziņas

Latvijā sākusies koku stādīšanas akcija "Skābeklis". Plānots iestādīt vairāk nekā 2, 2 milj. koku - pa vienam uz katru iedzīvotāju, lai padarītu Latviju par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē.
No 17. līdz 21. maijam visās Latvijas pasta nodaļās un SEB bankas filiālēs bez maksas varēs saņemt dažādu koku sēklu komplektus  kopā ar pamācību to sēšanai un audzēšanai. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, darba kolektīvs vai organizācija aicināta līdzdarboties -  sēt un stādīt kokus.
Akcija „Skābeklis“ visā Latvijā norisināsies no šā gada maija līdz 2011. gada jūnijam, kad vairāk nekā 2 miljoni iesēto koku būs izauguši tik lieli, lai tos varētu pārstādīt mežā un ļautu augt pašu spēkiem.
Plašāku informāciju lasiet: http://www.skabeklis.lv/lv/
Foto: www.tavspadoms.lv

Krievija sākusi vairāk interesēties par kravu tranzītu caur Latviju. Tas nozīmē, ka tā atzinusi Latviju par uzticamu sadarbības partneri un vēlas šo sadarbību paplašināt.
 
Aktīvs darbs pašlaik norit starp Latvijas un Krievijas dzelzceļiem. Tiek risināti tarifu, robežkontroles un daudzi citi jautājumi.  Latvijas ostām ir ļoti labas iespējas piesaistīt kravas. Par vērienīgu investīciju ieguldīšanu Latvijas ostās paziņojušas vairāki lieli Krievijas uzņēmumi.
Piemēram, Krievijas minerālmēslu ražotājs "Uralhim" reģistrējis Latvijā savu meitas kompāniju un plāno celt divus kravu termināļus minerālmēslu pārkraušanai Rīgas ostā.
Foto: www.delfi.lv

Visā pasaulē 4. maijā atzīmēja Astmas dienu ar devīzi : «Tu vari kontrolēt savu astmu!» Visu maiju Latvijas Astmas un alerģijas biedrība sadarbībā ar «Mēness aptiekām» visā Latvijā organizē bezmaksas  mērījumus un plaušu slimību ārstu konsultācijas bieži slimojošiem bērniem un jauniešiem.
Visā pasaulē ar astmu slimo aptuveni 300 miljoni cilvēku. Tuvāko 15 līdz 20 gadu laikā astmas slimnieku skaits varētu pieaugt par 100 miljoniem. 70% no visiem astmatiķiem ir dažādas alerģijas. Katru gadu no astmas mirst ap 180 tūkstošiem cilvēku.
Latvijā ar astmu slimo 2 -5 % iedzīvotāju. Arvien vairāk slimo mazi bērni. Iemesls ir neveselīgs uzturs un slikti dzīves apstākļi.
Foto: www.tvnet.lv

Sākusies laivu un citu peldošo līdzekļu sezona uz ūdeņiem. Diemžēl ir jau vairāki nelaimes gadījumi. Ķekavas novadā, Daugavā pie Nāves salas apgāzās laiva ar trim jauniešiem. Iemesls bija liels vējš un viļņi. Vienu jaunieti izdevās izglābt, bet divi aizgāja bojā.
Krasta apsardzes dienestam nācās glābt arī laivu ar 4 cilvēkiem, kuri bija iepūsti jūrā starp Carnikavu un Kalngali. Izrādījās, ka laivai bija sabojājies dzinējs un arī airi salūzuši, tāpēc viņi nespēja saviem spēkiem nokļūt līdz krastam.
 Nevienam no četriem laivā esošajiem cilvēkiem nebija līdzi arī mobilā telefona, viņi nevarēja izsaukt palīdzību, tāpēc glābšana sākās vēlu. Tomēr pl. 2 naktī laiva ar cilvēkiem jūrā tika atrasta un visi cilvēki izglābti. Šī gadījuma iznākums varēja būt daudz bēdīgāks, jo cilvēkiem laivā nebija glābšanas vestu. Uz ūdens jābūt ļoti uzmanīgiem un vienmēr jāatceras par drošības pasākumiem – jābūt glābšanas vestēm, un labi, ja līdzi ir mobilais telefons, lai varētu izsaukt palīdzību.
Foto: www.tvnet.lv


Ārzemju ziņas
 

Īslandes vulkāns diemžēl nerimstas, un tā radīto pelnu mākoņa dēļ svētdien tika ierobežoti lidojumi Francijas, Itālijas, Portugāles, Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas un Horvātijas gaisa telpā, tāpēc tika atcelti desmitiem lidojumu.
Ļoti iespējams, ka traucējumi gaisa satiksmē turpināsies, tāpēc nav droši plānot kaut kur doties ar lidmašīnu. Vismaz tik ilgi, kamēr šī vulkāna aktivitāte noplaks.
Foto: www.apollo.lv

Starptautiskā dabas un zinātnes žurnāla National Geographic (NG) jaunākajā numurā Eiropas dabas dārgumu fotogalerijā iekļauta arī Latvijas Ķemeru purva fotogrāfija. 
Žurnāls organizēja projektu, kas ilga 15 mēnešus, un 69 fotogrāfi uzņēma daudz fotoattēlu ar neskartas dabas ainām 46 Eiropas valstīs.
No viņu radītajām fotogrāfijām žurnāla  maija numurā publicēti 14 attēli, kuru vidū ir krāšņa vakara ainava Ķemeru purvā.
Bet arī mēs paši savām acīm varam apskatīt šos dabas brīnumus: http://ngm.nationalgeographic.com/2010/05/european-wildlife/europe-photography
Foto: http://ngm.nationalgeographic.com/2010/05/european-wildlife/europe-photography

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas