Search form

27.05.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.44


Nedzirdīgo ziņas

14.-22. maijā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās risinājās Eiropas Nedzirdīgo čempionāts boulingā.  Latvijas vīriešu komanda sacensību kopvērtējumā izcīnīja 13. vietu, kopā savācot 5147 punktus. Uzvaru ar 5812 punktiem izcīnīja Zviedrijas vīriešu izlase.
Latvijas izlases sportisti 110 dalībnieku individuālā konkurencē ieguva šādas vietas – Jānis Naļivaiko 41.vietu, Vladimirs Lagunovs 72.vietu, Guntars Beisons -80.vietu, Sergejs Vorobjovs 84. vietu, Aleksandrs Liniņš  101.vietu  un Sergejs Kaliberda - 102.vietu.
Sieviešu konkurencē individuālās spēlēs piedalījās I.Ozola un ar 809 punktiem izcīnīja 59.vietu starp 68 dalībniecēm.
Pāru sacensībās 52 komandu konkurencē vislabāk veicās S.Vorobjovam ar J.Naļivaiko, kuri  ieņēma 18.vietu.
Trijnieku sacensībās labāk veicās Vorobjovam, Naļivaiko un Lagunovam, kas 32 komandu konkurencē ieņēma 24. vietu.
Sīkāk ar tehniskiem rezultātiem var iepazīties: www.edso.eu
Foto: www.mango.lv
 
 22.maijā Igaunijas pilsētā Tartu mūsu basketbola komanda U-21 (spēlētāji līdz 21 vecumam) ar rezultātu 90 : 56 ( 28:8, 14:8, 33:11, 15:29) sagrāva Igaunijas vienaudžus. Mūsu komandā bija tikai 7 spēlētāji, tomēr punktus guva visi. Rezultatīvākais spēlētājs ar 27 punktiem bija mūsu Raimonds Epners, bet Igaunijas labā 24 punktus guva Mihkel Taaber.
Latvijas U-21 izlases komandas sastāvā spēlēja Raimonds Epners, Guntis Vicinskis, Kristaps Ķikurs, Sandis Adamovičs, Kristaps Polis, Kristaps Štelmahers, Jānis Vanags, treneris – pārstāvis Kaspars Unte.
Foto:  Ieva Ričika

 No 3. – 5. jūnijam Rīgā, Pļavnieku ģimnāzijā, A. Saharova ielā 35 norisināsies 12. Starptautiskais turnīrs basketbolā nedzirdīgajiem veterāniem. Tas būs veltīts Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo Sports” 75 gadu jubilejai. Turnīrā piedalīsies komandas no Baltkrievijas, Lietuvas, Ukrainas, Igaunijas, Krievijas, Slovēnijas, Grieķijas, Anglijas un Rīgas. Sacensības visas 3 dienas sāksies  pl. 9. Ieejas maksa 0,50 Ls dienā. Nāciet, būs interesanti!
Foto: www.lnsf.lv

22. maijā notika arī Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes makšķerēšanā.
Sacensības  risinājās Babītes ezerā. Piedalījās 12 dalībnieki. Vislielāko zivi – sudraba karūsu (39 cm garu un 1,160 kg smagu) noķēra Ilmārs Dombrovskis. Viņš arī kļuva par sacensību uzvarētāju ar noķerto zivju kopējo svaru 2,160 kg. Otrajā vietā ar 1,940 kg V. Koreņiks, bet trešajā A. Piņķis ar 1,080 kg zivju.
Foto var apskatīt šeit: http://www.elkorfoto.lv/lat/users/rskns/152149
Foto: Juris Grundulis
 
 
Latvijas ziņas

Šovasar ir ļoti daudz odu,
jo ziema bija labvēlīga to izdzīvošanai. Pavasara plūdu dēļ  joprojām daudzās vietās saglabājies mitrums, kas odiem ir ļoti labvēlīgs. 
Latvijā pavisam ir 26 odu sugas. Kukaiņu pētnieki saka, ka līdz Jāņiem odu mazāk nekļūs.
 Pagājušajā nedēļā kādam odu sakostam divgadīgam bērnam pat izsauca ātro palīdzību un bērnu ievietoja slimnīcā. Trijās dienās Bērnu slimnīcā palīdzība odu kodumu ārstēšanā sniegta 18 bērniem. Ārsti brīdina, ka odu kodieni var radīt nepatīkamus brīžus arī pieaugušajiem, kuriem ir alerģija.
Lai izvairītos no nepatīkamās niezes, mediķi aicina pirms došanās dabā lietot pretodu līdzekļus. Pēdējās nedēļas laikā ļoti pieaudzis pretodu līdzekļu pārdošanas apjoms visās  aptiekās  un tuvākajā laikā var izveidoties šo līdzekļu deficīts.
Foto: www.apollo.lv
 
Saeima pieņēmusi grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Tagad varēs konfiscēt speciāli pārtaisītus auto, kas paredzēti kontrabandas preču ievešanai.
 Šis likums tagad nosaka arī  stingrākus sodus par nelikumīgu preču ievešanu valstī.  Naudas soda maksimālais apmērs paaugstināts  no 250 līdz 500 latiem. Par nelikumīgu preču ievešanu vai izvešanu, tāpat kā līdz šim, paredzēta arī šo preču konfiskācija.
Šis likums atņems iespēju piepelnīties pierobežas iedzīvotājiem, it sevišķi Latgalē. Šie iedzīvotāji piepelnās ar to, ka no Krievijas un Baltkrievijas savu auto speciāli pārtaisītās degvielas tvertnēs ieved degvielu, kuru pārdod Latvijā.
Valsts varbūt kaut ko iegūs no šī jaunā likuma, bet Latgales cilvēkiem, kuriem nav darba, tiks atņemts pēdējais izdzīvošanas līdzeklis.  
Foto: www.vid.lv

Siltajam laikam pagājušajā nedēļā bija traģiskas sekas: noslīka 10 cilvēki, pārsvarā jaunieši,  arī divi bērni. Noslīkušo skaits varbūt ir vēl lielāks, jo daļu noslīkušo glābējiem pagaidām nav izdevies atrast.
 Peldsezona vēl īsti pat nav sākusies, taču šogad noslīcis jau 31 cilvēks, to vidū četri bērni.
Visbiežāk noslīkst gados jauni vīrieši un pusaudži. Viņi rīkojas pārgalvīgi, peld tālu, lec uz galvas ūdenī, kur apakšā var būt koki vai akmeņi.
Beidzamajos gados traģiskus notikumus izraisa arī ūdensmotocikli. Braucēji neuzvelk vestes, var gadīties, ka pārbrauc pāri ūdenī peldošiem cilvēkiem. Tāpēc ļoti vajag uzmanīties. Esiet piesardzīgi uz ūdens!
Foto: www.apollo.lv


Ārzemju ziņas

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) zinātnieki prognozē,
ka 2010.gada laikā var būt  globālais temperatūras rekords un šajā gadā Eiropa varētu piedzīvot karstāko laiku visu meteoroloģisko novērojumu vēsturē.
Pēdējā gada laikā pasaulē vidējā gaisa temperatūra bijusi augstākā iepriekšējo 130 gadu laikā. 
Jau no 1995.gada karstuma ziņā tiek uzstādīti arvien jauni temperatūras rekordi.
Foto: www.tvnet.lv

Polijas prezidenta lidmašīnas katastrofas izmeklēšanas dalībnieki paziņoja, ka tiem nav vienota viedokļa par avārijas iemesliem
Krievijas eksperti norāda, ka lidmašīnas "Tu-154" katastrofa notikusi prezidenta pilota kļūdu dēļ, kurš,  gribējis izpatikt augstajām amatpersonām, kuras bija lidmašīnā, piekritis bīstamajai lidmašīnas nosēdināšanai.
Pirmā kļūda bijusi tāda, ka komandieris, veicot nosēšanās manevru, ieslēdza autopilota režīmu, ko darīt tajos apstākļos kategoriski nedrīkstēja.
Polijas eksperti uzskata, ka nav novērtēta Smoļenskas dispečera rīcība, kura norādījumi aizkavējušies un lidostas  brīdinājums par tuvo zemi izskanējis pārāk vēlu.
Foto: www.delfi.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas