Search form

01.09.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.53


Nedzirdīgo ziņas

No 1. septembra 3. grupas dzirdes invalīdi, kuri dzīvesvietu deklarējuši Rīgā, varēs braukt bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā. Kā to nokārtot?
Tiem, kuriem jau ir personalizētais e-talons, no 1. līdz 15. septembrim jādodas uz kādu no Rīgas satiksmes biļešu tirdzniecības vietām, līdzi ņemot personalizēto e-talonu. Tirdzniecības vietā ielādēs bezmaksas biļeti.
Tiem 3. grupas dzirdes invalīdiem, kuriem vēl nav personalizētā e-talona, no 1. septembra jādodas uz kādu no Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centriem (Prāgas iela 1, Brīvības iela 191, Brīvības gatve 384 b, Kurzemes prospekts 137 un Vienības gatve 76 b), kur varēs saņemt personalizēto e-talonu.
Līdzi
jāņem pase, izziņa par dzīvesvietas deklarāciju, invalīda apliecība un VDEĀK izziņa (rozā lapa). Ja VDEĀK izziņā nav uzrakstīta diagnoze kurlmēmums vai praktisks kurlums, tad nepieciešama ārsta izziņa, kas apliecina, ka jūs esat dzirdes invalīds.
Naudu par neizmantotajām biļetēm varēs saņemt atpakaļ līdz 2011.gada 1.septembrim Rīgas satiksmes Klientu apkalpošanas centros, uzrādot personalizēto e – talonu un pasi.
Bez maksas Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu var izmantot arī persona (vienalga, no kuras pilsētas), kas pavada bērnu invalīdu. Šai personai pie transporta līdzekļa vadītāja jāuzrāda bērna invalīda apliecība un jāpaņem bezmaksas biļete.
Foto: www.la.lv

 
Agrāk ziņojām, ka Starptautiskā nedzirdīgo sporta komiteja (ICSD) atcēlusi Ziemas nedzirdīgo olimpiskās spēles Slovākijā 2011. gadā. Tagad šī komiteja ir mainījusi viedokli un oficiāli paziņo, ka Ziemas nedzirdīgo olimpiskās spēles tomēr notiks Slovākijā, 2011. gadā no 18. līdz 26. februārim. Taču ICSD joprojām uztraucas, vai Slovākija spēs nodrošināt olimpiskās spēles pietiekami augstā līmenī. Tāpēc komiteja sadarbosies ar Slovākijas olimpisko komiteju, lai tā ievērotu ICSD minimālos standartus Nedzirdīgo olimpisko spēļu organizācijā.
Foto: www.deafsportsmag.com


Latvijas ziņas

Valdība nolēma, ka ar pirmo septembri lielāka alga būs tiem skolotājiem, kas strādā speciālajās izglītības iestādēs un vispārizglītojošajās skolās, kur mācās arī bērni ar īpašām vajadzībām. Tātad arī skolās, kurās mācās nedzirdīgie un vājdzirdīgie bērni, skolotājiem būs augstāka samaksa.
Foto: www.la.lv

 
Saeima ārkārtas sēdē nolēma, ka dabas gāzes, kuru izmanto par kurināmo, akcīzes nodokli pagaidām atcels no pirmā septembra, un tas nebūs jāmaksā līdz nākamā gada 30. jūnijam.
Par gāzi no 1. septembra maksāsim mazliet mazāk – par 1 m3 jāmaksā 0, 49063 Ls, ja lieto gāzes plīti. Ja gāzi izmanto apkurei, tad – 0, 30215 Ls par 1 m3.
Foto: www.ogrenet.lv 
 
Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajai mājokļu siltināšanas programmai ir liela pozitīva ietekme uz būvniecību un Latvijas ekonomiku kopumā. Taču būvmateriālu tirgotāji lielā pieprasījuma dēļ nepamatoti paaugstinājuši būvmateriālu cenas.
Šogad tiks nosiltinātas 100 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas. Šī programma veicina arī Latvijas enerģētisko neatkarību, jo ar katru nosiltināto māju Latvijai vajag mazāk energoresursu.
Foto: www.delfi.lv
  
Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas mājaslapā  www.raplm.gov.lv sadaļā "E-pārvalde" un tālāk „E-iespējas” paskaidrots, kādā veidā internetā iedzīvotāji var pieprasīt  un saņemt valsts iestāžu un pašvaldību sniegtos pakalpojumus, kā sazināties ar iestādēm un iegūt informāciju.
Ministrijas mājaslapā apkopotas ziņas par iespējām, kā elektroniski pieprasīt pabalstus vai atrast internetā informāciju par sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, elektroniski uzzināt un pārbaudīt, kāda informācija par personu ir valsts rīcībā. Tur atrodama arī pamācība, kā internetā var pieteikties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai (sadaļā „Ģimene, bērni, veselība, sociālie pakalpojumi).
Foto: www.ogrenet.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Ietekmīgais ASV žurnāls «Times» Lietuvas prezidenti Daļu Gribauskaiti atzinis par ceturto ietekmīgāko sievieti pasaulē.
Ekonomiskās krīzes laikā viņa spējusi izcīnīt pārliecinošāko uzvaru Lietuvas prezidentu vēlēšanu vēsturē. Gribauskaite ir ļoti nepiekāpīga politikā, viņai ir melnā josta karatē, tāpēc viņu mēdz saukt par Lietuvas dzelzs lēdiju.
Šī žurnāla izveidotajā ietekmīgāko sieviešu sarakstā pirmo vietu ieņem Austrālijas premjerministre Gillarda, otro vietu Islandes premjerministre Sigurdardotira. Vācijas premjere Angela Merkele palikusi piektajā vietā aiz Gribauskaites.
Foto: www.apollo.lv
 
2009. gadā Lielbritānijā reģistrējušies 16 020 viesstrādnieki no Latvijas. Tas ir par 167% vairāk nekā 2008.gadā. Strauji samazinājies poļu, slovāku un čehu viesstrādnieku skaits. Pašlaik Lielbritānijā veic dažādus taupības pasākumus, tiek samazināti dažādi pabalsti un valdība brīdināja, ka oktobrī tiks veikti vēl nopietnāki budžeta izdevumu samazinājumi.
Foto: www.kasjauns.lv

Pasaulē lielākais on-line videopakalpojumu sniedzējs «YouTube» tagad bez maksas piedāvā skatīties vairāk nekā 400 kinofilmas,
kas atrodamas sadaļā „Browse” un pēc tam jāuzspiež «Movies».
Filmas ir  sadalītas pa kategorijām: Dokumentālais kino, Indijas kino, Trilleri un piedzīvojumu filmas, Komēdijas, Šausmenes, Drāmas, Animācijas filmas utt.
Foto: www.blogadilla.com  

8. septembrī ASV stāsies spēkā jaunais likums: ieceļotājiem, kas valstī ierodas bez vīzas, jāmaksā iebraukšanas nodoklis 14 ASV dolāri (7,4 lati)
Uz ASV bez vīzas drīkst doties lielākā daļa Eiropas Savienības valstu pilsoņi, to skaitā arī Latvijas.
Eiropas Komisija neatbalsta ASV iebraukšanas nodokļa ieviešanu, jo tas neveicinās tūrisma attīstību.
ASV valdība no nodokļos iekasētajiem līdzekļiem vēlas finansēt tūrisma reklāmas kampaņu.
Foto: www.isc.cz

Krievijā šīs vasaras ugunsgrēkos iznīcināto mežu ekonomiskā vērtība ir 300 miljardi dolāru (167 miljardi latu).
Ekonomiskā zaudējuma apjoms aprēķināts 25 000 dolāru par hektāru meža, ņemot vērā koksnes tirgus vērtību un atkārtotas apmežošanas izmaksas.
Foto: www.db.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas