Search form

08.09.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.54


Nedzirdīgo ziņas

Jau ir noslēgti līgumi par rehabilitācijas centru celšanu Rīgā, Elvīras ielā 19 un Liepājā, 1905. gada ielā 35.
Rīgā tiks uzcelta 3 – stāvu ēka ar kopējo platību 567,95 kv. m  par summu 383616,94 LVL. Celtniecību veiks firma SIA „DGS”.
Liepājā arī būs 3 – stāvu ēka ar kopējo platību  337,59 kv.m. Celtniecības līgums noslēgts ar SIA Āboltiņa būvuzņēmums "AG" par summu 228 714,78 LVL.
Abu ēku celtniecība faktiski jau ir sākusies – notiek būvatļauju izņemšana, tām jābūt uzceltām 2011. gada laikā.
Foto: www.lns.lv

No 8. līdz 11. septembrim notiks atklātais Ziemeļu – Baltijas valstu Nedzirdīgo orientēšanās čempionāts.
To organizē Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija sadarbībā ar Orientēšanās sporta kartogrāfu biedrību “Leonardo” un Latvijas orientēšanās federāciju.
 Astotajā septembrī būs sprints Grīziņkalnā un Daugavas stadionā. Starts plkst.12.00. Devītajā septembrī starts garajā distancē Baltajā purvā Ādažu poligonā plkst.11.00. Desmitajā septembrī vidējā distance Vārnukrogā plkst.11.00. Un visbeidzot – stafete 11. septembrī pie stacijas Gauja plkst.11.00.

Latvijas Nedzirdīgo Sporta Federācija 18. septembrī pulksten 16
aicina skatītājus uz Dzintaru pludmali, kur pirmo reizi organizēs Latvijas Nedzirdīgo futbola izlases un Latvijas politiķu futbola spēli. 
Foto: www.viss.lv

Centrālā Vēlēšanu komisija sola šonedēļ pabeigt darbu pie partiju programmu pārtulkošanas nedzirdīgo zīmju valodā. Jau tagad CVK mājas lapā: http://www.cvk.lv ir daudz dažādu materiālu par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, arī vieglajā valodā un video ar nedaudz titriem.
Sabiedriskās politikas centrs „Providus”  ir izveidojis mājas lapu: www.gudrasgalvas.lv, kurā ikviens var uzdot savus jautājumus partiju pārstāvjiem. Šajā lapā kandidāti un vēlētāji var brīvi diskutēt.  
Jau aizpildīti vairāk nekā 260 vēlēšanu kandidātu profili un ierakstīti vairāk nekā 300 solījumi vēlētājiem. Vēlēšanām izvirzītie kandidāti stāsta, kāpēc vispār kandidē, izsaka konkrētus solījumus un atbild uz vēlētāju uzdotiem jautājumiem.
Foto: www.ir.lv
 
 
Latvijas ziņas

Saeima pieņēma likumu, ar kuru Latvija pievienojas Eiropas Konvencijai par mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzību.  
Līdz ar pievienošanos konvencijai Latvija apņemas ievērot tajā noteiktās prasības par mājas dzīvnieku aizsardzību. Daudzas no šīm prasībām jau ir ietvertas pašlaik spēkā esošajā Dzīvnieku aizsardzības likumā.
Ratificējot šo konvenciju, Latvija nosaka izņēmumus attiecībā uz astes apgriešanu atsevišķu šķirņu medību suņiem. Veterinārārsti arī turpmāk varēs apgriezt astes asspalvainajiem un gludspalvainajiem foksterjeriem, krievu medību spanieliem, vācu asspalvainajiem putnusuņiem, vācu īsspalvainajiem putnusuņiem, vācu medību terjeriem un Velsas terjeriem.
Foto: www.goldenretriever.lv

Saeima pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā.
Valsts un pašvaldību uzņēmumi ziedojumiem vai dāvinājumiem turpmāk drīkstēs atvēlēt ne vairāk par 20% no iepriekšējā gada peļņas.
Lai saņemtu atļauju ziedot, kapitālsabiedrībai būs jāpamato ziedojuma lietderība un atbilstība likuma nosacījumiem. Valsts vai pašvaldību uzņēmums turpmāk drīkstēs ziedot ne tikai kultūrai, mākslai, zinātnei, izglītībai, sportam, veselības aizsardzībai un sociālajai palīdzībai, bet arī vides aizsardzības veicināšanai.
Līdz šim šādi ierobežojumi valsts un pašvaldību uzņēmumu ziedojumiem nebija noteikti.
Foto: www.lv.lv


 
Ārzemju ziņas
 
Nākamā gada 1. maijā Lietuvā beigsies aizliegums ārzemniekiem pirkt zemi Lietuvā. Taču Lietuva Eiropas Savienībai lūgs iespēju vēl uz trim gadiem pagarināt aizliegumu. Lietuvas Zemkopības ministrs Starkevičs teica, ka uz šādu risinājumu pamudina krīze - lai gan zemes cenas kritušās, zemnieki joprojām nevar to nopirkt. Ministrs uzskata, ka zemei vajag piederēt pašiem lietuviešiem, tas ir arī nacionālās drošības jautājums.
Foto: www.catalogue6continents.com
 
Eiropas enerģētikas komisārs, Vācijas pārstāvis, Etingers atzinis, ka 
 Latvijā dabasgāze ir par 30% dārgāka nekā Vācijā, bet gāzes tirgus tai nemaz nav pieejams, jo to liedz Latvijas noslēgtais līgums ar Krievijas uzņēmumu "Gazprom".
Latvija par saņemto gāzi maksā par 24% vairāk nekā Lietuva un par 32% vairāk nekā Igaunija.
ES Enerģētikas komisārs norādījis, ka Eiropas Savienība var palīdzēt Latvijai izkļūt no šīs situācijas. Taču to var izdarīt tikai visas ES valstis kopā.
Foto: www.ec.europa.eu

 
Stokholmas Universitātē veikts pētījums, kas atklāj: ja Zviedrijā tiktu likvidēts valsts alkohola tirdzniecības monopoluzņēmums "Systembolaget", valstī strauji pieaugtu dzeršana un ar to saistītās nelaimes. Piemēram, ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaits katru gadu palielinātos par 2000, vardarbīgu noziegumu skaits - par 20 000, bet policija pieķertu par 6600 vairāk šoferu, kas vada automašīnu dzērumā.
"Systembolaget" vadītāja Stēna uzsver, ka 50 alkohola tirdzniecības valsts monopola gadi ir iemesls tam, ka Zviedrijā ir viens no viszemākajiem alkohola patēriņiem Eiropā.
Foto: www.stockholm.net
 
Grieķijā stājies spēkā likums, kas ļoti ierobežo smēķēšanu sabiedriskajās vietās.
Grieķija izsenis bijusi slavena ar saviem kaislīgajiem smēķētājiem. Tur smēķē 42% iedzīvotāju, bet Eiropas Savienībā smēķē vidēji 29%. Taču tagad Grieķijā stājies spēkā likums, kas stingri ierobežo smēķēšanu sabiedriskajās vietās.
Smēķēt būs aizliegts visās sabiedriskajās vietās, izņemot lielajās koncerthallēs un kazino zālēs. Piemēram, birojos nāksies likvidēt smēķētavas. Aizliegs arī tabakas reklamēšanu, savukārt ar sociālo kampaņu "Nodzēsiet cigaretes, pagariniet savas dzīves" centīsies atrunāt cilvēkus no smēķēšanas.
Likuma pārkāpējiem draud naudas sods 50 līdz 500 eiro apmērā, turklāt viņu vārdi tiks fiksēti īpašā reģistrā. Uzņēmumiem par pārkāpumiem būs jāmaksā no 500 līdz pat 10 000 eiro, turklāt atkārtota pārkāpuma gadījumā varēs atņemt darbības licenci.
Foto: www.irlaiks.lv
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas