Search form

15.09.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.55


Nedzirdīgo ziņas

18.septembrī. pl.12 Nedzirdīgo dienas pasākums. Visi –  lieli, mazi, jauni, veci nedzirdīgie cilvēki tiek laipni  gaidīti uz nedzirdīgo dienas pasākumu Jūrmalā, Dzintaru  koncertzālē. Lūgums silti saģērbties un līdzi  ņemt jautru omu. Visi, kuri pirmie ieradīsies uz pasākumu, saņems  pārsteiguma suvenīrus.
Sākumā notiks Latvijas nedzirdīgo  pašdarbnieku sagatavotā koncertprogramma,  varēs piedalīties  diskusijā par jautājumiem, kas skar nedzirdīgos cilvēkus ikdienā. 
Pēc tam pl.16 turpat Jūrmalas pludmalē varēs noskatīties Latvijas 
nedzirdīgo  izlases un Latvijas politiķu futbola spēli, kā arī uz vietas
 iepazīties ar dažiem Rīgas Domes un Saeimas  deputātiem, kuri bieži vien redzami   televīzijā.
Foto: www.lns.lv
 
 
Ziemeļu – Baltijas valstu Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā no 8. – 11. septembrim norisinājās Latvijā. Piedalījās 39 sportisti (22 vīrieši un 17 sievietes) no Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas un Francijas. Diemžēl dalību atteica Norvēģija, Somija, Zviedrija un Dānija.
Vīriešiem  2,2 km distancē pirmo, otro un trešo vietu ieguva Lietuvas sportisti. Sievietēm 1,8 km distancē  pirmā un trešā vieta lietuvietēm, bet otrā – igaunietei.
 Garajā distancē vīriešiem 8 km pirmo un otro vietu ieguva Lietuvas sportisti, bet trešais bija mūsu Andis Krams. Sievietēm garajā distancē (6,2 km) pirmā vieta lietuvietei, otrā mūsu Gunitai Šīrantei, bet trešā Igaunijas sportistei.
Vidējā distancē vīriešiem bija jāveic 4,82 km, un arī šajā distancē visus laurus plūca Lietuvas sportisti. Sievietēm vidējā distance bija 3,7 km, un pirmā tos pieveica igauniete. Otrā vieta Mārai Kursītei, trešā Gunitai Šīrantei.
 Stafetē vīriešiem pirmo vietu ieguva Lietuvas komanda, otro – Latvija, trešajā palika Igaunija. Sievietēm Latvija pirmajā vietā! Otro vietu ieņēma Lietuva, bet trešo – Igaunija.
Foto: Iveta Kraze


 
Latvijas ziņas
 
Valdība apstiprinājusi noteikumus, kas aizliedz sniegt solāriju pakalpojumus cilvēkiem, kas jaunāki par 18 gadiem, izņemot gadījumus, ja uzrāda ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu, ka veselības stāvoklis ļauj saņemt solārija pakalpojumus. Šī izziņa būs derīga sešus mēnešus.
Latvijā katru gadu vidēji ir līdz 200 saslimšanas gadījumiem ar ļaundabīgiem ādas audzējiem. Pēdējo 10 gadu laikā saslimušo skaits gadā palielinājies trīs reizes.
Vairākās valstīs jau ir noteikti ierobežojumi solāriju izmantošanai jauniešiem līdz 18 gadiem, piemēram, Vācijā, Nīderlandē, Somijā.
Foto: www.travelnews.lv
 
Piena produktu ražotāji ir paziņojuši par piena produktu cenu kāpumu. Kā iemeslu viņi min piena iepirkumu cenu pieaugumu, kas turpināsies vismaz līdz gada beigām, un gaidāmo energoresursu cenu pieaugumu 15% apmērā, kas jau ierēķināts produktu gala cenā.
 Maizes ražotāji vēl nav iesnieguši brīdinājumus par cenu kāpumu, taču tas varētu būt par 10-15%. Domā, ka cenas kāps arī graudaugiem, atsevišķiem gaļas produktiem, kafijai un kakao. Tāpēc pašlaik pieprasījums pēc griķiem un miltiem Rimi un citos lielveikalos ir pieaudzis divas reizes. Iemesls miltu, graudaugu un līdz ar to gaidāmajam maizes cenu kāpumam ir tas, ka labības cenas strauji pieaug visā pasaulē, jo šogad labības raža sausuma un karstuma dēļ bija slikta.
Foto: www.irlaiks.lv
 
Šogad ir daudz sēņu, diemžēl ir jau vairāki smagi saindēšanās gadījumi un viens cilvēks jau ir miris. Šie cilvēki saindējās ar balto mušmiri, kuras inde ir vēl bīstamāka par čūskas indi. Pieaugušam cilvēkam pietiek  ar 40 līdz 100 gramiem balto mušmiru, lai saindēšanās beigtos ar nāvi. Var saindēties arī tad, ja baltajai mušmirei pieskaras ar roku, ar kuru vēlāk ņem uzturā lietojamos pārtikas produktus.
Pirmie saindēšanās simptomi parādās stundas laikā pēc slikto sēņu apēšanas. Parādās slikta dūša, vemšana, galvassāpes un reiboņi, nereti  redzes traucējumi. Nekavējoties jāizsauc ātrā palīdzība, jo pat apzināti izraisīta vemšana nelīdzēs.
Kā pasargāt sevi no saindēšanās?
Mežā jālasa tikai tās sēnes, kuras pazīstat Saindēšanās var notikt ne tikai ar indīgām sēnēm, bet arī ar ēdamām sēnēm, kuras ir bojājušās vai nepareizi sagatavotas.
Uzturā nekad nedrīkst lietot vecas, pāraugušas un bojātas sēnes.
Sēnes jālasa grozos, lai tās nesakarstu, nesaspiestos un tām piekļūtu gaiss. Sēnes plastmasas traukos un polietilēna maisiņos ātri bojājas.
Nelasiet sēnes autoceļu, dzelzceļu, izgāztuvju un rūpnīcu tuvumā, kur ir paaugstināts gaisa piesārņojums.
Pārnesot sēnes mājās, nekavējoties tās jāapstrādā, jo kavēšanās un sēņu ilgāka uzglabāšana, tās neapstrādājot, var izraisīt saindēšanos pat ar ēdamām sēnēm.
Sēnes nedrīkst lietot kopā ar alkoholu. Sēnes nedrīkst pārēsties, jo tā ir smaga un grūtāk sagremojama barība.
Foto: www.dabasdati.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Islandē 2008. gada beigās izveidoja speciālu izmeklēšanas komisiju, lai izmeklētu trīs lielu Īslandes banku sabrukumu, kas izraisīja valsts finanšu krīzi un pazemināja Īslandes kronas vērtību. Tagad komisija secinājusi, ka šo trīs banku sabrukumā vainojama valdības nolaidība. Speciālās izmeklēšanas komisijas ziņojumā teikts, ka tiesas priekšā būtu jāstājas valsts bijušajam premjeram Hordem, finanšu ministram Matiesenam, banku ministram Sigurdsonam un ārlietu ministrei Gisladotirai. Vai kādreiz arī Latvijā amatpersonas tiesās par nolaidību?
Foto: www.delfi.lv
 
Turcijā notiekošajā pasaules čempionātā basketbolā mūsu kaimiņi lietuvieši izcīnīja trešo vietu. Par trešo vietu Lietuva cīnījās ar spēcīgo Serbijas komandu un uzvarēja ar rezultātu 99:88. Lietuvas komandā izcili nospēlēja Kleiza, kurš viens pats šai spēlē guva 33 punktus.
Par pasaules čempioniem kļuva ASV basketbolisti, kuri finālspēlē ar rezultātu 81:64 uzvarēja Turcijas basketbolistus. Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzīts ASV valstsvienības līderis Kevins Durents. Ceturtdaļfinālā pret Krieviju viņš guva 33 punktus, pusfinālā pret Lietuvu 38 punktus un finālā pret Turciju 28 punktus.
Foto: www.sportacentrs.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas