Search form

22.09.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.56


Nedzirdīgo ziņas
 
18.septembrī Dzintaru koncertzālē Jūrmalā norisinājās Nedzirdīgo dienas pasākumi. Uz skatuves 140 pašdarbnieku priekšnesumi mijās ar 6 darba grupu vadītāju īsiem ziņojumiem par galvenajiem uzdevumiem LNS Rīcības plāna izpildē. Koncerta nobeigums bija ekskluzīvs: Nedzirdīgo himnu „Še, kur līgo priežu meži” kopā ar visiem dziedāja slavenais Latvijas vīru koris Gaudeamus!
Pēc tam visi devās uz pludmali, lai noskatītos Latvijas  Nedzirdīgo futbola izlases un Latvijas politiķu futbola spēli. Pirms spēles mūsējie un politiķi slēdza derības: kurš zaudēs, tas ies aukstajā ūdenī peldēties. Spēle beidzās ar nedzirdīgo komandas triumfu 8:1. Nedzirdīgo labā divus vārtus guva komandas kapteinis V. Strazdiņš.
Nedzirdīgo dienas pasākumu parādīs LTV 1 raidījumā KOPĀ sestdien pl. 17.45.
Foto: Juris Grundulis
 
Vājdzirdīgā valmieriete Gunita Šīrante 19. septembrī lielākajā rudens skrējienā „Sportlat Valmieras maratons 2010" savā grupā no 6 dalībniecēm ieguva 4. vietu. Maratons ir 42,195 km garš. Gunita to noskrēja 4 stundās, 1 minūtē un 36 sekundēs. Skrējienā pavisam piedalījās 1900 dalībnieki. Kopvērtējumā Gunita ieguva 107. vietu.
Gunita saņēma arī speciālbalvu „Ātrākā valmieriete”. Valmieras maratonā Gunita piedalījās jau trešo gadu pēc kārtas un vienmēr savā grupā ieņēmusi 4. vietu.
Šajā skrējienā sieviešu konkurencē jaunu Valmieras maratona rekordu sasniedza Dace Lina, viņas rezultāts: 02:50:14.
Foto: www.valmieras-maratons.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Atklājies, ka Rīgas Dzemdību namā un atsevišķās citās slimnīcās par valsts apmaksātajiem dzemdību pakalpojumiem tomēr jāpiemaksā.  Veselības inspekcija šādus gadījumus pārbaudīs tikai tad, ja saņems iesniegumus no pacientiem.
Ja ārstniecības iestādei ir līgums ar valsti, tad dzemdību aprūpes pakalpojumu sniegšana ir valsts apmaksāts pakalpojums, par ko papildu maksas pieprasīšana ir nelikumīga. Tā var tikt prasīta vienīgi gadījumos, ja grūtniece slēdz līgumu ar konkrētu vecmāti par dzemdību pakalpojumu sniegšanu, kā arī par papildu komforta pieprasīšanu.
Foto: www.tvnet.lv
 
 
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) secinājusi, ka no 59 solījumiem, ko 9.Saeimā ievēlētās partijas deva vēlētājiem pirms četriem gadiem, īstenoti ir tikai divi.
 
Realizēta  Latvijas Pirmās partijas (LPP) apņemšanās sekmēt jaunu nozaru attīstību laukos – īpaši biodegvielas ražošanu un "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK solījums piedāvāt atvieglojumu neapliekamā minimuma līmenī par apgādībā esošu personu. Taču tā pati Latvijas Pirmā partija solīja arī 500 latu lielu vidējo algu un 200 latu lielu vidējo pensiju un daudz ko citu, kas nav piepildījies, tāpat kā partiju visi pārējie 57 solījumi.
VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats teica, ka pilnībā izpildīt programmas punktus var tikai tad, ja Saeimā ir vismaz 51 balss, bet arī tad katru partiju ierobežo budžeta situācija, starptautiskie nosacījumi un ekonomiskā situācija valstī.
Foto: www.delfi.lv
 
Jelgavā uzņēmumā „AMO plant” tika prezentēts pirmais 21. gadsimtā Latvijā ražotais autobuss. Ar to izmēģinājuma braucienā devās valdības vadītājs Valdis Dombrovskis, rūpnīcas pārstāvji un viesi. Rūpnīcā ieguldīts 21 miljons latu un  nodarbināti 60 darbinieki.  
Galvenais ražošanas process - auto izstrādājumu montāža un galvenais virziens –autobusu ražošana Latvijas tirgum.
 «AMO plant» ir sācis arī traktoru montāžu, kas piemērota Āfrikas valstīm. Uzņēmums ieviesis savu izstrādni - vienkāršotu traktora virsbūvi. Tās detaļas un mezgli tiek ražoti Latvijā.
Foto: www.financenet.lv
 
Savādi, bet pašlaik, krīzes laikā, Latvijas ārsti ceļ trauksmi par bērnu aptaukošanos. Liekais svars ir jau katram piektajam pirmklasniekam Latvijā.
Ārsti to skaidro ar neveselīgo uzturu, jo bērni ļoti iecienījuši ātrās ēdināšanas uzņēmumu McDonald un Hesburger produkciju. Situācija var strauji pasliktināties, jo Hesburger paziņojis, ka plāno izveidot savas ēstuves visās Latvijas pilsētās. Arī McDonald, kas līdz šim darbojās tikai Rīgā, grib atvērt savus restorānus reģionos.
Foto: www.delfi.lv
 
Ventspilī 2. septembrī atvērts Jaunrades nams. Tajā atrodas Baltijā modernākais un Latvijā vienīgais digitālais planetārijs, observatorija, ziemas dārzs. To apmeklējuši necerēti daudz cilvēku,ne tikai ventspilnieki, bet arī no Rīgas, Dobeles, Balviem un citām Latvijas vietām. Nams atrodas Maiznieku ielā 11.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lielbritānijā atklāta viltus laulību shēma, kas ir lielākā šīs valsts vēsturē. Viltus laulības starp Austrumeiropas un Āfrikas valstu vīriešiem un sievietēm organizēja mācītājs un divi vīrieši. Laikā no 2005. gada līdz 2009. gadam viņi organizēja 360 viltus laulības. Tiesa viņiem piesprieda 4 gadus ieslodzījuma. Vairāki cilvēki, kas iesaistījās viltus laulībās, bija no Latvijas.
Foto: www.baltic-ireland.ie
 
ASV nabadzībā dzīvojošo cilvēku skaits pagājušā gada laikā pieaudzis gandrīz par četriem miljoniem un tagad kopumā ir 43 miljoni.
Tas ir lielākais skaits kopš 1959.gada, kad ASV uzsāka datu vākšanu par nabadzīgajiem iedzīvotājiem.
2009.gadā pasaules bagātākajā valstī ASV   katrs septītais cilvēks dzīvojis zem nabadzības sliekšņa - 22 000 ASV dolāru gadā uz četru cilvēku ģimeni.
Foto: www.apollo.lv
 
Krievijas politiķis A. Čubaiss paziņojis, ka mūsdienu Krievijas pastāvēšanai lielākos draudus rada fašisms, kura izplatība Krievijā var saraut valsti gabalos, ja netiks laikus apturēta.
Krievijā pašlaik ir vairāk nekā desmit miljoni nelegālo imigrantu, visvairāk no bijušajām padomju republikām. Ir arī daudz ārzemju studentu. Imigranti parasti tiek netaisnīgi vainoti visās Krievijas likstās, tāpēc agresīvi noskaņotie krievi organizē fašistiskas grupas, kuras piekauj un nogalina citu tautību iedzīvotājus.
Foto: www.apollo.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas