Search form

29.09.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.57


Nedzirdīgo ziņas
 
Nedzirdīgo dienu svinēja ne tikai Dzintaros. Ar saviem vietējiem pasākumiem to atzīmēja arī Pļaviņu, Smiltenes, Liepājas, Kuldīgas, Daugavpils biedrības.
 Ventspils biedri Nedzirdīgo dienai par godu pat veica izbraucienu ar kuģīti „Hercogs Jēkabs”.
 Tomēr vistālāko braucienu veica 22 pašdarbnieku grupa: „Rītausmas” dejotāji, melodeklamētāji un daugavpiliešu pantomīmas meistari. Viņi 25. septembrī „Rītausma” direktores Brigitas Aldersones vadībā devās uz Viļņu sniegt 1 stundu garu koncertprogrammu Lietuvas nedzirdīgajiem. Bija pārsteigums, ka skatītāju zāle bija pilna un tajā  bija daudz jauniešu, neskatoties uz to, ka tajā dienā Nedzirdīgo dienu atzīmēja arī Kauņā – tur notika starptautisks kultūras pasākums.
Interesanti, ka lietuvieši tulko pantomīmas priekšnesumu balsī – lai to saprastu arī dzirdīgie skatītāji. Nākamajā dienā mūsu pašdarbnieki devās ekskursijā uz Lietuvas pilsētu Traķiem. Sadarbība ar lietuviešiem turpināsies, nākamajā gadā viņi solījās ierasties pie mums.
Foto: www.lns.lv
 
LNS kultūras centrā „Rītausma” 27. septembrī projekta „Klusuma pasaule” klientiem sākās nodarbības foto un video tehnikas apgūšanā. Nodarbības vada Aivars Slišāns, viņam palīdz Valdis Krauklis. Uz pirmo nodarbību ieradās 20 cilvēki, arī no reģionālajām biedrībām. Turpmāk nodarbības notiks pirmdienās, katra nodarbība notiks 3 stundas –  divās daļās. Pirmajā daļā mācīsies teoriju, bet otrajā būs praktiskās nodarbības. Laipni  gaidīti arī pārējie, jaunie klienti.
Foto: www.photoanswers.co.uk
 
 25.septembrī Anniņmuižas parkā norisinājās LNSF balvas izcīņa velokrosā. Piedalījās 9 nedzirdīgie – 5 sievietes un 4 vīrieši. Vīrieši veica 14,4 km garu  distanci, kurā uzvarēja Valmieras skolēns Emīls Krams, bet sievietēm 9,6 km distancē pirmo vietu izcīnīja Liena Čerepko.
Foto: www.lnsf.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija noraidīja "Latvenergo" meitasuzņēmuma "Sadales tīkls"  iesniegto tarifu projektu, kas prasīja nākamajā gadā elektrības tarifus palielināt par 10% līdz 11%, bet turpmākajos gados par 18%.
 
Komisija tarifu izvērtēšanas gaitā nav saņēmusi visu pieprasīto informāciju par aprēķinā iekļauto jauno sistēmas pieslēgumu izmaksu pamatojumu. Komisija nav pārliecināta, ka tarifu projektā iekļautās prognozes ir  pamatotas.
Foto: www.latvenergo.lv
 
Pētījumā noskaidrots, ka a 
pmēram puse mājsaimniecību, kurās ir vismaz viens televizors, ir aprīkotas ar dekoderi digitālās TV uztveršanai. Salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, Latvija ir priekšgalā digitālā TV izmantošanā, jo Igaunijā digitālo televīziju skatās apmēram 40 % mājsaimniecību, savukārt Lietuvā tikai 20 %.
Bet 30 000 mājsaimniecību Latvijā, kurās ir televizors, neredz nevienu no nacionālajiem Latvijas kanāliem. Lielākā daļa šo mājsaimniecību TV neizmanto vispār, bet otra daļa uztver kādu no kaimiņvalstu  analogajā, tātad vecajā formātā raidītajiem kanāliem.
Uzņēmums "Lattelecom"  Latvijā nodrošina digitālo TV un uzskata, ka valdībai jānodrošina iespēja skatīties digitālo televīziju arī maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.
Foto: www.skatiens.lv
 
Latvijā samazinājies pārstrādei nodoto nolietoto elektrisko un elektronisko preču apjoms –  šogad astoņos mēnešos Latvijā pārstrādei to  nodots par 35% mazāk nekā tādā pašā laika posmā 2008.gadā, lai gan nolietoto elektrisko preču pieņemšanas vietu skaits ir palielinājies. 
Pašlaik Latvijas teritorijā darbojas apmēram 175 vietas, kurās tiek nodrošināta nolietoto elektroiekārtu pieņemšana, taču iedzīvotāji par tām nezina un ne visiem ir iespējas nogādāt nolietotās mantas šajās vietās. Vairāk informācijas par to varat atrast www.eleco.lv vai piezvanot uz bezmaksas tālruni 80000515.
Foto: www.eleco.lv
  
Noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu Meža atjaunošanai un ekonomiskās vērtības uzlabošanai nosaka, ka tagad finansiālo atbalstu meža jaunaudžu kopšanai varēs saņemt arī tie mežu īpašnieki, kam ir vismaz divi hektāri meža (agrāk bija jābūt 3 ha). Atbalstu varēs saņemt meža jaunaudžu kopšanai nepieciešamās tehnikas, inventāra, aprīkojuma un iekārtu iegādei.
Foto: www.lvm.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Svētdien  Vācijā, Netālu no Berlīnes Šēnfeldes lidostas traģisku avāriju cieta poļu tūristu autobuss. Autobusā ietriecās no pievedceļa  braucošā vieglā automašīna, kas uz slapjā ceļa slīdēja. Autobuss kļuva nevadāms un ietriecās tilta balstā. Bojā gāja 13 cilvēki, daudzi ir ievainoti. Autobuss bija atceļā no Spānijas un tajā atradās 46 cilvēki.
Foto: www.tvnet.lv
 
Krievijas prezidents V. Medvedevs parakstīja rīkojumu par Maskavas mēra Lužkova atcelšanu no amata. 
Lužkovs Krievijas galvaspilsētas mēra amatā nostrādāja vairāk nekā 18 gadus. Augustā, kad Maskava cieta no karstuma un smoga, Lužkovs bija atvaļinājumā ārzemēs un neatgriezās pilsētā uzreiz, kas izraisīja Kremļa neapmierinātību. Arī vairāki Krievijas laikraksti kritizēja Lužkova darbību.
Foto: www.tvnet.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas