Search form

13.10.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.60


Nedzirdīgo ziņas
 
Aicinājums visiem apaļo gadu jubilāriem! Kultūras centrs „Rītausma” organizē jūsu godināšanas pasākumu „Zelta briedumā”. Tas notiks 6. novembrī, bet jau tagad var pieteikties līdz 25. oktobrim pie B. Aldersones, mobilais telefons: 26446614 vai pie M. Lasmanes: 26497835(sms), vai arī pie V. Kamares: 26438412(sms).
Foto: www.lns.lv

Liepājā notika Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa novusā.
Piedalījās 11 vīrieši un 5 sievietes. Vienspēlēs vīriešiem uzvarēja O. Jaunzemis, atstājot otrajā vietā A. Ņikiforovu. Trešajā vietā A. Žurakovskis. Sievietēm vienspēlē uzvarēja L. Karlštrēma. Otrajā vietā – A. Jaunzeme, bet trešajā L. Vaivade.
Vīriešu dubultspēlē pārāki bija O. Jaunzemis ar A. Ņikiforovu, otrie palika V. Vaivads ar A. Žurakovski, bet trešie – R. Zīle ar M. Auželi.
Foto: Austris Nikiforovs
 
 
Latvijas ziņas
 
Bezdarba līmenis augustā bija 15 %. Bet septembrī 14,6%. Bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 4290 cilvēkiem.
Zemākais bezdarba līmenis ir Rīgas reģionā – 11%, augstākais  Latgales reģionā – 22%. Vismazākais bezdarba līmenis ir pilsētās: Rīgā un Ventspilī bezdarba līmenis bija 10 %, bet Jelgavā  un Daugavpilī 11%. Laba ziņa: šī gada deviņos mēnešos valsts budžeta ieņēmumu plāns izpildīts par 101,5% un ieņēmumi no nodokļiem ir 2,72 miljardi latu.
Foto: www.bauskasdzive.lv
 
Vai Latvijā turpmāk būs iespējams piedalīties vēlēšanās un balsot internetā? Centrālā Vēlēšanu komisija paziņoja, ka galvenie šķēršļi nav tehniskie risinājumi vai izmaksas, bet nepieciešama likumdošana un sabiedrības attieksmes maiņa.  
Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) apgalvo, ka var nodrošināt iespēju jau nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā balsot elektroniski. Vai tas piepildīsies, par to lems valdība un Saeima.
Foto: www.ir.lv
 
Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem šogad policija uzlikusi soda naudas gandrīz 2 miljonus latu. Papildus 74 tūkstoši lati no autovadītājiem iekasēti par ekspertīzēm, lai noskaidrotu, vai šoferis bija dzērumā.
Ja autovadītājs lietojis alkoholu vai narkotikas, viņam jāsamaksā ekspertīzei iztērētā nauda. Ja policija pavēlēja veikt ekspertīzi, taču izrādījās, ka autovadītājs nav dzēris, tad viņam nekas nav jāmaksā.
Foto: www.apollo.lv
 
Nepieļausim kūlas ugunsgrēkus pavasarī! Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina zemes īpašniekus jau tagad sakārtot savas teritorijas un nopļaut zāli, lai pavasarī nebūtu kūlas. Šogad bija 
ŠoŠogad bija 1695 kūlas ugunsgrēki. Tos var novērst jau laikus, rudenī sakopjot savus zemes īpašumus.
Foto: www.staburags.lv
  
 
Ārzemju ziņas
 
Uz Lietuvas prāmja «Lisco Gloria» notika sprādziens, kas izraisīja ugunsgrēku. Tajā cieta 28 cilvēki, arī divi no Latvijas. No prāmja tika evakuēti 249 cilvēki. Uz prāmja atradās 15 pasažieri no Latvijas. Prāmis tika noenkurots pie Dānijas. Tur pēc vairāk nekā 30 stundu ilgiem dzēšanas darbiem ugunsgrēku nodzēsa. Tā cēlonis vēl nav noskaidrots. Abi cietušie cilvēki no Latvijas jau izrakstījušies no slimnīcas.
Foto: www.diena.lv
 
Ekoloģiska katastrofa notikusi Ungārijā, Ajkas pilsētā, kur ķīmiskajā rūpnīcā sprāga ražošanas atkritumu rezervuārs un apmēram 1 miljons kubikmetru indīgu sarkanu dubļu pārpludināja tuvējos ciematus. Septiņi cilvēki gājuši bojā, septiņi bez vēsts pazuduši un vēl ap 123 ievainoti. Šīs katastrofas likvidācijai būs nepieciešami vairāki gadi un desmitiem miljonu dolāru. Tā ir vislielākā ekoloģiskā katastrofa Ungārijas vēsturē. Vairākos Ungārijas reģionos izsludināts ārkārtas stāvoklis.  Indīgie dubļi jau iznīcinājuši visu dzīvo Marcalas upē un sasnieguši Donavu. Upe plūst tālāk caur Horvātiju, Serbiju, Bulgāriju, Rumāniju un Ukrainu un ietek Melnajā jūrā.
Foto: www.spoki.lv
 
Ir piešķirtas visas šī gada Nobela prēmijas. Nobela prēmiju katru gadu piešķir cilvēkiem, kas ir veikuši izcilus pētījumus, atklājumus vai devuši ievērojamu sniegumu sabiedrībai. To uzskata par visprestižāko balvu mūsdienās. Šo prēmiju nodibināja zviedru ķīmiķis, dinamīta izgudrotājs Alfrēds Nobels. Viņš bija šokēts par viņa izgudrotā dinamīta izmantošanu karā un savā testamentā 1895. gadā noteica, lai šīs prēmijas pasniegtu tiem, kuru darbs pozitīvi ietekmē cilvēces attīstību. Nobela prēmija ir apmēram 10 miljoni zviedru kronu jeb vairāk nekā miljons eiro.
Ķīmijā Nobela prēmija piešķirta amerikānim Ričardam Hekam un japāņiem Eiiči Negisi un Akiram Sudzuki  par pētījumiem organiskajā ķīmijā. Tas dod iespēju radīt zāles pret zarnu vēzi, herpes vīrusu un HIV, kā arī ražot plastmasas īpaši plānu monitoru izgatavošanai.
Fizikā Nobela prēmija piešķirta Andrē Geimam un Konstantīnam Novosjolovam par eksperimentiem attiecībā uz grafēnu.  Grafēns ir šobrīd pasaulē plānākais un reizē arī izturīgākais pazīstamais materiāls, kas tiek dēvēts par XXI gadsimta brīnumu.
Medicīnā Nobela prēmiju ieguvis britu zinātnieks Roberts Edvardss, kurš izstrādājis mākslīgās apaugļošanas mehānismu, kas ļāvis tikt pie pēcnācējiem miljoniem neauglīgu pāru.
Literatūrā Nobela prēmiju ieguvis peruāņu rakstnieks Mario Vargass Ljosa. Viņš sarakstījis,  piemēram,  tādus slavenus romānus kā «Zaļā māja», «Pilsēta un suņi», kas izdoti arī latviešu valodā.
 Miera prēmiju ieguvis ķīniešu rakstnieks Liu Sjaobo par ilgo un nevardarbīgo cīņu par cilvēktiesībām Ķīnā. Viņš šobrīd tieši par to atrodas ieslodzījumā.
ekonomikā 2010. gada Nobela prēmija piešķirta amerikāņiem Pīteram Daimondam, Deilam Mortensonam un britam Kristoferam Pisaridesam par pētījumiem par to, kāpēc tik liela daļa cilvēku paliek bez darba tai pašā laikā, kad darba tirgū ir pietiekami daudz vakanču.
Nobela Miera prēmija tiks pasniegta 10. decembrī Oslo, bet pārējo prēmiju ieguvēji tajā pašā dienā tiks apbalvoti Stokholmā.
Foto: www.wikimedia.org
 
Krievijā gatavo likumu, kas aizliegs dziedniekiem, brīnumdariem, pareģiem, raganām un burvjiem reklamēt savus pakalpojumus.
Laikraksti un internets Krievijā pilni ar ekstrasensu reklāmām, kas sola atgriezt neuzticīgos vīrus, ārstēt alkoholismu un nest panākumus biznesā. Taču lielākā daļa no viņiem ir krāpnieki un nedod nekādas garantijas saviem pakalpojumiem. Dziednieku skaits sasniedzis 800 000, bet ārstu ir tikai 620 000.
Foto:  www.apollo.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas