Search form

20.10.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.61


Nedzirdīgo ziņas
 
16. oktobrī k/c ‘’Rītausma’’ notika dalībnieku reģistrācija melodeklamācijas šovam „Krāsaini sapņi”.
Šovā piedalīsies 14 pāri no dažādām Latvijas pilsētā. Šajā sanākšanas reizē viņi iepazinās arī ar konkursa noteikumiem Pirmais šova dalībnieku iznāciens koncertā notiks 30. oktobrī pl. 15. Tajā dalībnieki izpildīs dziesmas pēc brīvas izvēles. Konkursantus vērtēs žūrija 6 cilvēku sastāvā. Kopumā paredzēti septiņi koncerti. Skatītājiem ieeja bez maksas. Noteikti nāciet un atbalstiet savējos. Uz tikšanos k/c „Rītausma”!
Foto: www.lns.lv
 
Rēzeknē 16. un 17. oktobrī projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notika pārgājiens/ nometne. Nometnē dažādās atraktīvās nodarbībās piedalījās 20 cilvēku – makšķerēja, brauca ar velosipēdiem, sacentās veiklības rotaļās, devās pastaigā gar Rāznas ezeru. Pēcpusdienā notika daudzpusīgas pārrunas par mūsu valsts, LNS un nedzirdīgo problēmām un to risinājumiem. Nometnē valdīja tik pozitīvs noskaņojums, ka lielākai daļai negribējās doties mājās pēc divu dienu interesantās atpūtas.
Foto: www.viss.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Jaunu bezmaksas e-pakalpojumu "Transportlīdzekļa pārbaude" piedāvā Iekšlietu ministrija.  
Izmantojot šo pakalpojumu, varēs pārbaudīt, vai sauszemes, ūdens vai gaisa transportlīdzeklis nav zagts un izsludināts meklēšanā.  Agrāk auto pircējiem šādas iespējas nebija.
Pakalpojums  visiem pieejams mājaslapā: www.ic.iem.gov.lv sadaļā "E-pakalpojumi", un tā izmantošanai nav nepieciešams elektroniskais paraksts.
Foto: www.ic.iem.gov.lv
 
Rīgas Zooloģiskais dārzs 14. oktobrī svinēja savu 98 gadu jubileju. Kad to atvēra 1912. gadā, tur varēja apskatīt 88 sugu dzīvniekus. Bet tagad var redzēt 405 sugu dzīvniekus no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.
Turpmāk ik dienu Zoodārza "Lauku sētā" uz videoekrāna tiks demonstrēts nupat traģiski bojāgājušā režisora, lielā dzīvnieku  aizstāvja Kristapa Streiča pēdējais darbs    –  īsfilma, kas veltīta pamestajiem patversmes dzīvniekiem .
Foto: www.travelnews.lv
 
Šogad 14. oktobrī pirmoreiz pasaulē un arī Latvijā atzīmēja Spirometrijas dienu.  Tā ir nesāpīga pārbaude:  speciālā caurulītē jāpūš gaiss, un aparāts nosaka ieelpotā un izelpotā gaisa daudzumu, ieelpas un izelpas ātrumu. Ar tās palīdzību var diagnosticēt bronhiālo astmu vai hroniskas plaušu slimības. Smēķētājiem  un cilvēkiem, kuri strādā kaitīgos apstākļos, tāda pārbaude būtu jāveic reizi piecos gados.
Pagājušajā gadā Latvijā ar plaušu slimībām miruši 479, bet ar plaušu vēzi – 1017 cilvēki. Uz šo pārbaudi var nosūtīt ģimenes ārsts, tā pieejama visiem bez ierobežojumiem. Vietas un speciālistus, kas veic šo pārbaudi, var uzzināt mājaslapā: http://www.pulmo.lv/lv
Foto: www.diena.lv
 
Veselības ministrija brīdina nepirkt internetā iegādājamu bīstamu produktu - Miracle Mineral Solution (tiek izplatīts arī kā Miracle Mineral Supplement, MMS, MMS2). To pārdod kā ārstniecības līdzekli dažādām smagām slimībām, piemēram, HIV, tuberkulozei, malārijai, hepatītam,  vēzim u. c.
 Visbiežākās produkta lietošanas sekas ir nepārejoša vemšana un caureja, sāpes vēderā un dedzināšana rīklē.
Šādi gadījumi bijuši Austrālijā, Beļģijā, Kanādā, Čehijā, Francijā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un ASV. Dažos gadījumos šī produkta lietošanas sekas ir bijušas dzīvībai bīstamas.
Foto: www.mineralsupplement.co.uk
 
Saeima nolēma, ka no nākamā gada 1.janvāra laulību varēs šķirt zvērināts notārs nevis tiesa, kā tas bija līdz šim. Cilvēkiem tas būs ērtāk un lētāk,  jo šķiršanās pie zvērināta notāra varētu maksāt aptuveni 65 latus, bet valsts nodeva tiesai ir 100 latu.
Foto: www.europarl.europa.eu
 
Izrādās, ne visi 10. Saeimā ievēlētie deputāti prot valsts valodu tādā līmenī, lai varētu tur sekmīgi strādāt. Piemēram, Vladimirs Nikonovs, Mihails Zemļinskis un Aleksandrs Jakimovs latviešu valodu prot vidēji un apmierinoši. Valērijs Kravcovs latviešu valodu apguvis tikai sarunvalodas līmenī. Visi šie deputāti ir no Saskaņas centra.
Foto: www.saeima.lv
 
  
Ārzemju ziņas
 
Ir izglābti visi 33 pazemē iesprostotie Čīles kalnrači. Viņi 69 dienas pavadīja 700 metru dziļumā pēc tam, kad 5. augustā iegruva šahta, kur viņi strādāja. Glābēji divos mēnešos izraka speciālu šahtu līdz iesprostotajiem kalnračiem. Uzbūvēja speciālu glābšanas kapsulu no tērauda, ar kuru no šahtas pa vienam viņus izcēla no pazemes.  Izdzīvot kalnračiem palīdzēja tas, ka šahtā viņi uzturējās speciālā patvēruma vietā ar aizsargtērpiem, skābekļa rezervēm un citu aprīkojumu.
Kad pēdējais kalnracis tika nogādāts virszemē, virs raktuves gaisā kā prieka simbolus palaida 33 balonus Čīles karoga krāsās – sarkanā, baltā un zilā. Klāt bija arī Čīles prezidents Piņera.
Foto: www.db.lv
 
Ukrainā 12. oktobrī uz dzelzceļa pārbrauktuves pasažieru autobuss sadūrās ar lokomotīvi. Bojā aizgāja 44 cilvēki, arī autobusa šoferis. Izdzīvojušie pasažieri stāstīja, ka šoferis tīšām izbraucis autobusu uz sliedēm priekšā vilcienam. Turklāt autobusā bija divreiz vairāk pasažieru, nekā tas atļauts. Nākamajā dienā pēc traģēdijas Ukrainā tika izsludināta sēru diena.
Foto: www.tvnet.lv
 
Olimpiskais un šī gada pasaules čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs izcīnījis uzvaru arī Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) Superkrosa pasaules kausa izcīņas pēdējā, ceturtajā posmā, līdz ar to viņš ieguva arī Pasaules kausu.
Septembra beigās Štrombergs otro gadu pēc kārtas saņēma arī "Nora Cup Racer" balvu kā gada labākais sportists. Pagājušajā gadā Štrombergs bija pirmais latvietis, kurš izvirzīts šādam apbalvojumam un arī ieguva to. Šī balva tiek pasniegta kopš 70. gadu beigām un BMX aprindās ir tikpat izcila kā "Oskara" balva kino nozarē.
Foto: www.bmxultra.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas