Search form

28.10.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.62


Nedzirdīgo ziņas
 
Uzmanību! Ar prieku paziņojam, ka pirmo reizi „Rītausmā” tiek organizēts mūsu pašu šovs – melodeklamāciju konkurss „Krāsaini sapņi”. Tas notiks sestdien, 30. oktobrī pl. 15, un tajā piedalīsies 14 pāri no visām Latvijas malām. Šovs norisināsies 7 kārtās līdz finālam nākamā gada februārī. Vienā kārtā katrs pāris izpilda vienu melodeklamāciju. Žūrijā būs 5 interesanti cilvēki. Viņi katra pāra uzstāšanos vērtēs ar atzīmēm un izteiks savu vērtējumu arī publiski. Arī skatītāji varēs turpat zālē balsot par savu simpātiju: viena balss – 30 santīmi, 4 balsis – 1 lats. Aktīvākais balsotājs saņems balvu.
Pēc melodeklamāciju šova pl. 18 notiks Helovīna svinēšana, kura organizēšanā piedalās arī Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācija. Uz to vēlams ņemt līdzi groziņu.
Foto: www.lns.lv
 
Nedzirdīgie Krievijas apgabala Tatarstānas pilsētā Kazaņā tagad var izsaukt ātro palīdzību arī ar īsziņu no mobilā telefona. Īsziņā jāuzraksta adrese, kur nepieciešama ātrā palīdzība un kāds ir izsaukuma iemesls. Tatarstānas nedzirdīgo biedrība uzskata, ka īsziņas nedzirdīgajiem ir vispieejamākais un ērtākais veids, kā izsaukt glābšanas dienestus. Krievijā tāds pakalpojums nav pieejams pat galvaspilsētā Maskavā. Kazaņas varas iestādes ir nolēmušas šo ātrās palīdzības izsaukuma numuru nodrošināt bez maksas, radot iespēju nedzirdīgajiem ātro palīdzību izsaukt arī ar interneta palīdzību.
Foto: www.vo2.co.nz
 
Lielbritānijas Ausu institūta zinātnieki noskaidrojuši, ka lielu daļu skaņu cilvēki nedzird nevis tāpēc, ka dzirde tās neuztver, bet gan tāpēc, ka smadzenes nespēj analizēt uztvertās skaņas. Visvairāk tas attiecas uz cilvēkiem, kas nēsā kohleāros implantus vai dzirdes aparātus. Tie pastiprina skaņas, bet vienalga cilvēkam ļoti grūti saprast vārdus. Grūti izšķirt skaņas arī tiem, kuri dzird tikai ar vienu ausi. Ļoti daudziem cilvēkiem, kuri bieži klausās skaļu mūziku, rodas dzirdes problēmas, piemēram, zvanīšana ausīs.
Foto: www.88db.com
 
Latvijas ziņas
 
Kadastra vērtība nākamgad nepieaugs nevienam mājoklim vai zemes gabalam.  
Nekustamo īpašumu cenu krituma dēļ nākamgad vairākās teritorijās nekustamajiem īpašumiem kadastra vērtība varētu samazināties par 10% līdz 30%. Individuālās apbūves zemes vērtību samazinājums būs Rīgā, izņemot Vecrīgu, centru, Ķīpsalu. Zemes kadastra vērtība būs zemāka arī Jūrmalā, izņemot piekrastes zonas ar bāzes vērtību virs 45 latiem par kvadrātmetru; Jelgavā, izņemot centru; visā Liepājā; trīs Ventspils zonās un Rēzeknes centrā.
Foto: www.oxl.lv
 
Valdība solīja, ka nesamazinās "māmiņu algas" līdz 100 latiem, ko piedāvāja darīt Pasaules Banka. Ļoti iespējams, ka Satversmes tiesa to atzītu par nepamatotu un tad nauda vecākiem būtu jāatmaksā.
Foto: www.diena.lv
 
Šogad 31.oktobrī, naktī no sestdienas uz svētdienu pulksten 4:00 Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku. Pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.
Foto: www.tribine.lv
 
Fotoradari tagad noteiks ne vien ātruma pārkāpumus, bet arī to, vai auto brauc bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas(OCTA) vai derīgas tehniskās apskates. 
 Auto īpašniekiem soda kvīti nosūtīs pa pastu, piemērojot minimālo naudas sodu: par braukšanu bez OCTA – 60 lati, bet par braukšanu bez tehniskās apskates – 40 lati. Ja fotoradars vienam transportlīdzeklim fiksē vairākus pārkāpumus, sods tiek piemērots tikai par lielāko pārkāpumu.
Policijai šobrīd ir četri pārvietojamie fotoradari. Nākamajā gadā iegādāsies vēl vairāk nekā 100 fotoradarus. 
Foto: www.easyget.lv
 
Latvijā apģērbu cenas ir 16 reižu augstākas nekā citur Eiropā. Tirgotāji, piemēram, iepērk apģērbus Ķīnā par 1 latu gabalā, bet Latvijā tos pārdod par 16 latiem gabalā.
No šādas cenu starpības visvairāk cieš maznodrošinātie, jo tie, kam vairāk naudas, iepērkas ārzemēs. Eksperti uzskata, ka ne tikai apģērbi, bet arī elektrība, gāze un degviela Latvijā maksā nepamatoti dārgi.
Foto: www.oxl.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Pasaules izstādē "World Expo" Šanhajā ar dažādiem kultūras pasākumiem svinēja Latvijas Nacionālo dienu.
Tā tika atklāta ar Latvijas karoga pacelšanu, kurā piedalījās Ķīnas amatpersonas, Latvijas Valsts prezidents Zatlers, ekonomikas ministrs Kampars, izglītības un zinātnes ministre Koķe, kultūras ministrs Dālderis un Latvijas oficiālā delegācija ar uzņēmējiem, kultūras darbiniekiem un nozaru speciālistiem. Šajā pasākumā paziņoja arī par pirmās ķīniešu – latviešu vārdnīcas izdošanu.
Foto: www.latvijaexpo2010.lv
 
Lielbritānijas valdība paziņoja par lieliem valsts izdevumu samazināšanas pasākumiem. Valsts pārvaldē paredzēts likvidēt  gandrīz pusmiljonu  darbavietu.  
Pensionēšanās vecumu Lielbritānijā līdz 2020.gadam palielinās līdz 66 gadiem. Taču līdzekļus veselības aprūpei un valsts attīstībai nesamazinās. Arodbiedrības jau pieprasījušas pārtraukt izdevumu samazinājumu.
Foto: www.ekonomika.lv
 
Arī Francijā notiek protesti pret pensiju sistēmas reformu, kas nosaka, ka pensijā varēs aiziet no 62 gadiem. Cilvēki bloķēja ceļus uz abām Parīzes lidostām. 
Streika dēļ Francijā jūtams degvielas un elektrības trūkums. Nestrādā visas 12 naftas pārstrādes rūpnīcas. Ceturtdaļa degvielas uzpildes staciju palika bez benzīna.
Foto: www.ir.lv  

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas