Search form

03.11.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.63


 

Nedzirdīgo ziņas
 
LNS vēsturē pirmā šova „Krāsaini sapņi” pirmā kārta 30. oktobrī „Rītausmā” ir notikusi. Vakaru vadīja Elfa Zariņa un Vladimirs Krumins. Skatītāju bija apmēram 200. Žūrijas sastāvā bija A. Pavlins, M. Piterniece, G. Paņko, I. Lāce-Miezīte un S. Baure. Viņu vērtējumus par šova dalībniekiem varēsiet izlasīt novembra „Kopsolī”. Šova pirmajā kārtā piedalījās desmit melodeklamētāju pāru. Vairāki pāri uz šovu netika svarīgu iemeslu dēļ, bet, cerams, viņi piedalīsies nākamajā kārtā 18. novembrī. Nāciet skatīties!
Foto: Juris Grundulis
 
Projektā „Klusuma pasaule” notikuši kārtējie pieredzes apmaiņas braucieni. Vispirms 20 rēzeknieši 29. un 30. oktobrī viesojās  Rīgas biedrības Jelgavas grupas mītnē. Viņi apskatīja arī pilsētu, Jelgavas pils kapenes, iepazinās ar vietējās nodaļas darba pieredzi un uzzināja, ka jelgavnieku lielākais sapnis ir savs  klubs.
Tūlīt pēc atgriešanās savās mājās 30. oktobrī rēzeknieši uzņēma ciemos Ventspils biedrības 15 biedru grupu. Ventspilnieki ielūkojās Rēzeknes biedrības telpās, iepazinās ar darba organizāciju un pārrunāja kopīgo problēmu risinājumus.  Nākamajā dienā visi devās ekskursijā uz zirgaudzētavu „Untumi”, kur daudzi izmantoja iespēju jāt ar zirgu.
Foto: www.sv.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas (LNJO) prezidente Irīna Kristoforova 30. oktobrī nolika savas amata pilnvaras sakarā ar pārcelšanos dzīvot Anglijā. Līdz kārtējam LNJO kongresam februārī organizāciju vadīs līdzšinējā valdes locekle Karīna Beisone– Kuzmina.
Foto: www.lnjo.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
2. novembrī notika jaunievēlētās 10. Saeimas pirmā sēde. Tajā deputāti nodeva uzticības zvērestu Latvijas tautai un noklausījās valsts prezidenta Zatlera uzrunu, kurā viņš par valdības vadītāja amata kandidātu nosauca Valdi Dombrovski. Saeimas priekšsēdētājas amatā aizklātā balsošanā ievēlēja Solvitu Āboltiņu.
Foto: www.delfi.lv
 
No 1. novembra sirds un asinsvadu slimību pacientiem valsts kompensēs 75% no zāļu izdevumiem.  2009. gadā zāļu kompensācijas apmērs tika samazināts no 90% uz 50%. Veselības ekonomikas centram izdevies panākt ietaupījumus zāļu iegādē, dārgākās zāles aizstājot ar lētākām, bet līdzvērtīgām. Tāpēc  bez papildu valsts budžeta finansējuma piešķiršanas varēs palielināt kompensācijas apmēru.
Foto: www.ventasbalss.lv  
 
Latvijas Pasts no nākamā gada janvāra pasta sūtījumus, presi un pensijas uz mājām piegādās tikai darba dienās.  Pasta nodaļās klientus apkalpos arī sestdienās, bet lielveikalos esošajās pasta nodaļās – arī svētdienās. No lielajiem laikrakstiem sestdienās iznāks tikai "Diena" un "Vesti Segodņa", kā arī 24 reģionālie laikraksti. Pasts tos sestdienās vairs nepiegādās. Abonēšanas centrs „Diena” tomēr sola piegādāt savus laikrakstus arī sestdienās.
Foto: www.kasjauns.lv  
 
Jelgavā sāk kursēt pirmie pieci turpat Jelgavā "Amo Plant" rūpnīcā ražotie pasažieru autobusi.  
Šajos zemās grīdas autobusos ir 32 pasažieru sēdvietas un 48 stāvvietas. Tie  piemēroti pilsētas un piepilsētas maršrutiem, ekonomiski, izturīgi un komfortabli. Jaunajos autobusos ērti iekļūt arī cilvēkiem ratiņkrēslos un māmiņām ar bērnu ratiņiem.
Foto: www.amoplant.lv  
 
Saeima ratificēja Latvijas un Baltkrievijas vienošanos par pierobežas iedzīvotāju braucieniem. Pierobežas iedzīvotāji, saņemot īpašas atļaujas, otras puses teritorijā varēs uzturēties līdz 90 dienām pusgada laikā. Pierobežas zona, kuras iedzīvotāji varēs saņemt šīs atļaujas, paplašināta līdz 30 kilometriem. Tagad tajā iekļauta arī Daugavpils. Atļaujas izsniegs, lai otras valsts teritorijā varētu viesoties pie radiniekiem, apmeklēt  kapus, piedalīties dažādos pasākumos, apsaimniekot piederošu nekustamo īpašumu, saņemt medicīnisko palīdzību.
Foto: www.ir.lv  
 
Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē Minskā ar 4:3 uzvarēja Minskas "Dinamo" komandu. Tā bija pirmā uzvara pēc 4 zaudētām spēlēm. Pamatlaikā vārtus guva L. Dārziņš, T. Surovijs un R. Laviņš, un tas beidzās ar rezultātu 3:3. Papildlaika 5 minūtēs neviena komanda nespēja uzvarēt. Pēcspēles soda metienos skaistus vārtus iemeta A. Ņiživijs un L. Dārziņš.
Foto: www.sportacentrs.com  
 
 
Ārzemju ziņas
 
Haiti ar holeru miruši jau 330 cilvēki, bet gandrīz 5 tūkstoši ir inficēti.
Holera ir zarnu infekcijas slimība. Inficēties var ar ūdeni vai pārtiku. Šoka stāvoklis iestājas no 4 līdz 12 stundām pēc slimības parādīšanās, bet nāve –  pāris dienu laikā, ja vien neveic ārstēšanu. 
PDaudzi cilvēki mēģina nelegāli izceļot uz kaimiņvalstīm, tāpēc holera var izplatīties tālāk. Tomēr pagaidām holeras izplatību izdodas kontrolēt.
Janvārī zemestrīcē Haiti gāja bojā 250 000 cilvēku un pusotrs miljons iedzīvotāju palika bez mājvietām. Tāpēc radās labi apstākļi holeras izplatībai.
Foto: www.wikimedia.org
 
Krievijas prezidents Medvedevs ieradās vizītē Kuriļu salās. Vizīte izraisījusi asu neapmierinātību Japānā, kura salas uzskata par savu teritoriju. Kuriļu salas sastāv no 56 atsevišķām salām. Jau kopš II pasaules kara tās ir strīdus objekts starp abām valstīm. Salas pēc Otrā pasaules kara okupēja Padomju Savienība, padzenot tur esošos Japānas iedzīvotājus. Japāna joprojām cenšas šīs salas atgūt, un  strīda dēļ abas valstis joprojām nav noslēgušas  miera līgumu, lai oficiāli izbeigtu Otro pasaules karu.
Foto: www.diena.lv  

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas