Search form

17.11.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.66


Nedzirdīgo ziņas
 
Atgādinām, ka pirmā nedzirdīgo šova „Krāsaini sapņi” otrā kārta notiks 18.novembrī pl. 15 „Rītausmā”.  Atgādinām tādēļ, ka pēc pirmās kārtas daudzi žēlojās, ka nav zinājuši par šovu un tāpēc nevarēja atnākt. Otrajā kārtā piedalīsies arī tie pāri, kuri nevarēja piedalīties pirmajā kārtā. Viņi, lai atgūtu nokavēto, izpildīs divus priekšnesumus.
Foto: www.lns.lv
 
Jaunus terminus zīmju valodā apgūs tulki LNS Zīmju valodas centra organizētajā seminārā 17. novembrī. Semināra tēma – „Amatniecība”. Tulki no visām biedrībām apgūs sarežģītākos terminus par šūšanu, adīšanu, tamborēšanu un galdniecību. Būs pavisam jauni termini, piemēram, kā parādīt zīmēs „aizķert pavedienu”, noņemt mērus”, „tehniskais zīmējums” un citi termini, kurus var dažādi saprast. Seminārs ilgs vienu dienu.
Foto: www.zimjuvaloda.lv
 
Briselē 19. novembrī norisināsies konference par Zīmju valodas likuma īstenošanu un to vadīs nedzirdīgais Eiropas Parlamenta deputāts Adams Kosa. Konferencē piedalīsies arī Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Sandra Gerenovska.
Uzstāsies pārstāvji no dažādām organizācijām un institūcijām, arī no Eiropas Parlamenta un Eiropas Nedzirdīgo asociācijas. Konferences noslēgumā parakstīs Briseles deklarāciju, kura paredz zīmju valodas likuma īstenošanu. Šo deklarāciju izmantos, lai veicinātu zīmju valodas atzīšanu visā Eiropā.
Eiropas Nedzirdīgo asociācija izdos zīmju valodas likumu grāmatu, kura tiks izplatīta  Eiropā, to saņems  arī visi konferences dalībnieki.
Foto: www.eud.eu
 
Iznācis laikraksta „Kopsolī” 13. numurs.
Tajā centrālā tēma – par TV pieejamības nodrošināšanas iespējām nedzirdīgajiem.
Otra tēma piesaistīs jūsu uzmanību daudzām krāsainām fotogrāfijām par pirmo šovu LNS vēsturē kultūras centrā „Rītausma”.
Valmieras skola nosvinējusi 135 gadu jubileju, nedzirdīgie darba tirgū, jaunieši mācās dažādās skolās, ziņas no biedrībām, intervijas par tēmu „Latvijas dzimšanas dienā”, sveicieni jubilāriem, iepazīšanās piedāvājumi un daudz kas cits 16 lappusēs ar krāsainām fotogrāfijām.
Ja vēlaties saņemt, turēt rokās savu vienīgo avīzi nedzirdīgajiem un lasīt to ik mēnesi, savlaicīgi pasūtiet to 2011. gadam Latvijas Pastā, redakcijā, savās biedrībās. Pasūtīt ir lētāk nekā pirkt pa vienai redakcijā!
Foto:  no laikraksta „Kopsolī”


Latvijas ziņas
 
Bērni līdz 18 gadu vecumam, kuriem pirmo reizi ir piešķirta invaliditāte, un viņu vecāki no 1. janvāra varēs izmantot valsts apmaksātus psihologa pakalpojumus. Bērns invalīds un viņa vecāki kopā varēs izmantot divas konsultācijas, katru 45 minūšu ilgu.
Lai saņemtu psihologa pakalpojumu, pašvaldības sociālajā dienestā būs jāiesniedz iesniegums par šī pakalpojuma piešķiršanu. Iesniegumu varēs iesniegt arī elektroniski vai nosūtīt pa pastu.
Foto: www.zlatni-cekin.hr
 
Lāčplēša dienā valsts prezidents Zatlers pasniedza dažādus apbalvojumus. Triju Zvaigžņu ordeni un Viestura ordeni saņēma 40 cilvēki. 
 Tie bija gan kareivji, gan sociālie, kultūras darbinieki, sportisti, policisti, vēsturnieki un celtnieki, kuru paveiktais  nozīmīgs visai Latvijai.
Lāčplēša dienas noslēgumā pie Rīga pils sienas 11. novembra krastmalā cilvēki aizdedza tūkstošiem svecīšu.  Svecītes nolika arī Valsts prezidents Zatlers ar kundzi.
Foto: www.president.lv
 
Valsts Kontrole atklājusi, ka valsts un pašvaldības iestādes sociālajiem izdevumiem nepamatoti iztērējušas gandrīz pusmiljonu latu.
Trūcīgas ģimenes statuss piešķirts tādām ģimenēm, kurām tas nepienākas. Piemēram, ģimenei, kurai pieder deviņi transportlīdzekļi, no kuriem divi nopirkti trūcīgas ģimenes statusa laikā. Par trūcīgu atzīta arī ģimene, kurai pieder seši transportlīdzekļi un četri nekustamie īpašumi. Šādām ģimenēm piešķirts arī garantētā minimālā ienākuma pabalsts – kopumā vairāk nekā simts tūkstoši latu.
Bezdarbnieku pabalstiem nepamatoti izlietoti vairāk nekā trīssimt tūkstoši latu.
Nepareizi izlietoti arī līdzekļi simtlatnieku stipendijām, jo tās tika piešķirtas arī tiem bezdarbniekiem, kuri saņem bezdarbnieka pabalstu.
Foto: www.apollo.lv
 
Svētku salūts par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 92.gadadienai 18. novembrī Rīgā ilgs deviņas minūtes. Salūts, tāpat kā agrāk, notiks Daugavas krastmalā uz AB dambja.  Lai labāk to redzētu, var stāvēt gan 11. novembra krastmalā, gan otrā Daugavas pusē, gan uz Akmens tilta un Vanšu tilta.
Valsts svētku uguņošana sāksies pl.21. Svētku uguņošanu televīzijas skatītājiem atspoguļos arī Latvijas Televīzija,  LNT un TV3.
Foto: www.apollo.lv


Ārzemju ziņas
 
Pēdējās nedēļās Bulgārijā izcēlies simtiem ugunsgrēku, jo laiks ir neparasti sauss un silts. Parasti normāla temperatūra Bulgārijā novembrī ir apmēram nulle grādu, taču šogad pagājušajā nedēļā tur gaisa temperatūra sasniedza plus 28 grādus!
Glābšanas dienests paziņojis, ka vairumu ugunsgrēku izraisījuši paši ciematu iedzīvotāji, dedzinot sausās lapas un zāli. Nedēļas sākumā u 
gunsdzēsējiem izdevās nodzēst 305 ugunsgrēkus, taču drīz izcēlās 30 jauni. Ugunsgrēkus veicina spēcīgais vējš, kura ātruma kalnu rajonos sasniedz pat 120 km stundā.
Foto: www.redskynews.com
 
Londonā notika lieli studentu nemieri, kuri protestēja pret valdības nodomu trīskāršot mācību maksu. Studenti ielauzās valdības vadītāja Kemerona pārstāvētās Konservatīvās partijas galvenajā birojā. Viņi izsita logus, norāva 
 griestu apšuvumu un salauza mēbeles. Nemieros ievainoti desmit cilvēki, no tiem trīs policisti.
Uz šiem protestiem Londonā ieradās apmēram 20 000 studenti un universitāšu pasniedzēji no visas Lielbritānijas.
Studiju maksu iecerēts paaugstināt ar  2012.gadu. Paredzēts, ka maksimālā mācību maksa būs 6000 mārciņu, bet universitātēm "īpašos apstākļos" būs tiesības to paaugstināt līdz 9000 mārciņām, kas ir trīs reizes vairāk, nekā pašlaik noteikta maksimālā maksa.
Foto: www.delfi.lv  

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas