Search form

01.12.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.68


Nedzirdīgo ziņas

Valmierā 27. novembrī notika Tālavas NS meistarsacīkstes šautriņu mešanā. Piedalījās 10 sievietes un 9 vīrieši. Šajā konkurencē pirmo vietu sievietēm izcīnīja Dace Jelagina, otrajā vietā Elīna Jefremova, bet trešā palika Vita Landrāte. Vīriešiem pirmais bija Jānis Goldšteins, aiz viņa Edgars Brižs, bet trešajā vietā Aivis Grāvītis. Vakarā notika „Tālavas NS” gada noslēguma pasākums.
Foto: www.valka24.lv

Sicīlijā, Itālijā, no otrā līdz piektajam decembrim risināsies Otrais Eiropas nedzirdīgo sporta klubu turnīrs basketbolā
. To organizē Starptautiskā nedzirdīgo basketbola federācija sadarbībā ar Itālijas nedzirdīgo sporta federāciju. Piedalīsies 9 vīriešu komandas (Grieķija, Anglija, Itālija, Horvātija, Vācija, Krievija, Ukraina, Polija un Latvija) un 4 sieviešu komandas (Anglija, Itālija un 2 no Vācijas). Latviju pārstāvēs Valmieras Nedzirdīgo sporta kluba “Tālavas NS” basketbolisti. Atcerēsimies, ka mūsu komanda piedalījās šādā turnīrā pagājušajā gadā Londonā, Anglijā, un izcīnīja otro vietu.
Foto: www.hackthebracket.com

Neaizmirstiet, ka šosestdien, 4. decembrī,  pl. 15 kultūras centrā „Rītausma” notiks melodeklamāciju šova „Krāsaini sapņi” trešā kārta. Tajā dalībnieki izpildīs joku dziesmas, un visi, kas grib vismaz pasmaidīt, – aidā  sestdien uz „Rītausmu”! Ieeja bez maksas, nāciet un atbalstiet savējos!
Foto: www.lns.lv


Latvijas ziņas

Latvijas Paralimpiskā komiteja savā interneta mājaslapā izsludinājusi ziedojumu vākšanu
, lai invalīdu sporta izlase – Aigars Apinis, Edgars Bergs, Taiga Kantāne, Dmitrijs Silovs un Liene Gruzīte varētu piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā Jaunzēlandē. Tur būs iespēja arī kvalificēties paralimpiskajām spēlēm, kas 2012.gadā notiks Anglijā. Paralimpiskā komiteja no valsts visam gadam saņem tikai 40 360 Ls, bet dalība čempionātā Jaunzēlandē vien maksā 30 tūkstošus latu. Labākais izlases sportists A. Apinis, lai iegūtu naudu braucienam, nolēmis atdot starptautiskajā izsolē savu pirmo Paralimpisko spēļu bronzas medaļu, kuru viņš izcīnīja Austrālijā 2000. gadā. Tomēr to darīt nevajadzēs, jo valdība ārkārtas sēdē naudu dalībai piešķīra.
Foto: www.geka.lv

Rīgas Vagonbūves rūpnīca (RVR) ražos vilcienu virsbūves pēc Francijas uzņēmuma "Bombardier" tehnoloģijas. Tiks ieviestas ne tikai 
 iekārtas un aprīkojums, bet arī ražošanas process. Lai apgūtu procesus, rūpnīcas darbiniekiem un speciālistiem ir paredzēta apmācības programma. Par to, ka jaunais izstrādājums ir konkurētspējīgs, liecina fakts, ka RVR kopā ar "Bombardier" iekļuva Gruzijā izsludināta vilcienu iepirkuma konkursa otrajā kārtā. Gruzijas pārstāvji augsti novērtējuši vilciena tehniskās īpašības.
Foto: www.tvnet.lv

 
Ministru kabinets  apstiprinājis Transportlīdzekļu nodokļa likuma projektu. Tas no nākamā gada aizstās līdzšinējo ikgadējo transportlīdzekļa nodevu. Transportlīdzekļa nodokli noteiks pēc automobiļa pilnās masas, motora tilpuma un jaudas, vislielākais nodoklis būs lielas jaudas un ekskluzīvām automašīnām.
Salīdzinot ar šo gadu, likme nemainīsies vienīgi vieglajiem auto, kuriem pilnā masa nepārsniedz 1500 kilogramu. Visiem pārējiem likmes pieaugs. Automašīnām, kuru pilnā masa nepārsniedz 2100 kilogramu, nodevā būs jāmaksā par 7 līdz 8 procentiem vairāk, bet automašīnām, kuru pilnā masa pārsniedz 3500 kilogramu, nodevas apmērs pieaugs pat par 113 procentiem.
Foto: www.bnn.lv

Kaislīgākie makšķernieki jau atklājuši zemledus makšķerēšanas sezonu. Kāds makšķernieks Rēzeknes novadā uz Meirānu ezera jau ielūza ledū.
Tāpēc nedrīkst aizmirst: lai droši kāptu uz ledus, tam jābūt vismaz 5 centimetru biezam! Ar ledus cērtni vispirms jāpārbauda ledus biezums. Ir bīstami kāpt uz ledus, ja tas nav pietiekami biezs.
 Gadījumos, ja cilvēks  ielūzis ledū, jāzvana uz tālruni 112 un jāizsauc glābēji. Ielūzušajam var palīdzēt pašu spēkiem, ja tam tuvojas rāpus vai guļus, bet nedrīkst pietuvoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no divu līdz piecu metru attāluma jāpamet aukla vai kopā sasieti apģērba gabali, jāpasniedz garš koks vai kāds cits priekšmets, pie kā pieķerties. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka tiem vienam no otra jāatrodas divu līdz trīs metru attālumā.
Foto: www.ventspilszinas.lv

 
Ārzemju ziņas

Eiropas Komisija vēlas, lai Lietuva mainītu savus likumus un atļautu reģistrēt arī tādus auto, kuri paredzēti kreisās puses satiksmei un kuriem stūre ir labajā pusē.
Taču Lietuvas valdība to nedarīs, jo uzskata, ka šādas automašīnas apdraud satiksmes drošību. Pētījumi parāda, ka šādām automašīnām avārijas iespēja ir par 30 – 40 % lielāka.
Arī Latvijā aizliegts reģistrēt auto, kas paredzēti braukšanai pa ceļa kreiso pusi. Šī prasība neattiecas uz automašīnām, kas reģistrējamas kā vēsturiskie spēkrati, un tiem auto, kas ievesti no ārvalstīm uz laiku. Šādus transportlīdzekļus var reģistrēt Latvijā vienu reizi uz laiku līdz sešiem mēnešiem. Tas attiecas arī uz ārvalstniekiem. Ja tomēr grib reģistrēt auto ar stūri labajā pusē, tad tas ir jāpārbūvē un jāiziet tehniskā ekspertīze.
Foto: www.ss.lv

Daudziem ceļotājiem problēmas sagādā tualešu meklēšana svešā pilsētā. Tagad tam atrasts risinājums: tūristi, kuriem ir viedtālruņi, varēs tajos izmantot programmu "Toilet Finder" jeb tualešu meklētājs.  Šī programma izmanto tālruņa GPS uztvērēju un uzrāda tuvākās tualetes. Šobrīd programmā pieejama informācija par 76 000 tualešu dažādās vietās visā pasaulē. Katru nedēļu datubāzei tiek pievienoti vismaz 400 jauni objekti. Programma sniedz arī informāciju par to, vai tualete ir maksas vai bezmaksas un vai tā pieejama kustību invalīdiem.
Foto: www.navigadget.com

Ziemeļkoreja apšaudīja kādu no Dienvidkorejas salām, nogalinot četrus cilvēkus un ievainojot 15. Krievija, ASV, Eiropas Savienība un Lielbritānija jau ir nosodījušas Ziemeļkorejas rīcību. Ziemeļkoreja joprojām atsakās atzīt pastāvošo ziemeļu robežlīniju, kuru pēc Korejas kara noteica ASV vadītie ANO spēki, un pieprasa tās pārcelšanu tālāk uz dienvidiem.
Jau iepriekš pie apstrīdētās robežas notikušas abu Koreju sadursmes 1999.gadā un 2002.gadā, kā arī pagājušā gada novembrī.
ASV un Dienvidkoreja sāka plašas jūras karaspēku mācības, lai brīdinātu un savaldītu Ziemeļkoreju. Pasaule ir satraukta, ka Korejas pussalā var izcelties jauns karš.
Foto: www.kasjauns.lv  
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas