Search form

08.12.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.69


Nedzirdīgo ziņas

Valmieras biedrībā 6. decembrī norisinājās nedzirdīgo prasmju konkurss – amatniecības darbu izstāde „Ko tu proti?”.
Vislielāko ievērību tajā guva Zoja Zaičenko ar saviem smalkajiem ziedu izšuvumiem un tamborējumiem. Dalībniekiem tika izdalīti rokdarbu materiāli, un visi mēģināja kaut ko izveidot par savām Ziemassvētku sajūtām – eņģeļus, sirsniņas, vītnes. Ar šiem rokdarbiem izrotātas biedrības telpas. Pasākumā piedalījās ne tikai projektā „Klusuma pasaule” iesaistītie klienti, bet visi, kas vēlējās, apmēram 20 dalībnieku.
Foto: Iveta Lāce-Miezīte

Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija no 10. līdz 14. decembrim organizē telpu futbola turnīru nedzirdīgajiem.
Piedalīsies Rīgas, Latgales un Azerbaidžānas komandas. Notiks arī Latvijas un Azerbaidžānas oficiāla spēle. Sīkāk ar turnīra programmu var iepazīties mājas lapā: http://www.lnsf.lv/files/afiss.jpg
Foto: www.lnsf.lv

Itālijā beidzies Otrais Eiropas nedzirdīgo sporta klubu turnīrs basketbolā
. Starp 9 vīriešu komandām Valmieras Nedzirdīgo sporta klubs “Tālava NS”  izcīnīja 5. vietu. Pirmo vietu ieguva Krievijas komanda, otro Grieķijas, bet trešo – Vācijas komanda.
Foto: www.wallpaperbase.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Tagad, nopērkot Jūrmalas caurlaides talonu, ar to būs jāiebrauc Jūrmalā vienas stundas laikā pēc nopirkšanas. Agrāk 24 stundu laikā varēja šķērsot Jūrmalas pilsētas robežas, cik bieži vien vēlas, bet no jaunā gada par atkārtotu iebraukšanu Jūrmalā būs jāmaksā lats. Atvieglojumu iebraukšanai turpmāk nevarēs saņemt Babītes, Salas un Lapmežciema pagasta iedzīvotāji, jo viņiem ir iespēja izmantot pilsētas apvedceļu.
Foto: www.diena.lv
 
Arī šogad katram Latvijas iedzīvotājam personiskām vajadzībām atļauts nocirst vienu eglīti Latvijas Valsts mežos. Nedrīkst zāģēt eglītes, kuru stumbrs resnāks par 12 centimetriem. A 
izliegts tās cirst jaunaudzēs, bet var ņemt no stigām, grāvmalās un citur. Lai atvieglotu eglītes meklēšanu,  izveidota elektroniskā meža karte: http://www.kurtuesi.lv/eglite
Latvijas Valsts mežu teritorija šajā kartē atzīmēta ar tumšzaļu krāsu un ar eglītes simbolu atzīmētas vietas, kur iespējams tās iegādāties podiņos gan Rīgā, gan kokaudzētavās.
Foto: www.d-fakti.lv

Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Krievijas galvaspilsētā Maskavā un Sanktpēterburgā notiks no 19. līdz 21.decembrim. Prezidentam līdzi brauks viņa padomnieki un daudzi ministri.
Vizītes laikā plānots parakstīt vairākus Latvijas un Krievijas vairākus līgumus: par cīņu pret organizēto noziedzību, par atvieglotu robežas šķērsošanu pierobežas iedzīvotājiem, par darbību ārkārtējā situācijā un draudu novēršanā, par  vides aizsardzību, par sadarbību tūrisma jomā, kā arī dubultnodokļu konvenciju.
Foto: www.apollo.lv

Tiesa piesprieda Tautas partijai atmaksāt valsts budžetā 1 miljonu latu. Jau 2008. gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lēma, ka šo summu partija nelikumīgi saņēmusi ziedojumos. Tautas partija atzīst, ka šāds lēmums apdraud tās pastāvēšanu, tāpēc to pārsūdzēs Augstākajā Tiesā.
Foto: www.db.lv

Nākamgad palielinās finansējumu "simtlatnieku" programmai, lai šo atbalstu saņemtu pēc iespējas vairāk bezdarbnieku, taču pabalsta apmēru no jūlija samazinās līdz 80 latiem mēnesī.  
2011. gadā bezdarba līmenis būs aptuveni 14% jeb apmēram 159 000 bezdarbnieku. No tiem tikai 30% saņems bezdarbnieka pabalstu. Tāpēc, lai palīdzētu pārējiem bezdarbniekiem, valdība palielinās finansējumu, lai nodrošinātu dalību šajā programmā vēl 18 000 cilvēku. Kopumā būs iesaistīti 88 000 bezdarbnieku.
Iespējams, ka bezdarbniekus varēs nodarbināt arī lauksaimniecībā. Tādā gadījumā 100 latus maksātu lauksaimnieks, bet vēl 100 latus viņi saņemtu no Eiropas fondiem.
Foto: www.diena.lv 
 
  
Ārzemju ziņas
 
Ēģiptes kūrortā Šarmelšeihā vienas nedēļas laikā trīs reizes tūristiem uzbrukušas haizivis. Gājusi bojā viena tūriste no Vācijas, bet vairākiem krievu tūristiem pēc uzbrukuma vajadzēja amputēt roku vai kāju.
Pēc šiem uzbrukumiem tur slēdza trīs pludmales, un tajās ieradās haizivju mednieki. Kad noķēra divas haizivis, tās atkal atvēra, lai gan bija brīdinājumi, ka visas haizivis vēl nav notvertas.
Foto: www.apollo.lv

Viltoto medikamentu izplatība šokējusi speciālistus: vismaz puse internetā nopērkamo zāļu ir viltojumi, kas neārstē, bet var pat nogalināt.
 Situāciju vēl sliktāku  padara viltojumu nonākšana arī aptiekās, tas jau vairākās vietās Eiropā ir noticis. Vislielākās viltojumu ražotājvalstis ir Ķīna un Indija. Peļņa no šādām viltotām zālēm ir daudz lielāka nekā no narkotikām
Daudz viltoto zāļu ir Krievijā, bet cilvēki no Latvijas brauc tās iepirkt, jo tās tur ir lētākas. Latvijā situācija ir daudz labāka, jo viltotās zāles šeit var iegādāties tikai internetā.
Foto: www.apollo.lv
 
Lielākā Krievijas lidsabiedrība "UTair" nolēmusi veikt 16 savu lidmašīnu apkopi un remontu Latvijā. Šī firma pastāv vairāk nekā 40 gadus un ir lielākais aviopārvadātājs Krievijā ar plašu maršrutu tīklu valstī un 350 lidmašīnu un helikopteru.
Pirmā kompānijas "UTair" lidmašīna uz tehnisko apkalpošanu "FBO Riga" angārā Rīgā ielidoja 18. novembrī. Pusgada laikā apkalpos vēl 15 "UTair" lidmašīnas.
Arī lidostai "FBO Riga" veiksmīgā sadarbība ar Krievijas lidsabiedrību ir izdevīga, jo var saņemt maksu par lidmašīnu pacelšanos un nosēšanos, virszemes apkalpošanu, lidmašīnu stāvvietām.
Foto: www.qwickstep.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas