Search form

15.12.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.70


Nedzirdīgo ziņas

10.  - 12. decembrī
Rīgā notika telpu futbola turnīrs nedzirdīgajiem. Piedalījās 3 komandas: Rīga, Latgale un Azerbaidžāna.
Pirmajā dienā draudzības spēlē starp Rīgas un Azerbaidžānas komandu ar rezultātu  7: 12 uzvarēja Azerbaidžānas nedzirdīgo izlase.
Otrajā  dienā notikaAzerbaidžānas, Rīgas un Latgales komandu savstarpējais turnīrs. 
Pirmajā spēlē Rīga –Azerbaidžānas viesu komanda nespēja pēdējā sekundē realizēt soda sitienu un rīdzinieki uzvarēja ar rezultātu 5:4. Otrajā spēlē Rīga uzvarēja Latgales komandu ar 7:2. Latgales komanda zaudēja arī Azerbaidžānai ar 4:15 un palika trešajā vietā. Pirmā vieta Rīgai, otrā – Azerbaidžānas komandai.
Trešajā  dienā Latvijas un Azerbaidžānas nedzirdīgo izlašu oficiālā spēlē Latvija zaudēja ar 2 : 5.
Foto: Iveta Kraze
 
Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācija aicina piedalīties fotokonkursā „Ziemas brīnumi”. Katrs var līdz 17. decembrim atsūtīt vienu visskaistāko bildi konkursam uz e pastu: [email protected]. Bildes nedrīkst apstrādāt vai uzlabot ar dažādiem paņēmieniem, jāsūta tādas, kādas uzņemtas. Uzvarētāji saņems balvu konkursa noslēguma pasākumā 19. decembrī.
Foto: www.lnjo.lv
 
Laikraksta „Kopsolī” pēdējais numurs šajā gadā iznāk  15. decembrī. Redakcija atgādina: ja vēlaties mājās saņemt tā kārtējo numuru jau janvārī, pasteidzieties avīzi 2011. gadam pasūtīt Latvijas Pastā līdz 25. decembrim. Visi laipni lūgti arī redakcijā Jāņa sētā 5, kur „Kopsolī” pasūtīšanu varat nokārtot darbdienās no pl. 10 līdz 17.
Foto: www.lns.lv
 
Latvijas ziņas
 
Ziemassvētku gaišā ziņa: no
1.janvāra uz pusgadu mājsaimniecībā apkurei lietotās gāzes maksa  samazināsies par 7%, bet mājsaimniecībā plītīm lietotā - par 4%.
Savukārt „Rīgas Siltums” paziņoja, ka maksa par siltumu decembrī rīdziniekiem nemainīsies, bet janvārī un februārī  varētu pat samazināties par 4 %.
Foto: www.reitingi.lv
 
Viena trūcīgā persona nākamgad drīkstēs saņemt ne vairāk kā 12 Eiropas Savienības finansētās bezmaksas pārtikas pakas jeb vienu paku mēnesī. Nākamgad Latvijai šim mērķim  piešķirti 4,7 miljoni latu, bet vienu miljonu piešķirs valsts. Uz bezmaksas pārtikas pakām nākamgad varētu pieteikties 180 000 trūcīgo iedzīvotāju.
Foto: www.manaventspils.lv
 
Latvijā pieaugušas degvielas cenas. Iemesli ir degvielas cenu kāpums pasaules tirgū un eiro vērtības krišanās.
 Degvielas cenas pasaules tirgū varētu stabilizēties pēc Ziemassvētkiem.
Degvielas patēriņš liecina, ka krīze nav beigusies, jo tas krities par 2 %, bet benzīna patēriņš pat par 12%. Iespējams, lielu daļu degvielas nelegāli ieved no Krievijas un tā netiek uzskaitīta.
Arī citās ES valstīs degvielas cenas aug. Piemēram, Vācijā benzīna cena sasniegusi gandrīz 1,05 latus par litru, bet d 
īzeļdegviela maksā 93 santīmus litrā.
Foto: www.bauskasdzīve.lv
 
Valdība atbalstīja 20% auto nodokļa atlaidi daudzbērnu ģimenēm.
 No nodokļa pilnībā atbrīvos automašīnas, kuras darbina elektrodzinējs. Pārējām automašīnām nodokli noteiks atkarībā no dzinēja lieluma un jaudas: jo lielāks dzinējs, jo augstāks nodoklis.
Foto: www.ir.lv
 
Ar 1. novembri ceļošanai ārpus Šengenas zonas vairs nebūs derīgas tās Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem. Šādas pases izsniedz cilvēkiem no 60 gadu vecuma. Tāpēc, ja gribat braukt uz tādām valstīm kā Itālija, Īrija, Anglija, Ukraina, Baltkrievija, ASV, Dienvidamerika un citām valstīm, kuras nav Šengenas zonā, tad pasi noteikti vajag nomainīt. To var izdarīt jebkurā Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldes filiālē 20 dienu laikā par 5 latiem. Ja vajag ātrāk, tad būs jāmaksā dārgāk.
Foto: www.baltic-ireland.ie  
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lielu nemieru pasaulē radījusi starptautiskā organizācija Zviedrijā WikiLeaks, kassavā mājaslapāpublicē anonīmus ziņojumus un slepenu informāciju, neatklājot tās ieguves avotus. Organizācijas dibinātājs un direktors ir Austrālijas žurnālists Džulians Asānžs. Šā gada jūlijā WikiLeaks publicējis vairāk nekā 90 000 dokumentu par Afganistānas karu. Publicēta  ASV diplomātiskā sarakste ar savām vēstniecībām visā pasaulē, arī Latvijā.
Interpols pēc Zviedrijas prokuratūras pieprasījuma izsludināja Džūljenu Asānžu starptautiskajā meklēšanā un apcietināja aizdomās par izvarošanu un nelikumīgu piespiešanu.
Foto: www.nozare.lv
 
WikiLeaks publicētie dokumenti liecina, ka NATO gada sākumā militārās aizsardzības plānā iekļāva Poliju un Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju.
Krievija paziņoja, ka pieprasīs NATO anulēt slepeno plānu par trīs Baltijas valstu –  Lietuvas, Latvijas un Igaunijas – aizsardzību.
 NATO informācijas centrs Maskavā preses konferencē paziņoja, ka nav nekā nosodāma NATO plānos aizsargāt Baltijas valstis un Poliju no Krievijas draudiem.
Foto: www.unity.lv
 
Rīga ir Ziemassvētku egles rašanās vieta, taču igauņi šo faktu apstrīdēja, līdz ar to radot konfliktu starp Latviju un Igauniju.
Mīļā Ziemassvētku miera labad Latvijas un Igaunijas premjeri vienojās, ka šī tradīcija radusies Livonijā, kurā kopā ar Latviju savulaik atradās arī Igaunijas dienvidu daļa.
Mums par patīkamu pārsteigumu nupat ASV Nacionālā Ziemassvētku eglīšu asociācija ir oficiāli atzinusi, ka eglīte pirmo reizi pasaulē Ziemassvētku svinēšanā izmantota 1510.gadā Rīgā.
Foto: www.kasjauns.lv  

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas