Search form

22.12.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.71


Nedzirdīgo ziņas
 
18. decembrī kultūras namā „Rītausma” notika tradicionālais Latvijas Nedzirdīgo savienības gada noslēguma pasākums, kurā noskaidroja Gada notikumu, Gada cilvēku un Gada pašdarbnieku.  
Par LNS izcilāko Gada notikumu tauta atzina LNS 90 gadu jubilejas pasākumu, par Gada pašdarbnieku Maigu Elbroti un par Gada cilvēku izvēlējās Inesi Immuri.
Foto: Juris Grundulis
 
Pirmoreiz LNS gada noslēguma pasākumu organizēja kopā ar LNSF. Par gada sportisti atzīta Gunita Šīrante. Gada sporta kluba titulu nopelnīja Valmieras sporta klubs „Tālavas NS ”, un par populārāko sporta veidu šogad nedzirdīgo vidū atzīts boulings.
Foto: Juris Grundulis
 
18. decembrī bija vēl viens ievērojams notikums. Inese Immure prezentēja savu tikko iznākušo grāmatu „Nedzirdīgo bērnu izglītošanas vēsture Latvijā līdz 1940. gadam”. Ar grāmatu var iepazīties nedzirdīgo biedrībās uz vietas, kā arī Informācijas centrā.
Foto: Juris Grundulis
 
Starptautiskā nedzirdīgo sporta komiteja (ICSD) par 2010. gada labākajiem sportistiem atzinusi profesionālo basketbolistu Mihu Zupanu no Slovēnijas un peldētāju Annu Tovstu no Ukrainas.
Miha Zupans šogad Slovēnijas izlases (dzirdīgo) sastāvā  spēlējis Eiropas basketbola čempionātā Turcijā. Slovēnijas komanda kopā ar Zupanu ierindojās augstajā 8. vietā. Zupans kā profesionāls sportists spēlē arī Sanktpēterburgas komandā, kas piedalās Krievijas Superlīgas čempionātā.
Ukraiņu peldētāja Anna Tovsta ir parādījusi izcilu sniegumu, piedaloties Eiropas nedzirdīgo peldēšanas čempionātā. Viņa izcīnīja 6 zelta un vienu sudraba medaļu. Šajā čempionātā viņa laboja arī četrus Eiropas čempionātu rekordus.
Foto: www.wikipedia.org
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima apstiprināja 2011. gada budžetu un pieņēma grozījumus nodokļu likumos. Pievienotās vērtības nodokli (PVN) paaugstināja no tagadēja 21% uz 22% un no 10% uz 12% palielināja samazināto likmi, kas attiecāa uz atsevišķām nozarēm (presei, grāmatām u.c.). Ar 22% turpmāk tiks aplikts arī  elektroenerģijas patēriņš iedzīvotājiem.
Grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) paredz no tagadējiem 26% samazināt nodokli uz 25 %. Grozījumi likumā par nekustamā īpašuma nodokli paredz palielināt nodokli mājokļiem.
Tika palielināts akcīzes nodoklis saldinātajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem no 4 līdz 5,2 latiem par 100 litriem.
Foto: www.ir.lv
 
Krāsns nepareizas kurināšanas un dūmeņu netīrīšanas dēļ šogad izcēlušies jau 830 ugunsgrēki.  
To cēloņi: bojāti dūmvadi vai krāsnis. Visvairāk ir gadījumu, kad ugunsgrēks izceļas  malkas krāsns nepareizas lietošanas rezultātā – 516 ugunsgrēki.
Izplatīta kļūda ir malkas likšana pie plīts durtiņām. Bijuši gadījumi, kad uz krāsns tiek žāvēts apģērbs vai apavi, kas var aizdegties.
Bīstams ir netīrīts skurstenis. Uz tā iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas var aizdegties. Arī bēniņos vajag pārbaudīt, vai skurstenī starp ķieģeļiem nav spraugas. Pa tām var izlidot dzirksteles un aizdedzināt bēniņus.
Foto: www.delfi.lv
 
Auto nodokli automašīnām, kas reģistrētas pēc 2005. gada, noteiks pēc motora tilpuma, jaudas un auto masas.  Nodokli automobilim, kurš pirmo reizi reģistrēts pirms 2005.gada 1.janvāra, aprēķinās tāpat kā līdz šim - atbilstoši pilnai masai. Pēc minētā datuma nodokli par vieglo automobili aprēķinās, ņemot vērā jau trīs rādītājus: auto pilno masu, motora tilpumu un maksimālo jaudu. Tas nodokli palielinās apmēram divreiz.  No nodokļa atbrīvoti ar elektromotoru darbināmie transportlīdzekļi. Trīs un vairāk bērnu ģimenēm būs 20% nodokļa atlaide.
Foto: www.unity.lv
 
Saeima noteica izmaiņas arī par dienesta auto nodokli. Zemnieku un zvejnieku saimniecībām "dienesta auto nodoklis" nebūs jāmaksā. Uzņēmumiem līdz 2005.gadam reģistrētajiem auto nodoklis būs 30 lati mēnesī, bet pēc tam reģistrētajām automašīnām nodoklis atkarībā no motora tilpuma būs 19, 30 vai 40 lati mēnesī. Nodokli varēs nemaksāt uzņēmēji, kas ar GPS iekārtu palīdzību pierādīs, ka neizmanto auto privātām vajadzībām.
Foto: www.noverotajs.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Valsts prezidents Valdis Zatlers ar aptuveni 190 cilvēku lielu delegāciju atrodas oficiālā vizītē Krievijā. Tā ir prezidenta vizītes lielākā delegācija Latvijas vēsturē un ilgs četras dienas. Pirmdien tika parakstīti deviņi svarīgi sadarbības līgumi.
Iepriekšējā Latvijas prezidenta oficiālā vizīte Krievijā bija 1994. gada aprīlī, kad Guntis Ulmanis Maskavā parakstīja līgumu par PSRS armijas izvešanu. Latvijas prezidenti pēc tam vēl divreiz apmeklējuši Krieviju, bet tās nav bijušas oficiālās vizītes.
Foto: www.diena.lv
 
Turpinās slikto laika apstākļu izraisītais haoss Eiropas lidostās. Ilgstošā snigšana un sals paralizējis Londonas Hītrovas lidostu, kur tūkstošiem pasažieru gaida savas lidmašīnas. 2010. gada decembris Eiropā ir viens no aukstākajiem vēsturē. Anglijā, Īrijā un Zviedrijā sasniegti aukstuma rekordi.
Mazliet labāka situācija ir Vācijā, Frankfurtes lidostā, kur pēc pasažieru protestiem cilvēkiem izdalīja segas un pārtiku. Arī Šarla de Golla lidosta Francijā bija spiesta atcelt vairākus reisus.
Foto: www.travelnews.lv
 
Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās  uzvarējis pašreizējais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko, saņemot vairāk nekā 70% balsu. Viņš Baltkrieviju vada jau kopš 1994. gada. Bija vēl deviņi kandidāti. Iespējams, vēlēšanu rezultāti ir viltoti. Pēc tām Baltkrievijā sākās plašas demonstrācijas, protestējot pret rezultātu viltošanu. Milicijas īpašo uzdevumu vienība, izklīdinot demonstrāciju, smagi ievainoja vienu no prezidenta vēlēšanu kandidātiem – pilsoniskās kampaņas "Saki patiesību!" līderi Vladimiru Ņekļajevu.
Foto: www.ir.lv
 
Pasaules čempionātā Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien ar rezultātu 3:1 uzvarēja Baltkrieviju,  pēc viena gada pārtraukuma atgriežoties pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.
Čempionāts notika Baltkrievijā.  
Šajā čempionātā Latvija izcīnīja vēl divas pārliecinošas uzvaras – ar 6:1 pār Lielbritāniju un 9:0 pār Ukrainu; ar 2:1 pieveica Japānu un pēc tam ar 1:0 izmocīja uzvaru pār Itāliju.
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas