Search form

06.04.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.86


Nedzirdīgo ziņas
 
Atgādinām visiem nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem, kuri 2011./2012. mācību gadā plāno mācīties kādā arodskolā, tehnikumā vai augstskolā, pieteikties uz bezmaksas zīmju valodas tulka pakalpojumiem mācību laikā. Uz tulka pakalpojumu var pieteikties arī tie, kas jau mācās. Ja vēl nezināt, kurā skolā vēlaties mācīties, tad norādiet, kādu profesiju vēlaties apgūt.
LNS ļoti nepieciešams jau līdz 8. aprīlim zināt, cik apmēram nedzirdīgo un vājdzirdīgo vēlas mācīties ar tulku, lai no valsts var savlaicīgi pieprasīt finansējumu tulka apmaksai.
Foto: www.lns.lv
 
Pļaviņu biedrības vadītājam Aināram Osmanim radusies ideja izveidot sarakstu ar speciālistiem, dažādu pakalpojumu sniedzējiem, kuri prot zīmju valodu. Ja jūs zināt, ka kāds bankas darbinieks, advokāts, frizieris, ārsts, pašvaldības darbinieks vai kāds cits pakalpojumu sniedzējs prot zīmju valodu, ziņojiet mums uz LNS Informācijas centru – [email protected]. Mēs par viņiem uzrakstīsim mājaslapā un ziņosim avīzē Kopsolī, lai pārējie nedzirdīgie biedri zinātu, ka ir tādi speciālisti, ar kuriem var sazināties zīmju valodā.
Foto: www.scvrd.net
 
Ja jūsu mobilā telefona numurs ir LNS datu bāzē, tad, iespējams, jau maijā varēsiet ar sms caur palīdzības dienestu 112 izsaukt ugunsdzēsējus, policiju, ātro palīdzību. Ja jums ir mainīts telefona numurs, tad lūdzam paziņot līdz 29. aprīlim par jauno numuru LNS Informācijas centram – e –pastā vai msn [email protected], vai sūtīt sms uz 26278525, vai ziņot par to uz vietas Jāņa sētā 5, Rīgā katru darba dienu pl.10 – 17 (pirmdienās līdz pl.19).  
Foto: www.112.lv
 
LNSF balvas izcīņa šahā notiks 9. aprīlī, pl. 11 kultūras centrā „Rītausma”, Kandavas ielā 27, Rīgā. Apdomas laiks 30 minūtes līdz partijas beigām.
Foto: www.vatp.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā (sprintā) „Lieldienu balva 2011” notiks 25. aprīlī pl.12 Rīgā. Sporta kluba dalībnieku pieteikumi uz veidlapas kopā ar dalības maksu jāiesniedz līdz 15 aprīlim pl. 15 LNSF birojā. Dalības maksa ar sporta kluba oficiālu pieteikumu – 2 Ls, bet, ja nav kluba biedrs vai bez kluba pieteikuma – 4 Ls.
Papildus informāciju prasiet atbildīgajam Raitim Ozolam pa mob. tel.: 26586133 vai pa e-pastu: [email protected].
Foto: www.ventspils24.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Martā salīdzinājumā ar februāri pārtikas produktu cenu straujais kāpums Latvijā ir apstājies. Lielākajai daļai pārtikas produktu Rīgas veikalos martā salīdzinājumā ar februāri cenas bijušas stabilas. Tās ir pieaugušas mandarīniem, tējai, galda bietēm, galviņkāpostiem. Cenas samazinājušās vīnogām, plūmēm, gurķiem, banāniem.
Svarīgāko produktu: maizes, piena produktu, gaļas cenas nav mainījušās.
Foto: www.db.lv
 
Tikko nokusis sniegs, bet jau sācies kūlas dedzināšanas trakums. Piemēram, svētdien VUGD izbrauca uz 18 kūlas ugunsgrēkiem, vislielākais bija Liepājas – Ventspils ceļa 56. kilometrā 10 000 kvadrātmetru platībā! Šogad jau dzēsts 51 kūlas ugunsgrēks. Atgādinām, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu no 200 līdz 500 latiem vai arestu līdz 15 diennaktīm.
Foto: www.apollo.lv
 
Stājušies spēkā grozījumi kompensējamo medikamentu atmaksas kārtībā. Pacientiem tagad jāmaksā 50 santīmu līdzmaksājums par katru 100% kompensējamo zāļu un medicīnas ierīču recepti. Jauno pacienta līdzmaksājumu neiekasēs no trūcīgajiem pacientiem, kuru statusu apliecina sociālo dienestu izsniegta izziņa, un no pacientiem, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latus mēnesī. Līdzmaksājums nebūs jāmaksā par receptēm, kas izrakstītas bērniem līdz 18 gadu vecumam, un par zālēm vai medicīniskajām ierīcēm, kuru aptiekas cena vienam iepakojumam nepārsniedz trīs latus.
Šis līdzmaksājums nav medikamenta cenas paaugstinājums, jo skar tikai vienu kompensācijas apmēru – 100%.
Foto: www.baltic-ireland.ie
 
 "Rīgas siltums" piešķirs 840 000 latu lielu ziedojumu dzīvokļa pabalstu izmaksai maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem. Pabalstus izmaksās caur Rīgas Sociālo dienestu, lai šajā apkures sezonā sniegtu sociālu atbalstu Rīgā deklarētajām ģimenēm vai personām, kurām ir tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu un kuru mājokļu apkurei izmanto "Rīgas Siltums" piegādāto siltumenerģiju. 2011.gada februārī, salīdzinot ar 2010.gada februāri, dzīvokļa pabalsta saņēmēju skaits palielinājies vairāk nekā vidēji par 99% (no 17 tūkstoš līdz 35 tūkstoš cilvēkiem).
Foto: www.db.lv
 
  
Ārzemju ziņas
 
Beļģija ir labojusi pasaules rekordu kā valsts, kurā visilgāk nespēj izveidot valdību. Kopš vēlēšanām pagājušas jau 290 dienas, bet politiķi joprojām nav spējuši vienoties par jauno ministru kabinetu. Vēlēšanas tur notika jau pagājušā gada 13. jūnijā. Visu laiku darbu turpina iepriekšējā valdība. Galvenais iemesls, kāpēc nevar izveidot valdību, ir flāmu prasība palielināt Flandrijas reģiona tiesības pašiem lemt par nodokļiem un sociālajām lietām. Flāmi ir 60 % no Beļģijas iedzīvotājiem. Savukārt valoņi negrib to pieļaut, jo baidās zaudēt budžeta finansējumu no daudz bagātākās Flandrijas.
Foto: www.apollo.lv
 
Atbildību par septiņu Igaunijas pilsoņu nolaupīšanu Libānā uzņēmies grupējums "Atdzimšanas un reformu kustība". Nav skaidrs, ko viņi vēlas, jo nekādas prasības nav paziņotas. Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets paziņoja, ka valdībā nemaksās izpirkuma maksu, ja tāda tiks pieprasīta. Vairāki nolaupītāji aizturēti, taču sagūstītos igauņus nevar atrast.
Foto: www.delfi.lv
 
Kongo avarēja Apvienoto nāciju misijas lidmašīna. Nosēžoties lidostā, tā nobrauca no skrejceļa, pārlūza uz pusēm un aizdegās. Gājuši bojā 32 cilvēki, bet vienam cilvēkam brīnumainā kārtā izdevies izdzīvot.
Foto: www.tvnet.lv
 
Portugālē, kas cieš no ekonomiskās krīzes, padziļinājusies arī politiskā krīze, jo opozīcija piedraudēja bloķēt taupības pasākumus, kurus valdība īsteno, lai nevajadzētu prasīt palīdzību Starptautiskajam Valūtas fondam un Eiropas Savienībai. Portugāles premjers Sokratišs brīdināja: ja pieļaus politisko krīzi, tad Portugāle piedzīvos tādu pašu likteni kā Grieķija un Īrija, kas bija spiestas vērsties pēc palīdzības pie starptautiskajiem aizdevējiem, lai izglābtos no bankrota. Valdības taupības pasākumi nozīmē vecuma pensiju samazināšanu un ierobežojumus veselības aprūpē, tāpēc notiek arvien jaunas protesta akcijas.
Foto:  www.bnn.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas