Search form

13.04.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.87


Nedzirdīgo ziņas
 
6. aprīlī „Rītausmā” notika humora pasākums „Smejies vesels!”. Tajā piedalījās apmēram 70 dalībnieki. Uzstājās melodeklamāciju trio – Maiga & Juris Elbroti un Biruta Lasmane ar dziesmām. Anekdotes stāstīja Olga Anufrijeva. Jaunums bija mīmu grupas (Maiga Elbrote, Biruta Lasmane, Dace Jelagina) debija ar pantomīmām „Sliktais garastāvoklis” un „Skaistie mati”. Pasākums bija ļoti jautrs un ilga 4 stundas.
Foto: Valdis Krauklis
 
Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņā šahā 9. aprīlī „Rītausmā” piedalījās 7 vīrieši un 4 sievietes. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Aivars Priedītis.
Sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Marina Artjomova.
Foto: Iveta Kraze
 
 Pēc grupu pārvēlēšanu sapulcēm sāksies reģionālo biedrību kopsapulces un konferences: 16. aprīlī. pl. 12 –  Kuldīgas RB kopsapulce; 16. aprīlī. pl. 15  – Ventspils RB kopsapulce; 17. aprīlī  pl. 11 –  Liepājas RB kopsapulce; 7. maijā pl. 11  Pļaviņas RB konference; 7. maijā pl. 14 – Rēzeknes RB konference; 8. maijā pl. 11 – Daugavpils RB konference; 14. maijā pl. 12 –  Smiltenes RB konference; 14. maijā pl. 15  – Valmieras RB konference; 21. maijā pl. 11 –  Rīgas RB konference. Visiem delegātiem lūgums ierasties!
Foto: www.lns.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima pieņēma grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Turpmāk 4. maijā tiks svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, bet 21. augusts turpmāk būs Konstitucionālā likuma "Par LR valstisko statusu" pieņemšanas diena.
 Atzīmējamo dienu sarakstu papildinās 17. maijs – Ugunsdzēsēju un glābēju diena, savukārt jūnija trešā svētdiena būs Medicīnas darbinieku diena.
Foto: www.google.lv
 
Šogad savu 100 gadu jubileju svin 116 Latvijas pilsoņi, 46 Latvijas nepilsoņi un viens Latvijā dzīvojošs ārzemnieks.
Kopumā šā gada 1. janvārī Latvijā bija 459 cilvēki, kuri jau ir nodzīvojuši līdz 100 gadu vecumam vai šogad svinēs savu 100 gadu jubileju.
Šobrīd visvecākā Latvijā dzīvojošā persona ir dzimusi 1898. gadā, tātad ir 113 gadus veca.
Foto: www.d-fakti.lv
 
Kopējais iedzīvotāju parāds par gāzi martā bija aptuveni 6,4 miljoni latu, bet kopējais parādnieku skaits bija 132 tūkstoši klientu.
Salīdzinot ar 2010. gadu, kopējais parāda apjoms ir pieaudzis par 1,7 miljoniem latu. Nopietnā ziņa ir tāda, ka "Latvijas Gāze" sākusi sadarbību ar parādu piedzinējiem, un   aicina klientus vērsties uzņēmumā un risināt parādu problēmas. Par kavētiem maksājumiem tiek aprēķināti nokavējuma procenti 0,15% apmērā no parāda summas par katru nokavēto dienu.
Foto: www.ir.lv
 
Skaistumkonkursā „Mis Latvija 2010”  8. aprīlī Ķīpsalā  kā viesmākslinieces uzstājās arī mūsu „Mis Deaf Latvija 2011” laureātes Vita Riņķe ar „Lietussarga deju”, Agnese Kalnāja ar priekšnesumu „Laiks dejot” un Laura Gaile ar savu austrumu cīņu paraugdemonstrējumu „Sievietes spēks”. Laura izpildīja trīs sitienus, veiksmīgi pāršķēla trīs dēļus, taču tas nācās grūti, jo uz skatuves bija paklājs, kas traucēja kustības.
 Par  „Mis Latvija 2010”  kļuva Alise Miškovska, bet par „Misters Latvija 2010” – Edvīns Ločmelis.
Foto: www.mango.delfi.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Japāna atvainojās kaimiņvalstīm, ka okeānā nopludināja vairāk nekā 10 000 tonnas viegli radioaktīva ūdens no avarējušās Fukušimas AES. Bet pēc tam Japānā atkal notika kārtējā spēcīgā zemestrīce virs 7 ballēm. Tajā gāja bojā 3 cilvēki, tomēr lieli postījumi nav nodarīti. Fukušimas AES zemestrīces dēļ atkal uz 50 minūtēm pārtrūka ūdens sūkņu darbība, ko izmanto kodolreaktoru dzesēšanai. Pēc šīs zemestrīces arī Onagavas AES izlijis neliels daudzums radioaktīvā ūdens. Tā atrodas 100 km attālumā no Fukušimas AES.
Foto: www.db.lv
 
11. aprīlī sešos vakarā Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas metro stacijā Oktjabrjskaja notika sprādziens. Stacija atrodas pilsētas centrā netālu no prezidenta pils. Sprādzienu izraisīja bumba un tas atzīts par terora aktu. Bojā gājuši 12 cilvēki, bet ap 150 ir ievainoti, daudzi no tiem – smagi. Baltkrievijā izsludinātas sēras. Arī Latvijas prezidents Valdis Zatlers izteicis līdzjūtību Baltkrievijai.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Īslandē jau otro reizi notika referendums par to, vai tai ir jāmaksā bankas "Icesave" bankrota nodarītos zaudējumus. Lielbritānija un Nīderlande pieprasa  atmaksāt 3,9 miljardus eiro (2,74 miljardus latu). Šo summu tās izmaksājušas savas valsts pilsoņiem, kuri zaudēja noguldījumus Īslandes bankas "Landsbanki"  struktūrvienībā "Icesave".  58 % iedzīvotāju nobalsoja par to, ka  kompensācijas nav jāmaksā.
Jau 2010 .gada martā kompensāciju izmaksu "Icesave" lietā noraidīja vairāk nekā 93% Īslandes iedzīvotāju.
 Bet Latvijā valdība nedeva iespēju tautai pašai referendumā izlemt, vai valstij jāmaksā par Parex bankrotu.
Foto: www.thesun.co.uk
 
Polija ļoti sašutusi par izmainīto tekstu uz piemiņas plāksnes, kas veltīta lidmašīnas avārijā Krievijā pirms gada bojāgājušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska piemiņai.
Piemiņas plāksnes teksta oriģinālajā poļu versijā bija rakstīts, ka Kačiņskis un pārējie avārijas 95 upuri bija ceļā uz Katiņas slaktiņa piemiņas ceremoniju. Taču Krievijas amatpersonas to nomainījušas pret citu plāksni, uz kuras ir teksts poļu un krievu valodās, izņemot tekstu par Katiņas slaktiņu.
Polija izmainīto tekstu atklāja sestdien, kad avārijā bojāgājušo ģimenes locekļi ieradās memoriālā, lai pieminētu pirms gada notikušo aviokatastrofu.
Foto: www.la.lv
 
ASV draud jauna finansu krīze, ja netiks samazināti izdevumi. Tāpēc ASV prezidents Obama parakstīja vienošanos par izdevumu samazināšanu. Vienošanās paredz papildus izdevumu samazināšanu par 38,5 miljardiem dolāru. Tas vajadzīgs, lai ierobežotu milzīgo ASV budžeta deficītu, kas sasniedzis jau 1,65 triljonus dolāru.
Foto: www.wordpress.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas