Search form

20.04.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.88


Nedzirdīgo ziņas
 
Rīgas Raiņa 8. Vakara maiņu vidusskolā nedzirdīgo skolēnu grupā 13. aprīlī jau devīto gadu pēc kārtas notika dzejas lasījumu konkurss.
Pirmo vietu ieguva Līga Liniņa. Žūrija piešķīra divas otrās vietas: Līgai Ķuzei un Raitim Rūrānam. Arī trešās vietas bija divas: Intai Kuļikovai un Zanei Kristapsonei, bet Marina Ogorodņikova saņēma speciālbalvu – iespēju uzstāties skolas izlaidumā.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
Kurzemes reģiona biedrībās jau notikušas  atskaišu – pārvēlēšanu kopsapulces.
Kuldīgā (16. 04)  līdzšinējais priekšsēdētājs Juris Ozoliņš paziņoja par savu atkāpšanos. Par  jauno vadītāju ievēlēja Guntaru Jurševski.
Ventspilī (16. 04) par biedrības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Raisu Civkunovu.
Liepājas biedri par priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Gundegu Paņko un apstiprināja arī Liepājas reģionālās biedrības Goda biedra nosaukuma piešķiršanu Ritai Jēkulei un Gundegai Paņko (17. 04 ).
Foto: www.lns.lv
 
Lieldienās, 24. aprīlī pl. 12 – 13.30 varēs noskatīties dievkalpojuma tiešraidi Latvijas TV 1. programmā ar surdotulkojumu.
Foto: www.ltv1.lv
 
25. aprīlī „Rītausmā” pl. 13 notiks jautrs Lieldienu pasākums. Būs olu konkurss, spēles, atrakcijas un priekšnesumi, kā arī konkurss par skaistāko galdu. Līdzi jāņem groziņš un svētku noskaņojums!
Foto: www.lns.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Finanšu ministrijā sāka izstrādāt grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likumā, lai citās Eiropas Savienības valstīs strādājošus latviešus atbrīvotu no pienākuma maksāt valstij starpību starp IIN likmēm mītnes zemē un Latvijā.
Ja, piemēram, Īrijā, IIN ir mazāks nekā Latvijā, tad tur strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem līdz šim bija pienākums samaksāt Latvijas valstij šo nodokļu starpību. Atbrīvojums no šīs starpības samaksas varētu stāties spēkā no 2012. gada 1. janvāra.
Foto: www.apollo.lv
 
Šajā mācību gadā skolu neapmeklē 11 327 skolēni obligātajā izglītības vecumā (no 7 līdz 18 gadiem), jo viņi nav reģistrēti nevienas izglītības iestādes sarakstā.
Tik milzīgs skaitlis šokēja pat Izglītības ministriju. No visiem šiem bērniem, kas neapmeklē skolu, 670 bērniem  anulēta deklarētā dzīvesvieta, 71 ir bezvēsts prombūtnē, 199 ir invalīdi, 5646 bērni  izbraukuši no valsts, bet par 4484 bērniem pašvaldībām  nav informācijas.
Foto: www.tvnet.lv
 
Septiņdesmit trīs gadu vecumā miris pretvīrusu preparāta – remantadīna izgudrotājs zinātnieks Jānis Polis.
Polis 2009. gadā saņēma Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas zelta medaļu par remantadīna izgudrošanu un ieviešanu. Viņš ir šī patenta īpašnieks jau kopš 1971. gada, taču medicīnā patentu aizsardzība darbojas tikai 17 gadus. Tāpēc mūža nogalē slavenais zinātnieks dzīvoja trūkumā un bieži slimoja.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Valsts prezidents Valdis Zatlers uz diviem mēnešiem apturējis Saeimā pieņemto sociālo pabalstu likumus «Grozījumi likumā «Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam»», «Grozījums likumā «Par maternitātes un slimības apdrošināšanu»» un «Grozījumi likumā «Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam»». Ar šiem likumiem Saeima gribēja pagarināt sociālo pabalstu ierobežojumus līdz 2014.gada 31. decembrim. Pašlaik šie ierobežojumi darbojas līdz 2012. gada 31. decembrim.
Tagad Centrālajai vēlēšanu komisijai jāsāk vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai. Lai apturētie likumi tiktu nodoti tautas nobalsošanai, parakstu vākšanā jāpiedalās vismaz 153 232 vēlētājiem.
Foto: www.bnn.lv
 
No 1. maija Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja ārpus ģimenes ārstu darbalaika saņemt medicīniskas konsultācijas pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
 Konsultācijas sniegs pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darbadienās no pl. 18 līdz pl. 8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās konsultācijas varēs saņemt visu diennakti.  Diemžēl īsziņas saziņai ar nedzirdīgajiem pašlaik nav paredzētas.
Foto: www.aizkraukle24.lv
 
Lieldienu svētku brīvdienās medicīnisko palīdzību nepieciešamības gadījumos sniegs dežūrārsti.
 Rīgā 23. aprīlī un 25.aprīlī dežūrārsti būs pieejami pl. 8 – 15. Vēršoties pie dežūrārsta, pacienta iemaksa – 1 Ls .
Par dežūrārstu darbavietām un pieņemšanas laikiem Rīgā un citās pilsētās var uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no pl. 8:30 līdz 17 un mājaslapā – www.vnc.gov.lv ( /iedzīvotājiem / ģimenes ārsti /dežūrārsti).
Foto: www.delfi.lv
  
 
Ārzemju ziņas
 
Aizvadītajā nedēļā pasaulē daudzās vietās plosījās dabas stihijas.
Sestdien Ķīnā spēcīga krusa sagrāvusi aptuveni 6000 māju un cietuši 158 000 cilvēku. Radītie zaudējumi varētu sasniegt 12 miljonus ASV dolāru (aptuveni 6 miljonus latu).
Savukārt ASV spēcīgā vētrā trīs dienu laikā bojā gājuši 44 cilvēki. Vētra bija neparasta, jo tā izraisīja 185 virpuļviesuļus jeb tornado. Vētra nodarīja lielus postījumus Oklahomā, Arkanzasā un Alabamā. Bojātas daudzas ēkas, automašīnas, bez elektrības palikuši vairāki tūkstoši māju.
Foto: www.vpg.kuldiga.lv
 
 Eiropas Komisija lika Grieķijai atmaksāt lauksaimniecības subsīdijas par kopējosummu 260 miljoni eiro (183 miljoni latu), jo atklājies, ka šī nauda izlietota neatbilstoši.
Kopumā Eiropas Komisija atklājusi pārkāpumus desmit Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un kopējā atmaksājamā summa noteikta 530 miljoni eiro jeb 371 miljons latu. Grieķijai atmaksājamā summa ir vislielākā. Pārējās valstis, kurām jāatmaksā subsīdijas, ir Lielbritānija, Bulgārija, Dānija, Spānija, Francija, Itālija, Nīderlande, Portugāle un Rumānija. Mēs varam priecāties, ka Latvijas šajā sarakstā nav!
Foto: www.2v.lv
 
 
Novēlam Krāsainas Lieldienas!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas