Search form

27.04.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.89


Nedzirdīgo ziņas
 
Otrajās Lieldienās, 25. aprīlī, „Rītausmā” sanāca apmēram 80 svinētāju, lai visi kopā jautri atzīmētu Lieldienas.
Priekšnesumus pārsvarā sniedza jaunieši.Deju grupa uzstājās ar melodeklamāciju uzvedumu „Pasaule, pasaulīt”, bet drāmas kolektīvs parādīja priekšnesumu „Lieldienu olas”. Notika arī gaiļu cīņas, dažādas jautras spēles un atrakcijas. Par skaistāko olu balvas saņēma G. Kandelaki un S. Jurāne. Par skaistāko  atzina arī Helēnas Klapotes kompānijas veidoto galda klājumu.
Foto: no „Rītausma” arhīva
 
28. aprīlī Rīgas piepilsētā – Vecāķos notika Latvijas nedzirdīgo orientēšanās čempionāts sprintā „Lieldienu balva 2011”.
 Piedalījās 9 sievietes un 10 vīrieši. Sieviešu grupā 2,8 km distancē ar 12 kontrolpunktiem uzvarēja Māra Kursīte (SK „Zaļā paparde”).Vīriešu konkurencē (3,2 km , 13 kontrolpunkti) 1. vietā Pēteris Kursītis, arī no SK „Zaļā paparde”.
Foto: Aivars Bečs
 
Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā garajā distancē notiks 14. maijā pl. 14 Baldones novadā.
Pieteikšanās līdz š.g. 9. maijam pl. 23 mājaslapā: www.mona.lv
Sporta klubu dalībnieku pieteikumi uz veidlapas jāiesniedz līdz 9. maijam pl. 15 LNSF birojā. Dalības maksa ar sporta kluba oficiālu pieteikumu – 2 Ls. Ja nav kluba biedrs vai bez kluba pieteikuma – 4 Ls.
Foto: www.mona.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
"Latvijas Dzelzceļš" kopīgi ar Baltkrievijas dzelzceļu 1. jūnijā atklās pasažieru vilciena maršrutu Rīga – Minska.
No Rīgas vilciens aties pl. 20.07 un pienāks Rīgā pl.8 nākamajā dienā. Vasaras periodā no 1.jūnija līdz 31.augustam vilciens kursēs katru dienu, pēc tam no Rīgas un Minskas - sestdienās un svētdienās.
Foto: www.apollo.lv

Aizvadītajās četrās brīvdienās ugunsdzēsējiem vajadzēja dzēst 461 ugunsgrēku.
No tiem 325 bija kūlas ugunsgrēki. Ugunsgrēkos gājuši bojā četri cilvēki. Tomēr kopumā ugunsgrēku skaits, salīdzinot ar pagājušā gada Lieldienām, bija mazāks.
Policija svētku dienās pieķēra 204 cilvēkus, reibumā vadot dažādus transporta līdzekļus. Tikai 74 no tiem bija autovadītāji, pārējie brauca ar velosipēdiem un mopēdiem.
Foto: www.apollo.lv
 
Martā Latvijā reģistrēts rekordliels trūcīgo skaits – 190 825 cilvēki.
 Tie ir 8,5 procenti no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tik liels skaits trūcīgo pēdējo gadu laikā vēl nebija reģistrēts. Pabalsti izsniegti 156 000 cilvēkam, un pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem izlietoti 6 miljoni latu.
Labklājības Ministrija sākusi sociālo pabalstu sistēmas pārveidi. Vairs nebūs simtlatnieku programmas, pēdējos dalībniekus šajā programmā uzņems septembrī.
Nākamgad būs cita palīdzības forma – algotie pagaidu darbi, līdzīgi kā esošā simtlatnieku programma. Taču dalībnieku skaits būs par trešdaļu mazāks un iespēju strādāt dos tikai uz četriem mēnešiem, toties ar darba līgumu un atsevišķām sociālajām garantijām, piemēram, slimības gadījumā. Alga uz rokas gan varētu būt tie paši simts lati.
Foto: www.delfi.lv
 
Pēdējos mēnešos Latvijā pieaudzis ar legionelozi jeb "leģionāru slimību" saslimušo skaits.
 No pagājušā gada novembra līdz šim reģistrēti jau 11 saslimšanas gadījumi. Visi saslimušie ir pieaugušie. Legioneloze ir reti sastopama, bet smaga infekcijas slimība. Tā sākas strauji, temperatūra paaugstinās līdz 39 – 40 grādiem. Slimniekam ir sauss klepus, sāpes krūtīs un elpošanas traucējumi. Ja slimība netiek ārstēta, mirst apmēram 40% saslimušo, bet no tiem, kurus ārstē, mirst apmēram 5 – 10% slimnieku.
Foto: www.oyo.lv
 
Latvijas hokeja izlase uz pasaules čempionātu Slovākijā dosies ceturtdien, 28. aprīlī.
2011.gada pasaules hokeja čempionātā, kas sāksies 29. aprīlī, Latvija ir vienā priekšsacīkšu grupā ar Somiju, Dāniju un Čehiju. Reāli uzvarēt varētu tikai Dāniju. Latvijas izlase ar Čehiju spēlēs 30. aprīlī, ar Somiju 2. maijā, bet ar Dāniju 4. maijā.
Foto: www.sportacentrs.com
  
  
Ārzemju ziņas
 
Lieldienās, 25. aprīlī, Lietuvā beidzās televīzijas šovs „Vaikų balsas 2011” jeb „Bērnu balss”.
Šovs ilga aptuveni trīs mēnešus, un tajā uzvarēja Latvijas dziedātāja Laura Reinika dziesma „Es skrienu” lietuviešu valodā. Šī dziesma atzīta par Gada dziesmu Lietuvā.
Foto: mango.delfi.lv
 
Itālijā un Francijā radusies saspringta situācija.
Šajās valstīs, bēgot no nemieriem, ieradies ļoti daudz bēgļu no Tunisijas, Ēģiptes un Lībijas. Aptuveni 22 000 tunisiešu ieradušies Itālijā ar mērķi tālāk nokļūt Francijā. Tur tagad ieviests robežkontroles režīms.
Lai ierobežotu imigrantu plūsmu, Francija grib mainīt Šengenas līguma nosacījumus, nosakot likumīgas tiesības neielaist imigrantus savvalstī.
Foto: www.delfi.lv
 
Japānā 11. martā notikušajā zemestrīcē un cunami oficiālais bojāgājušo skaits ir sasniedzis 14 238, bet bez vēsts pazudušo skaits ir 12 228 cilvēki.
 Par aizliegto zonu pasludināts rajons 20 kilometru rādiusā ap bojāto "Fukušima-1" atomelektrostaciju.
Valdība drīz aicinās evakuēties iedzīvotājus arī no dažām pilsētām, kuras atrodas ārpus šīs zonas. Jau simtiem tūkstoši cilvēku zemestrīces dēļ  zaudējuši mājokļus un patvērušies evakuācijas centros.
Foto: www.ir.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas