Search form

03.05.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.90


Nedzirdīgo ziņas
 
Jau 27. gadu(!!!) pēc kārtas notika tradicionālais Valmieras biedrības Limbažu grupas 1. maija pārgājiens gar Tūjas - Vidzemes jūrmalu. Piedalījās 5 valmierieši, 6 limbažnieki un 5 biedri no Smiltenes biedrības. Smiltenes biedriem šis pārgājiens bija liels pārsteigums un viņi ar sajūsmu apsolīja nākamgad piedalīties vēl lielākā skaitā. Atzinību izpelnījās astoņdesmitgadīgā smilteniete Svetlana Papule par savu izturību. Viņa kopā ar visiem nogāja apmēram 9 kilometrus, visur piedalījās, visur uzkāpa, nemaz nesūdzējās, tik slavēja organizatorus… - nu īsta čempione!
Foto: www.dziedava.lv
 
No 4. līdz 7. maijam notiks pasākumu komplekss „Gadu karuselī”. 4. maijā pl. 13 ģimenēm risināsies sporta spēles un atrakcijas ar izklaides programmu. 5. maijā pl. 16 Radošās darbnīcas, bet pl. 18 teātra izrāde „Dzīve un komēdija „Murmuļciema sensācija”. 6. maijā pl. 17 drāmas kolektīva 65 gadu jubilejas pasākums. 7. maijā pl. 13 „Rītausma” jauniešu deju kolektīva un Ziemeļvalstu ģimnāzijas deju studijas „Dēka” 10 gadu jubilejas koncerts.
Foto: www.lns.lv
 
ASV pilsētā Sarasota divi restorāni ir pirmie valstī, kas piedāvā pārnēsājamo bezvadu skaņu sistēmu, kas pārraida skaidru, saprotamu cilvēka runu no mikrofona tieši dzirdes aparātā vai iekšauss implantā. Vājdzirdīgie apmeklētāji var palūgt šo sistēmu uzlikt savam galdiņam. Tādā veidā vājdzirdīgie var sarunāties un viņus netraucēs skaļā mūzika un apkārtējais troksnis. Sistēmu var iegādāties arī lietošanai mājās, cena – 209 dolāri.
Foto: www.vivid-acoustics.com
 
 
Latvijas ziņas
 
No nākamā mācību gada skolās sāks mācīt Latvijas vēsturi kā atsevišķu mācību priekšmetu .To sāks mācīties 6. klašu skolēni līdztekus pasaules vēsturei. Pirmais eksāmens Latvijas vēsturē devīto klašu beidzējiem būs jākārto 2014./2015.mācību gadā.
No 2006.gada līdz 2009.gadam notika "Latvijas vēstures" kā atsevišķa mācību priekšmeta izmēģināšana 40 Latvijas skolās. Rezultāti liecināja, ka šāds mācīšanas modelis ir vairāk motivējis skolēnus interesēties par Latvijas vēsturi.
Foto: www.apollo.lv
 
No 1. maija automobiļi vairs nedrīkst braukt ar ziemas riepām ar radzēm. Šis aizliegums ir no 1. maija līdz 1. oktobrim.
Foto: www.carnet.lv
 
Sestdien visā Latvijā notika tīrīšanas un labiekārtošanas darbi, kuru laikā sakoptas 1337 oficiāli talkai pieteiktas vietas. Rīgā "Lielās talkas" laikā savāktas 150 tonnas atkritumu.
 Foto: www.mezi.lv
 
Aprīlī salīdzinājumā ar martu lielākajai daļai pārtikas produktu cenas nav mainījušās vai pat ir samazinājušas. Izņēmums ir dārzeņi, jo liela daļa dārzeņu pagājušā gada raža jau ir pārdota, bet pieprasījums ir, tāpēc cenas tiek paaugstinātas.  Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) ziņo, ka ražotāji plāno celt cenas gandrīz visiem zivju produktiem un gaļai, kafijai, jo dārgāka kļūst degviela un elektrība. Tāpēc tuvākā mēneša laikā pārtikas produktu cenas atkal celsies.
Foto: www.apollo.lv
 
Šogad no janvāra līdz martam palielinājies saslimšanu skaits ar vīrusa izraisītām zarnu infekcijām.
Arī saslimstība ar rotavīrusu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugusi  par 163%.
Rotavīruss ir vīrusu infekcijas slimība. Galvenie slimības simptomi ir vemšana, bieža vēdera izeja, slikta dūša, sāpes vēderā, galvassāpes, vājums, slikta apetīte un paaugstināta ķermeņa temperatūra. Samērā bieži sastopams arī vienlaicīgs augšējo elpceļu iekaisums - iesnas un klepus.
Foto: www.apollo.lv
 
Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu Slovākijā iesāka ar zaudējumu 2: 4 pret pasaules čempioniem čehiem. Diemžēl pēc Latvijas aizsarga Artūra Kuldas spēka paņēmiena tika traumēts čehu izlases spēlētājs un Kuldu diskvalificēja uz trim spēlēm. Otrajā spēlē pret Somiju pamatlaiks un papildlaiks beidzās neizšķirti 2:2, diemžēl soda metienos neveicās un Latvija zaudēja ar 3:2.
Pasaules čempionātā jau notikušas vairākas sensācijas: Vācija ar 2:0 uzvarēja Krieviju, bet Norvēģija ar 5:4 pēcspēles soda metienos pārspēja Zviedriju.
Foto: sports.delfi.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Prinča Viljama un Keitas Midltones kāzu ceremonija Lielbritānijā bija viens no krāšņākajiem šā gada pasākumiem, un televīzijā to skatījās apmēram divi miljardi cilvēku visā pasaulē.
Lielbritānijā kāzu ceremonijai līdzi sekoja aptuveni 24 miljoni cilvēku. Londonas ielās skatīties jauno pāri un kāzu parādi bija izgājis aptuveni viens miljons cilvēku. Kārtības uzturēšanai bija norīkoti pieci tūkstoši policistu, kuri kāzu laikā arestējuši 55 cilvēkus.
Foto: www.vipi.lv
 
Pasaulē meklētākais terorists, Al Qaeda līderis Osama bin Ladens ir nogalināts ASV veiktā operācijā Pakistānā.    ASV spēki vadījuši ļoti slepenu operāciju, lai nogalinātu bin Ladenu, kurš slēpās ļoti stingri apsargātā teritorijā, kuru apjož vairāk nekā četrus metrus augsts mūris. Bruņotajā operācijā nogalināts arī bin Ladena dēls, kā arī terorista divi kurjeri. Uzbrukums ilga 40 minūtes un tajā necieta neviens ASV karavīrs ne arī civiliedzīvotāji.
Foto: mango.delfi.lv
 
Vairāk nekā miljons svētceļnieku svētdien, 1. maijā ieradās Vatikānā, lai klātienē noskatītos iepriekšējā Romas katoļu baznīcas pāvesta Jāņa Pāvila II pasludināšanu par svētīgu.
Lai kādu personu padarītu par svētu, jāveic trīs pārbaudes: 
· kandidāta sarakstīto darbu pārbaude;
· kandidāta tikumu (morālā stājas) pārbaude;
· brīnuma patiesuma pārbaude, kurš notika, lūdzot kandidāta aizbildniecību.
Visi šie noteikumi attiecībā uz Jāni Pāvilu ir ievēroti. Ar viņa aizbildniecību izdziedināta franču klostermāsa Marija Simona Pjēra, kura slimoja ar Parkinsona slimību.
Pārbaudes ir veiktas, un mirušais pāvests atzīts būt par svēto.
Parasti personu var atzīt par svētu tikai 50 gadus pēc viņa nāves, bet Jānis Pāvils II ir izņēmums.
Foto: www.kasjauns.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas